כשנולד תינוק חדש, בעיקר אם מדובר בילד ראשון, ההתרגשות רבה ופעמים רבות מתפתים ונסחפים לקנות דברים שלא צריך. אז איך מכינים את הבית לקראת תינוק חדש וכיצד מעצבים חדר ילדים יפה ובטיחותי?

עיצוב הבית לקראת תינוק שנולד

נכון שיש לשנות ולהתאים את הבית לכבוד התינוק החדש, אבל לא צריך למהר להחליף את כל הרהיטים אלא להתאים ולשנות במידה הנכונה. חשוב לא להיגרר לקניות מיותרות, הרבה פעמים יותר נכון להתמקם עם התינוק בחדר ולהשלים אח"כ מתוך ניסיון מה בדיוק הצרכים שלכם ושל התינוק.

 

אם רוצים לארגן את החדר לפני הלידה מומלץ לחשוב מראש היכן יעמדו הרהיטים ולצבוע את קירות הרבה מראש ולאוורר את החדר היטב.

 

כמו כן חשוב לבצע כמה שינויים והתאמות בבית:

 

1. כדאי לבחור את המיקום של כל רהיט מראש. מומלץ לא להניח את מיטת התינוק או כל מיטה על קיר חיצוני, מתחת לחלון או מתחת למזגן מכיוון שאלו קירות קרים יותר. ילדים זקוקים לחמימות ונועם כשהם ישנים וגם כשהם גדלים הם לפעמים זורקים את השמיכה ולכן חשוב שהמיטה תהיה ממוקמת ליד קיר פנימי בעיקר בשנים הראשונות.

 

2. מומלץ לבחור ברהיטים בגוון ניטראלי ובעיצוב קלאסי שאפשר יהיה להשתמש בהם גם לילד השני, בן או בת. מאד חשוב לבחור רהיטים שנועדו לתינוקות ולוודא שהם פרקטיים ובטיחותיים- כאלו שמיועדים לחדרי ילדים ועומדים בתו התקן הדרוש. גם בסלון או במטבח מומלץ לחשוב קדימה ולא לרכוש שולחנות שהם פחות פרקטיים לילדים כמו שולחנות עם פינות חדות, שולחן קפה על 3 רגליים שהוא פחות יציב או עם חלק עליון מזכוכית. כל נושא הבטיחות של רהיטים צריך להילקח בחשבון מראש שכן הילד גדל ומתחיל ללכת ולהישען על הרהיטים שבסביבתו.

 

3. הרבה פעמים הורים מוצאים את עצמם הרבה בחדר של התינוק. לכן חשוב לדאוג לפינה משלכם גם שם, עם כורסא נוחה ורחבה יכולה לשמש ביום ובלילה.

 

4. במידה והחלטתם לצבוע את הקיר, בחרו בקיר חלק שאין בו חלונות או מסננים למיניהם (כמו בממ"ד למשל), בחרו את הקיר מול הכניסה או מאחורי המיטה. מומלץ להשתמש בצבעים בהירים בצבעי פסטל- וזכרו שצבע קל לשנות. ישנם לא מעט טאפטים ומדבקים עם איורים מתאימים לילדים שאפשר להחליף כל כמה שנים לפי הגיל והטעם של הילד. חשוב להשתמש בצבעים בטוחים ומומלצים לצביעה בחדר ילדים ולאוורר את החדר היטב לאחר הצביעה.

 

5. בטיחות היא סופר חשובה עם תינוקות וילדים בכלל - יש לכסות את כל השקעים בחדר שאינן בשימוש, למקם מוצרי חשמל הרחק מהילדים, ולהסתיר כבלים. אין לתלות מדפים מעל המיטה או שידת ההחתלה, להשאיר רדיאטור דולק ומומלץ להחליף את ידיות הארון לידיות עגולות ולסגור אותן היטב וכמו כן לדאוג למעצור דלת שיגן מפני טריקה לא רצויה.

 

6. עודף גירויים אינו מומלץ, לכן חפצים ובובות נחמדים למשחק אבל פחות בתוך המיטה. מומלץ שלא להניח ולהקיף את התינוק בהם זה לא בטיחותי במיוחד שהתינוק קטן ולא יכול להזיז אותם בעצמו. אם רוצים בכל זאת עדיף לתלות על דופן המיטה באופן שניתן יהיה להזיז בקלות כשצריך לגשת אליו.

 

אפשר ורצוי להשתמש בתמונות ומדפים ואפילו אביזרים שמיועדים לחדרי תינוקות רק חשוב לא לפזר אותם בצורה שיהיה בלגאן בעיניים או באופן כזה שהם עלולים ליפול על התינוק. לפעמים מה שיוסיף מספיק צבע לחדר זו שמיכה צבעונית, אהיל מאוייר או מראה קטנה מקושטת.

 

מאד חשוב להניח על הרצפה שטיח כדי להשלים את החמימות של החדר ולוודא שמדובר בשטיח שניתן לכבס לעיתים קרובות.

 

 

שיהיה במזל טוב!

 

 

על הכותבת:
ג‘ודי שרת
עיצוב פנים והום סטיילינג
www.judisharet.co.il


עוד באותו נושא

מנשא תינוקות חדש: One

כל מה שאתם צריכים בחבילה אחת

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!