עוד מעט מסתיים החופש הגדול והילדים חוזרים לבית הספר. כהורים אנחנו רוצים שילדינו יצליחו בבית הספר אך לעיתים לא יודעים איך לעזור להם להצליח. הנה כמה טיפים פשוטים שיעזרו להעלות להם את המוטיבציה ולשפר את הישגיהם.

איך לעזור לילד שלך להצליח בשנת הלימודים הבאה

טעות רווחת היא להשאיר את האחריות לחינוך הילדים לבית הספר. אבל למעשה באמצעות כמה צעדים פשוטים תוכלו להראות התעניינות פעילה בחינוך הילדים, וכתוצאה מכך תעלה להם המוטיבציה וההישגים ישתפרו פלאים.

 

לפני תחילת השנה

הרגעים שלפני תחילת השנה הם רגעים קסומים שבהם אפשר לפתוח דף חלק, להחליט על שינויים ולחשוב במבט על איך רוצים שהשנה הבאה תהיה. זו הזדמנות מצוינת לשבת עם ילדיכם ולהכין איתם לוח חזון ובו כל הדברים שהיו רוצים שיקרו בשנת הלימודים הבאה. בנוסף לכך כדאי להכין תמונה מנצחת, התמונה המנצחת עונה על השאלה – איזו תמונה תיווצר מהשנה הנוכחית, מה ההישגים שיהיו בה, וכעבודת יצירה, יחד עם הילד, כדאי לקחת גליון ולהדביק עליו תמונות קטנות שמסמלות את ההישגים הללו ומרכיבים את תמונת הניצחון. המלצה נוספת היא להכין לוח מעקב לחיזוק התנהגות חיובית ולתגמל באופן קבוע.

 

במהלך השנה

תקשורת נכונה - חזקו את תחושת  המסוגלות והערך העצמי של הילד /ה שלכם  השתמשו באופן יומיומי בהיגדים מעצימים, אפשרו לו להיות נוכח לגדולתו בעצמו. ילדים שרואים את הגדולה שלהם, גדלים להיות ילדים בטוחים, מוגנים ואהובים שרואים את הגדולה של האחר.

 

סדר יום ושגרות קבועות - ברמה השבועית ואפילו יומית , ערכו רשימה  הגיונית של כל הדברים שאתם מעוניינים לפתח בסדר היום של הילדים שלכם. שוחחו עם הילדים על כך והתחילו ליישם.

 

משוב אותנטי כדאי לעקוב על העשיה של הילד בפועל ולתת משוב אותנטי ומדויק ובו להתמקד במה שהוא מצליח, , זה יעזור לו להכיר בחוזקות שלו גם בתחומים שהוא פחות אוהב.

 

כשצצה בעיה

אמפטיה - גלו אמפתיה לסבל של ילדיכם והמשיכו לסייע לו ולתמוך בו עד שהבעיה תיפתר.

 

נשימה -  לפני שאתם שולפים את המשפט הראשון שעולה לכם לראש, קחו נשימה, הקשיבו לילד  והסתכלו לו בעיניים , כשתקשיבו ממקום נקי, הילד ירגיש בטוח ומוגן  גם אם אינכם מסכימים עם מה שנאמר. עצרו וחשבו על החלופה למצב הנתון.

 

הקשבה - כל מה שילד צריך זה את ההרגשה שלא משנה מה יקרה אתם שם בשבילו ומקשיבים לו עד הסוף ועוד קצת. תגובה נכונה נרכשת ונלמדת, תכננו אותה מראש ותרגלו אותה.

 

תמיד, לאורך כל השנה

אהבה ללא תנאי - ילדים שגדלים באהבה מעצם היותם ללא קשר לפעולות ולמעשים שלהם גדלים להיות מבוגרים מלאי אהבה וחמלה. עשו לכם הרגל – מצאו כל יום סיבה למחמאה אמיתית.

 

הובלה והנהגה – המנהיגות ההורית נגזרת מהיכולת לתת הכוונה לילדים, הקפידו להוות דוגמא אישית על בסיס יום יומי, דוגמא אחת חוסכת אלף מילים.

 

הנאה - זכרו להיות הורה זה הדבר הכי כיפי בעולם תיהנו תשתוללו ותחזרו מדי פעם להיות ילדים בעצמכם כשאתם עם הילדים שלכם

 

 

שתהיה שנת לימודים מוצלחת ומהנה לילדיכם ולכם!

 

 

על הכותבת:
תרצה הולנדר - מנהיגות בעידן החדש
https://bit.ly/2KMw8oa

 


עוד באותו נושא

תעודות מחצית

לתעודת בית הספר יש משמעויות רבות עבור הילד שלנו, שמקבל אותה. יש לה משמעות חברתית, משמעות מולנו, ההורים

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!