כשיש ילדים, הורים רבים מוותרים על עיצוב הבית לפי הרצונות והחלומות שלהם. הילדים זוחלים, נוגעים, מלכלכים, זה מסוכן, פחות פרקטי... אבל האם באמת צריך להתפשר על החלום?

עיצוב בית עם ילדים

גם כשיש ילדים אין סיבה להתפשר על החוויה שבעיצוב הבית. פשוט צריך לתכנן את הדברים נכון, כך שגם יהיה כיף להיכנס הביתה וגם יהיה בית בטיחותי לילדים.

 

כשיש ילדים הירידה לפרטים היא קריטית!

בין אם יש לכם ילדים ואתם רוצים לעצב מחדש את הבית (אפילו בקטנה) או שאתם מתכננים ילדים וחושבים על עיצוב הבית בהתאם- הנה כמה דברים שתרצו לשים לב אליהם כשאתם מעצבים את החלל הציבורי בבית.

 

אחסון הצעצועים

חשוב לאחסן את הצעצועים, המשחקים והבלגן באחסון שהוא אטום מבחוץ, ככה שלא יראו את הדברים שבפנים ולהשאיר את הבלגן בפנים.

בנוסף, ההמלצה היא אחסון בגובה בו יהיה לילדים קל ונגיש להוציא ולהחזיר את המשחקים בעצמם- ככה שלא תצטרכו לעבוד במשרה מלאה אחר איסוף הצעצועים. כשיודעים מאיפה לקחת ולאן להחזיר הרבה יותר קל להרגיל את הילדים להחזיר את הדברים למקום.

מומלץ לבחור פריט עיצובי שתואם את סגנון העיצוב של הסלון, ולא בהכרח כזה שמתאפיין עם חדרי ילדים-ככה תצליחו להנות מסלון מעוצב ופונקציונלי.

 

מיקום נכון של פריטים

מומלץ לחשוב טוב על הפריטים שממוקמים בגובה נגיש לילדים.

במידה וממקמים כאלו, כדאי שלא יפריעו למעבר, ושיהיו ידידותיים לילדים, לא שבירים, והרבה פעמים מומלץ עציצים מלאכותיים, אם לא בא לכם לשחק עם אדמה על השטיח...

זאת לגמרי לא התפשרות, יש לכם את מרחבי הקירות בבית כדי להתפרע ולהכניס את כל הפריטים שאתם אוהבים.

ניתן לעשות זאת על מדפים, ספריה, או פשוט לתלות פריטים מסוימים ישירות על הקיר, כל עוד זה גבוה מספיק.

 

שטיח

המטרה היא להנות מסביבה מעוצבת ונעימה, שגם מותאמת לילדים.

לכן, כדאי לבחור שטיח שמתאים לעיצוב הסלון. ניתן לבחור שטיחים מהמגוון הרחב כאלו שקל לנקות אותם, בגוונים שיתאימו והלכלוך לא יבלוט עליהם, אבל אל תתפשרו על שטיח ותשימו משטח פעילות במקום- מה שהופך את הסלון לג‘ימבורי יותר מאשר סלון משפחתי...

 

בטיחות!

דבר נוסף שחשוב לשים לב אליו בבחירת הריהוט, הוא בחירת ריהוט יציב, בטיחותי וללא פינות חדות ומסוכנות.

במיוחד בכל הנוגע לשולחנות סלון חשוב לשים לב ליציבות. שיהיה בסיס רחב ויציב ולא רגליים אלכסוניות שברגע שנשענים עליהן השולחן עלול להתהפך.

 

עיצוב הכניסה לבית

ברוב הבתים מבואת הכניסה די קרובה לחלל הציבורי, ולעיתים אפילו לא באמת קיימת- מה שגורם לכל המעילים, הנעליים, התיקים ועוד לתפוס את כל החלל הציבורי ולחרב את העיצוב שבו כל כך חשקתם.

ושוב, כשיש ילדים המצב אפילו מחמיר


עוד באותו נושא

בריונות ברשת – כיצד נזהה אם הילד נחשף לפגיעה באינטרנט?

הבריונות ברשת הפכה לתופעה נפוצה. באינטרנט הילדים חשופים להשמצות, הפחדות ואף הטרדות. איך נוכל לדעת האם ילדנו נחשף לפגיעה?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!