כל ההתרגשות של הזוג המאוהב לא מכינה אותו לכך שעם הילד מגיעים גם אתגרים וריבים ולעיתים גם הרגשת בדידות ושקיעה לדיכאון. למה זה קורה? ואיך מתמודדים עם זה?

אם חשבתם שילדים מביאים לזוגיות רק שמחה, אז מחכה לכם הפתעה.

ההתרגשות של הזוג המאוהב לא מכינה אותו שילדים פעמים רבות גורמים לריבים עם בן הזוג, הרגשת בדידות ושקיעה לדיכאון.

למה זה קורה? ואיך מתמודדים עם זה?

מסתבר שישנם עקרונות שאם תיישמו אותם תוכלו לשמור על הזוגיות עם גידול הילדים.

 

לפני שהזוג הפך להורים הם היו מבלים אחד עם השנייה, יוצאים הרבה, מבלים באינטימיות, נהנים לבלו יחדיו, וכל זה הולך לאיבוד עם הגעת הילדים- לפחות בהתחלה.

 

האב מפנה את מקומו עבור הילד והאם מרגישה שהוא מנותק, מרוחק, לא מבין אותה וכך קורה, מספר חודשים לאחר הלידה, זוגות רבים מרגישים שנפער ביניהם פער עצום. הוא מרגיש שאיבד את אישתו עבור התינוק המושלם שזקוק לכל תשומת הלב.

האם עסוקה כל הזמן עם התינוק חשה לחץ ומצוקה ופחדים כמו חרדה, חוסר אונים, דכדוך ושמחה מציפים אותה והיא מרגישה שהיא נעלמה, וחייה הקודמים נמחקו והיא טובעת בתוך משימות רבות.

 

אם אתם רוצים לשמור על הזוגיות שלכם ולדאוג שתהיה מאושרת, אלו 5 הדברים שעליכם לעשות:

 

תקשורת מחייכת

למדו להביע את עצמכם ואת רצונכם בחיוך ונועם, אל תתנו לעייפות ולמתח להשתלט. נכון, זה לא קל ולפעמים אפילו יותר מעייף אבל חיוך נענה בחיוך ואנרגיות חיוביות יוצרות אנרגיות חיוביות.

 

נשנושי זוגיות

צרו פינוקים קטנים... הפתעות... תשומת לב אישית בצורת פתקים בבוקר, ארוחת ערב לשניכם, הודעות אוהבות במהלך היום. דברים קטנים שעושים שינוי גדול.

 

לחיות כטפלון

לא להיפגע מכל מילה, לא לפרש כל מעשה או חוסר מעשה כפגישה אישית. זכרו שזו תקופה מאוד רגישה ולפעמים העצב או הכעס שאתם מרגישים בכלל לא קשורים לצד השני.

 

שומרי האהבה

העזרו בהורים שיחליפו אותכם, שיתנו לכם זמן לנוח, זמן לבלות יחדיו, אפילו סיבוב קטן ברחוב ללא עגלת תינוק או תינוק במנשא עושה הבדל ענק. אל תשכחו לקחת זמן אישי לעצמכם בשביל שיהיה לכם כוח לאחרים וגם זמן זוגי כדי לא להתרחק זה מזו.

 

הילת האינטימיות

לילות ללא שינה ועייפות כללית מהטיפול בתינוק גורם לנשים רבות ירידה משמעותית בחשק המיני. עכשיו תוסיפו לזה תינוק שישן איתכם בחדר... לא רומנטי או סקסי במיוחד...

הסבירו איך אתם מרגישים, ומצאו ביחד דרך המתאימה לשניכם לבטא אהבה ואינטימיות מבלי להרגיש דחיה והתעלמות. חבקו, לטפו והעניקו חום ואהבה אחד לשנייה שישמור על האינטימיות ביניכם.

 

 

בהצלחה!

 

 

על הכותבת:
שרה זלוף
מטפלת זוגית ומשפחתית
www.saraz.co.il

 


עוד באותו נושא

מתנה ליולדת שגרה רחוק

להעניק לחברתך שילדה את תשומת הלב והאהבה שאת חשה כלפיה גם אם אינך יכולה להגיע אליה מיד לאחר הלידה

אחריותו המקצועית של המוהל זהה לזו של רופא

הכשרתם של מוהלים אינה מוסדרת בחקיקה ואין מוסד תחיקתי שמרכז את הכשרתם של מוהלים ומנפיק להם אישורים לביצוע ברית. עם זאת, מדינת ישראל הקימה מנגנון העוסק בכך באופן וולונטרי ותפקידו הסמכת מוהלים ומתן אישורים לתפקיד

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?