"התזמורת משתוללת" הוא ספר ילדים מקסים החושף את ילדי הגיל הרך לכלי התזמורת השונים בצורה הומוריסטית, חווייתית ואינטראקטיבית בדרך המאפשרת האזנה לכלים השונים.

התזמורת משתוללת

קְלָרִינֶט וְקֶרֶן יַעַר מְחֻבָּקִים,

הַפִּיקוֹלוֹ עַל גַּלְגִּלִּיֹּות דּוֹהֲרִ,

הַבַּסוֹן וְהַחֲצוֹצְרָה כִּמְעַט לַחֲזָרָה מְאַחֲרִים.

לְאַט לְאַט הֵחֵלּוּ כָּל הַכֵּלִים,

לִתְפֹּס אֶת מְקוֹמוֹתֵיהֶם בָּאוּלָם

וּלְהִתְאַרְגֵּן לַחֲזָרָה. (מתוך הספר)

 

"התזמורת משתוללת" מאת דפנה לוסטיגר הנו ספר ילדים מקסים, המעניק לילדים הצעירים חשיפה ראשונית לכלי התזמורת השונים בצורה הומוריסטית, חווייתית ואינטראקטיבית.

בדרך ייחודית ביותר עושה הספר שימוש בטכנולוגיה והופך את חוויית הקריאה של הילדים למהנה במיוחד כשהוא מאפשר להם, באמצעות קודי QR המפוזרים בין הדפים והאיורים, להאזין לכלים השונים תוך כדי הקריאה.

 

עלילת הספר "התזמורת משתוללת" מתרחשת באולם הקונצרטים. הכלים השונים ממהרים לעשות את דרכם לבמת הקונצרטים על מנת להתחיל בחזרה, בהם כינורות, טרומבון, חליל. כולם תופסים את מקומם על הבמה וממתינים למנצח על מנת שיוביל את החזרה, ממש כמו ילדים הנרגשים לפני חזרות למופע עבור ההורים וממתינים להוראות המורה. כשמבושש המנצח לבוא, מחליטים חלק מהכלים, ממש כמו שמתנהגים ילדים צעירים, שזו הזדמנות לצחוק ולהשתולל ומחפשים מנצח מחליף.

 

הטקסט בספר מהול בחרוזים המשתלבים בקריאה באופן טבעי, ופונה לילדי הגן הבוגרים ולתלמידי הכיתות הנמוכות כשהוא עטוף באיוריה היפהפיים העשויים בגוונים פסטלים ורכים של ילנה סברדלוב. סברדלוב מתרגמת את הטקסט עבור מי שאינם שולטים ברזי הקריאה ויכולים לעקוב אחר הכלים השונים המוזכרים בספר והחוויות השונות אותם הם עוברים. זאת, בעזרת הבחירות הוויזואליות הממחישות את כוונת המחברת בעיצוב דמויות הכלים השונים.

 

הספר מתאים הן לקריאה משותפת והן לעושים את צעדיהם בעולם הקריאה ובעולם המוזיקה הקלאסית. הוא מעניק לקוראים הצעירים חווית קריאה אינטראקטיבית ייחודית, בה הם יכולים לחוות את המתואר בספר בעזרת האזנה לכלים השונים המתוארים בעלילה במהלך הקריאה בספר, בעזרת שימוש בקודי ה-QR המשולבים באיורים.

 

"התזמורת משתוללת" הוא ספר הילדים השני שחיברה דפנה לוסטיגר, בוגרת סמינר לוינסקי ובעלת תואר B.Ed בהוראת מוזיקה, אשר למדה מילדות לנגן על פסנתר בקונסרבטוריום ובמסגרות מוזיקליות שונות, ומאז- המוזיקה היא חלק בלתי נפרד מחייה. כמו קודמו, "גינה ומנגינה", גם בספר הנוכחי המוזיקה והצלילים הם חלק בלתי נפרד מחוויית הקריאה.

 

 


עוד באותו נושא

חמישה ספרים חדשים בסדרת "מועדון הנסיכות"

סדרת הספרים האהובה "מועדון הנסיכות", שכבשה את לבבותיהן של ילדות בכל רחבי העולם, מציגה בימים אלה 5 ספרים חדשים וקסומים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

לא מצאתי שום חידוש בסיפור על כלי הנגינה שממתינים בחוסר סבלנות למנצח שיגיע להתחיל בחזרה ובינתיים עושים בלגן, ובטח לא הופתעתי בסוף כשהמנצח אכן הגיע והכל בא על מקומו בשלום...

ולמרות זאת התאהבתי בספר החמוד והתמים הזה, עם החרוזים החמודים, קודי ה QR שמאפשרים לילדים ליהנות מהצלילים ולשלב ספר עם טכנולוגיה, מילים עם תמונות ומנגינות, ובמיוחד התאהבתי באיוריה המקסימים של ילנה סברדלוב, שממש הצליחה להפיח חיים בכלי הנגינה ולהפוך אותם לילדים שובבים כל אחד עם האופי הייחודי לו.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?