"הצבעים של יניב החלו לריב" הוא ספר ילדים מקסים בחרוזים, הכתוב ברגישות ובהומור ומצליח להעביר שלל רגשות, שאלות ומצבי חיים שנוגעים בכל אדם, צעיר ומבוגר כאחד.

ספרי ילדים - הצבעים של יניב החלו לריב

במרכזו של הספר "הצבעים של יניב החלו לריב" ניצב הילד יניב, שהנו צייר מוכשר שיודע לצייר על הדף כל מה שהוא חושב עליו: ברבור, נשרים, ג‘ירף, את סבא גד, את דודה פסי ועוד.

 

יום אחד כשיניב חזר הביתה מבית הספר, הוא שמע רעש נורא מחדרו. מתברר לו שהצבעים שלו, בדיוק כמו ילדים המבלים זמן רב זה בחברתו של זה ומחפשים דרך לבדל עצמם, הקימו מהומה בניסיון להחליט מי מהם ראוי למלוך על יתר הצבעים. כמו ילדים, גם הצבעים מאמינים כי התכונות הייחודיות שלהם הופכות אותם לחשובים וכל אחד מהם מנסה להוכיח כי הוא החשוב ביותר: הצבע הכחול מציין שהוא נמצא בשמיים ובמים. האפור מסביר לו שבסתיו הרקיע בגווניו. האדום מציין שצבע הדם הזורם בגוף האדם הוא אדום וכו‘.

 

בשלב הזה מפסיק אותם יניב, ומציע שילכו כולם לישון. ליניב, כמו לכל גננת או מורה מוצלחת, יש פתרון בלתי אמצעי ליישוב הסכסוך: למחרת הוא יוצא עם כולם אל הרחוב, ושם שינוי האוירה מאפשר לצבעים (כמו לילדים רבים), להכיל תכנים נוספים. יניב מציג את הדרך הנפלאה בה משתלבים כל הצבעים יחד כשהם נמצאים מחוץ לקופסה: בשדה, בחנויות. יציאה מהשגרה מאפשרת לילדים לעזור ולהיעזר זה בזה באופן המשנה את הדינמיקה המוכרת, עובדה שמאפשרת להם גם בחזרה לשגרה לפעול אחרת. ולכן, כשהם שבים הביתה, מציירים כל הצבעים יחדיו תמונה משותפת, מסייעים זה לזה והופכים למשפחה.

 

הטקסט בספר בנוי מחרוזים, טכניקה המסייעת לילדים רבים להרגיש חלק מקריאת הסיפור כשהם מנסים להשלים בעצמם את המשפטים. הספר מנוקד ומאויר, ומתאים במיוחד לילדי הגן הבוגרים ולתלמידי בית הספר העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הקריאה. 

 

את הספר מלווים איוריה הצבעוניים של הילה דאבי, המתרגמים את הרעיונות והמילים של רמי ארז למימד ויזואלי הפונה לילדים באופן בלתי אמצעי ומאפשר גם למי שאינם שולטים ברזי הקריאה, לעקוב אחר המתרחש בעלילה. איוריה של הילה דאבי עשירים בפרטים ועתירי הבעה, באופן המשקף לילדים את עולמם של יריב והצבעים לאורך עלילת הספר כולו. 

 

 

רמי ארז

רמי ארז, נשוי ליעל ואב לשלוש, יליד קיבוץ החותרים, גדל בקרית מוצקין וכיום תושב ירושלים. יועץ ארגוני, עוסק בתכנון אסטרטגי ובתוכניות הבראה לארגונים וחברות.

"הצבעים של יניב החלו לריב" הוא ספרו החמישי וכקודמיו, גם הוא עוסק בנושאים המעסיקים את הילדים בחיי היום יום, ועושה זאת בדרך המאפשרת להם לאמץ לליבם את המסרים העולים מן סיפורים השונים באופן טבעי.

 


עוד באותו נושא

העולם סביבנו - סדרת ספרים חדשה

סדרת ספרים חדשה ומרהיבה הבאה ללמד את הילדים על העולם בו אנו חיים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר ילדים מקסים בחרוזים שמסייע לילדים הצעירים ללמוד את צבעי הקשת ועל הדרך גם עוד כמה מיומנויות חשובות כמו יישוב סכסוכים, שיתוף פעולה וחשיבותה של משפחה.

כשהצבעים של יניב רבים ביניהם ולא מצליחים להחליט מי מהם הוא הצבע הכי חשוב, מחליט יניב לקחת אותם לסיבוב בשכונה ולהראות להם כמה שילובים מעניינים שהם יכולים להגיע אליהם רק ביחד.

מקסים ומומלץ!

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?