בתקופה הזאת של השנה, סביב המעבר אל שעון חורף, אין הורה שלא שובר את הראש בשאלה מה להלביש לילדים לגן? עם מה לשלוח אותם לבית הספר, ארוך או קצר? חולצה קצרה וסווטשירט? איפה מכנסי המעבר והפיג'מות הארוכות...? הנה כמה טיפים שימושיים.

שעון חורף: חילופי עונות בארונות

ככה זה כשברגע אחד עוברים משעון קיץ לשעון חורף, הימים מתקצרים והלילות מתארכים ובכלל מזג האוויר הפכפך. זה בדיוק הזמן להחליף ארונות מקיץ לחורף ולהיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי במזג האוויר עד שהחורף יתחיל רשמית!

 

כמה טיפים בהחלפה ובסידור הארונות:

 

1. פנו לכם כמה שעות טובות להחלפה, שלא תמצאו את עצמכם בהר של אבק וערמה של בגדים שאתם לא יודעים מתי בדיוק תחזרו להשלים את המשימה.

 

2. כדי שלא תתעייפו מהמשימה ותמצאו את עצמכם עם ערמה של בגדים על הרצפה, הניחו את הבגדים על כיסא או על המיטה בחדר, תוציאו בשלבים כל פעם שני מדפים, תמיינו מה נתרם, נמסר, נשאר בארון ואחרי ששמתם בשקיות החזירו לארון (אבל לא לפני שניקיתם!) נשאר כוח וזמן? עברו למדפים נוספים, למגירות או לתלייה עד שתסיימו את כל הארון.

 

4. ערכו רשימה- כל מה שאתם צריכים לילדים החל מתחתונים, גרביים, חולצות בסיס, חולצות בית ספר, מכנסי מעבר, טרנינגים- ורק אז צאו לקניות. בקניות כדאי לקנות גם פתרונות אחסון- קופסאות פלסטיק שישמשו לאחסון גרביים ותחתונים, קולבים קטנים לבגדים, שקיות אחסון, מפיצי ריח ששומרים על האיכות של הבגדים ועוד- בהתאם לארון שלכם תראו מה חסר לכם- לפעמים תלייה של כיסי בד נוספים על הקיר הפנימי של הארון יכולה לעשות הרבה סדר בקיים מבלי צורך בעוד שטח אחסון.

 

5. חשוב מאוד: לנקות את המדפים והארונות לפני שמכניסים חזרה את כל הבגדים. את הבגדים שלא בשימוש מומלץ לאחסן בארגזים או שקיות אחסון מיוחדות בכדי שישמרו לשנה הבאה כמו שצריך. את הבגדים בשימוש כדאי לסדר בצורה נוחה ומותאמת לשליפה ולתלות על קולבים את מה שצריך. תמיד אפשר לארגן אחרת את הארון אבל בעיקר אם מדובר בילדים שמוציאים כבר בגדים לבד כדאי שיהיה להם נוח להוציא לבד את מה שהם צרכים.

 

6. זכרו שמזג האוויר מאוד הפכפך וגם באמצע החורף יכול להיות יום חם במיוחד לכן השאירו מספר חולצות קצרות בהישג יד.

 

 

ועד חילופי העונות הבאים- מומלץ לשמור על ארון מסודר ומאורגן!

 

 

על הכותבת:
מזי טמים
מזל של סדר- סידור ארונות יעוץ בהום סטיילינג ומנחה סדנאות לסידור הבית
http://www.mazal4u.co.il/

 


עוד באותו נושא

כסף זה אופי - ארבעת המינים כמשל

ארבעת המינים מרמזים לארבעת שכבות הציבור שמהן מורכב עם ישראל, כולם יחד נושאים בעול שליחות המצוות.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!