חג חנוכה מייצג סוג של פיצול בעם היהודי. מצד אחד נס פך השמן- אנשי הדת שמאמינים בניסים ובביאת המשיח. מצד שני מרד החשמונאים- החילונים שמאמינים בלחימה אקטיבית באויבים.

המשחק בסביבון התחיל כמשחק הגרלה של ילדים בגרמניה ואומץ על ידי היהודים, כשהאותיות הלטיניות שהיו כתובות על הסביבון הוחלפו באותיות שמציינות "נס גדול היה שם".

למרבה הפלא, ערכן של האותיות נ.ג.ה.ש בגימטריה הוא 358, בדיוק כמו המילה "משיח".

 

חג חנוכה מסמל סוג של פיצול.

מצד אחד, הנס בו פך השמן עזר להשיג טיהור וניצחון על גורמים עוינים. מצד שני, מערכה של ניצחון מלחמתי לאומי, כמו בשיר "אנו נושאים לפידים" שמצביע על התרחשות המרד, שהוא למעשה מתנגד לרעיון הנס של פח השמן וכנראה מציין את ההופכיות והקוטביות שקיימת גם היום בעם היהודי.

מצד אחד אנשי הדת שעדיין מאמינים בניסים ובביאת המשיח באדיקות, מצד שני החילונים שמאמינים בכוח של לחימה נגד אויבים ולא רואים שניסים קורים לנו כעם גם בתחום הזה.

 

אני למדתי שעל פי תורת הקבלה גם הלחימה שאנו נאלצים להילחם נגד אויבים לנשמת העם היהודי-מרובה בנס. הבעיה היא שמרוב מכות איבדנו את היכולת לראות ניסים כאלו קורים.

אולי חג החנוכה הוא כאן כדי להזכיר לנו שבכל דבר הכי קטנטן קיים נס.

אם נלמד ונפנים את הראיה הזאת ונלמד את הילדים שלנו לראות ככה, שבכל דבר הכי קטנטנן שקורה לנו, בכל אור הכי קטן קיים ונחבא נס, נראה שניסים הולכים וגדלים בחיינו.

זהו תרגול יום יומי של ראיית אור ומה שיש לעומת ראיית חושך ומה שאין.

 

מה שאין, מה שחסר לנו, יש לו תמיד נטיה לשלוט לנו במוח. דור הילדים שאנו מגדלים רווי בראייה של מה שאין בגלל שאנו חיים בדור בו התחרות ענקית בפרט בתחומים של שפע כסף ביגוד מראה חיצוני וכו‘, ולא רק סביב גובה הנשמה.

המשימה שלנו כהורים מחנכים בעם היהודי היא לראות גם בעצמנו וגם לדורות שאנו מגדלים את מה שיש בנו בכל אחד ואחד כאדם פרטני ובעם היהודי כעם. להבין ולעומק שכל אחד מאיתנו הוא נס.

 

ברגע שנשנה את הראיה ובנחר בצורה מודעת בראיה של ניסים ונודה על כל דבר קטן שמצליח לנו נגלה שאכן, בכל תהליכי החיים שולט משהו - גורם סמוי שאנו מכנים אותו אלוהים או אינטליגנציית על נסתרת מהעין.

אם רק נפרגן לה בהוקרת תודה על כל מה שיש ועל כל הניסים שנעשים לנו, גם כשאנו ישנים בלילה, גם כשאנו בכלל לא מודעים וגם כשנופלים עלינו טילים, אז נגלה שבתוך כל החושך, אותה אינטיליגנציית על שופעת אלינו עוד ועוד מהטוב שלה ומהניסים שיש ביכולתה לתת לנו.

 

 

חג שמח!!

 

 

על הכותבת:
ד"ר אדית מרלין דניאל
דוקטור ברפואה משלימה D.A.M. Ph. D & ַַMBMD
https://drnorma.wixsite.com/health
עובדת בחברות שמעניקות שירותי רפואה משלימה לחברות ביטוח
https://www.femi.com/UC
https://targetcare.co.il
מנהלת פורום הומאופתיה והומאופתיה הפרעות קשב וריכוז
https://www.infomed.co.il/forum-184/
https://www.infomed.co.il/forum-345/

** ד"ר אדית אינה רופאה MD - הטיפים שהיא מציעה אינם מחליפים אבחון, בדיקות וטיפול רפואי. כל המלצה צריכה להישקל ולהיבחן עם רופא מומחה.

 


עוד באותו נושא

מתכונים לסופגניות ולביבות מעולות

חברת "בר-אל" המתמחה בייצור מוצרים ללא גלוטן, מציעה לחג החנוכה מתכונים מעולים להכנת סופגניות ולביבות טעימות

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?