כמה התרגשות אפפה את הילדים וההורים ביום שישי האחרון בגן סיפור בחולון. בפארק המונגש והסיפורי, נפגשו ילדים עם צרכים מיוחדים וילדים בלי צרכים מיוחדים, חלקם בפעם הראשונה וחלקם כבר דגמנו בעבר, וכולם במטרה לייצר קמפיין משולב.

קמפיין משולב של אוכלוסייה עם מוגבלות ואוכלוסייה בלי מוגבלות הוא דבר מאוד רגיל ונפוץ בארצות הברית ובאירופה ולא משהו יוצא מגדר הרגיל, אבל פה בארץ, עמותת "ביחד" שמקדמת שילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בקהילה, ועוד עמותות רבות ממש נלחמות על האפשרות.

 

לא כך היה בשישי האחרון, בו צילמו את קמפיין החורף של אופנת סלקט - זברה, הקמפיין המשולב השלישי של החברה, שהוכיחה שוב שלא מדובר בגימיק אלא ברצון אמיתי לחולל שינוי.

 

המקום נבחר כאמור בגלל הנגישות והנוחות לכל הילדים כדי שאף אחד לא ירגיש שונה, ואם היו מבטים לרגע- הם נעלמו כמו שבאו כי ברגע שכל הילדים היו ביחד הם ראו את מה שהם בעצם: ילדים ותו לא. שונים ושווים, דומים ואחרים. וכולם רוצים ליהנות ביחד.

 

וכמה שהם נהנו! איפרו אותם, הלבישו אותם, העמידו אותם מול המצלמה וביימו אותם ממש כמו דוגמנים ודוגמניות אמיתיים ואמיתיות! אקססוריז, חפצים, תנועות וחיוכים, ואף ילד לא התלונן על הזמן, ואף ילד לא התעייף מלדגמן, ואפילו בין סצנה מצולמת אחת לסצנה מצולמת אחרת שיחקו הילדים ביחד בכדור, במטריות או סתם קשקשו ביניהם. ילדים, כבר אמרנו?

 

עמותת ביחד מקדמת את השילוב בקהילה בכל שכבות הגיל, כאשר הדגש הוא על ילדים מכיוון שהם דף חלק, הם מכילים ומקבלים ולא רואים את השוני כמגבלה אלא כייחודיות. ילדים לומדים להסתדר ולשלב וככל שנפיק בארץ יותר קמפיינים משולבים, וככל שיהיה לגיטימי לראות ילדים על כיסאות גלגלים, נעזרים בהליכון, עם תסמונות כאלה ואחרות, בקטלוגים, פרסומים ואפילו בשלטי חוצות, כך הם יהפכו לחלק אינטגרלי משולב ותורם לחברה. מנתרמים- לתורמים!

 

 

שותפים בקמפיין:
צילום והפקה: שניר ומיטל ואגס "ואגס צילום"
איפור: חקי שחף
דוגמנים: רשת טרנדי קידס
שיתוף פעולה שלישי (ולא אחרון!) של רשת אופנת סלקט-זברה ועמותת "ביחד"

 


עוד באותו נושא

הורים מיוחדים

גידול ילד בעל צרכים מיוחדים מביא איתו התמודדות רגשית ופיזית יום יומית

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?