בחופש הנוכחי, בין ה18 ל24 באוגוסט, מקיים תיאטרון תמונע בפעם הראשונה פסטיבל הצגות ילדים עם 13 הצגות ו-5 בכורות!

פסטיבל תמונעקידס: "הקייטנה של תמונע"

במהלך חודש אוגוסט מקיים תיאטרון תמונע לראשונה פסטיבל הצגות ילדים במסגרת "תמונעקידס" – "הקיטנה של תמונע" שהינה החממה של יצירה עצמאית ובית של הצגות איכותיות לילדים המשלבות אומנויות במה שונות כמו תיאטרון, מחול, ליצנות, קרקס ועוד.

 

בפסטיבל, בניהולו האמנותי של עומרי לוי ובהפקת טל מרום, יועלו מידי יום החל מה-18.8.19 ועד 24.8.19 13 הצגות שמתוכן 6 הצגות בבכורה.


מופע תאטרון-מחול ״פטר והזאב״ 

במופע מסופר על הילד דני. דני הוא ילד תמים, סקרן ומעט ביישן. הוא מאוד אוהב את הסיפור והמוזיקה שכתב המלחין סרגי פרוקופייב לסיפור ״פטר והזאב״ דני מספר לילדים על הדמויות וכלי הנגינה המלווים אותם, ושפרוקופייב  נתן לכל דמות בסיפור כלי נגינה ומנגינה משלו. בזמן שדני מספר לילדים בקהל את הסיפור נכנסת אחותו של דני, מפריעה לו, וחוטפת לו את כלי הנגינה ונעלמת.... דני נשאר לבדו כשהוא עצוב וכועס מאוד! הוא נרדם וחולם שהוא מתעורר בתוך הסיפור של פטר והזאב. בחלום הוא פוגש  את כל הדמויות ולבסוף אפילו מצליח בעזרת פטר והילדים מהקהל לנצח את הזאב ובכך מקבל ביטחון ואומץ! בהצגה הילדים נחשפים למוזיקה קלאסית, מחול, תיאטרון, בובות, חפצים ועוד. הפעלה בתנועה של הילדים בתום ההצגה.

לגילאי 4-9.

 

הקוף הטוב – בכורה - סיפור אגדה חדש-ישן על מסעות, חברות ושיתוף-פעולה

מופע ליצנות ופיוט קרקסי לילדים, על חברות, דמיון, ודברים טובים שאשפר וכדאי ללמוד מסרטים מצוירים.

לפעמים חברים רבים. לפעמים קשה להפסיק את הריב ולחזור להיות חברים. כשלאימא נמאס מהמריבות, היא שולחת את יוקה וטארו לחדר ושם הם יישארו עד שישלימו ויהיו שוב חברים. בינתיים, בטלוויזיה מתחיל סרט מצויר שהם עוד לא מכירים, ובו סיפור מארץ יפן על חברות מיוחדת בין אישה זקנה וקוף שובב. הסיפור וקסמו המיוחד שואבים את הגיבורים לתוך עולם של פלא, משחק ויצירה. מרגע לרגע נשכח לו הריב ומתחיל סיפור אגדה חדש אותו הם יוצרים ביחד.

לגילאי 4-7

 

בארץ רציתי לא רציתי

לילדה בילי יש דמיון מופלא, היא חולמנית שובבה וסקרנית שרק רוצה לשחק ולהשתולל. אמא שלה אשת קריירה מצפה ממנה לנוע בקצב אחר ומהיר יותר ודורשת למלא אחר המשימות היומיומית. להתארגן, לנקות, לסדר ועוד אך בילי מתקשה לעמוד בדרישות ומחפשת מקום מפלט, במפגש קסום עם ג‘יג‘י וצלחת.

הם יוצאים למסע נועז, שונה ומאתגר בארץ רציתי לא רציתי שם אפשר לעשות כל מה שרק חולמים ורוצים, בלי חוקים וגבולות. תחילה זה מרגיש נפלא אך ככל שהימים חולפים בילי והחברים מגלים צדדים נוספים על משמעותו של חופש מוחלט.

 

דב במצב רוח טוב

הצגה על חברות, תעלולנות, והרווח העצום כשבוחרים בשונות.

ארנבת, צב, שבלולית ושבלול, יוצאים כל בוקר יחדיו לטיול. בוקר אחד, בוקר רגיל, הם פוגשים דוב קצת מבהיל, דמעות מזיל, מחפש חברים ללא הועיל. החברים מציעים לדב הבודד להצטרף אליהם. הדב רוצה, אבל לא יכול, הם לא דובים וזה מכשול גדול. אבל לא בשביל החברים! יום למחרת הם מחליטים להתחפש לדב. דוב מסוג מצב רוח טוב.

לגילאי 3-7

 

‘‘המלך בוג רוצה עד השמיים‘‘ – בכורה - קומדיה מוזיקלית

המלך בוג רוצה להרשים את הנסיכה זרובבלה מהממלכה השכנה ומורה למשרתו הנאמן ציליאנו להביא "את השמש, את הירח, כמה עננים וקצת כוכבים".

ציליאנו מבין שלא יוכל למלא את בקשותיו של המלך וכמעט מתייאש, אבל אז צץ במוחו רעיון. הוא אורז למלך תיק ובתוכו חפצים המזכירים את גרמי השמיים.

המלך בוג וזרובבלה יוצאים למסע מרתק ומשעשע, במהלכו הם נתקלים באתגרים ובמכשולים. בכל פעם שבוג מנסה להציל את המצב, הוא מוציא מהתיק שלו את אחד מגרמי השמיים, ומגלה להפתעתו שהשמש היא חמנייה, הענן הוא צמר גפן והירח- בלון לבן.

המלך בוג חושב שנכשל במשימתו להרשים את זרובבלה, אך בסופו של המסע חוזר מאושר הביתה לאחר שלמד שהטבע שייך לכולם, וכדי להיות מיוחד, אתה פשוט צריך להיות עצמך.

לגילאי 4-8

 

מעלה קרחות – בכורה

בעיירה דמיונית ששמה מעלה קרחות כל התושבים קרחים ומדברים אך ורק בחרוזים. כל יום כולם עושים בדיוק את אותו דבר וכל איכויותיהם נמדדות אך ורק על פי טיב הקרחת ושחס וחלילה שום דבר לא יפריח את שגרתם ושלוותם.

אך הסדר מאיים להשתנות כאשר בוקר אחד מתעורר ראש העיר הקירח בביתו מלטף ברוך את קרחתו, כהרגלו, ומגלה לאימתו שיש לו שערה. מרגע זה החיים של כל התושבים בעיירה עומדים להשתנות ושום דבר לא ישוב להיות כמו שהיה.

האם זה טוב? האם זה רע?

האם הוא יצליח להוכיח שהחיסרון הוא יתרון?

המפתח לאושר של כל התושבים נמצא בידי ראש העיר ואולי גם בידי השערה?

לגילאים – 4-10

 

"עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור" בעיבוד חדש ואקטואלי!

סיפורו של מלך אחד טוב, שהשלטון משחית אותו, עד שעמו לא מוכן לסבול אותו יותר.

"בארץ אחת מעבר לים חי מלך זקן, נבון וחכם. שמו היה משונה וקשה ללשון, ליאונרד פרדיננד פדהצור הראשון. את המלך העם אהב עד מאוד, אך במסיבת מלכים אמרה לו אשתו: הוא עושה רק דברים שהעם רוצה, לכן העם כל-כך מרוצה אם יפסיק פרדיננד להיות מלך טוב, יפסיק העם אותו לאהוב."

לגילאי 4-10

 

המתנות של לאה

את השירים והסיפורים המקסימים של לאה גולדברג מציג לילדים דווקא... האינסטלטור המיתולוגי שלה.

"יש לך ידיים חכמות" היא אמרה לו יום אחד כשתיקן אצלה ברז דולף. 

ללא כל היסוס ניגש האינסטלאטור החרוץ לעבודה, ובעזרת האינטואיציה שבידיים שלו יצר הצגה מיניאטורית מלאה בדמויות וחפצים צבעוניים לכבודה של לאה גולדברג ולכבוד השירים שלה.

לגילאי 4-8

 

הנסיכה שלבשה שקית נייר – בכורה - עפ"י ספרו של רוברט מאנץ

אליזבת היא נסיכה יפהפייה העומדת להתחתן עם בחיר ליבה, הנסיך רונלד. על הכנות החתונה אחראית רוזה המשרתת הנאמנה, אשר טורחת כל היום בהכנת הארמון לטקס החגיגי.  

למרבה הצער, פלש לארמון, דרקון רעב ואיום, אשר החריב את כל הממלכה וחטף את הנסיך רונלד. אליזבת ורוזה נותרו לבדן, המומות מהטרגדיה ולכל אחת מהן דרך התמודדות שונה עם המציאות.

רוזה בטוחה כי המצב חסר תקנה ומוטב להשלים אתו כמה שיותר מהר ואילו אליזבת מחליטה לא להיכנע   ולרדוף אחרי הדרקון בכדי להשיב אליה את אהוב ליבה. מאחר והדרקון הרס את כל הארמון, כולל את בגדיה של הנסיכה אליזבת, היא לא מוצאת מה ללבוש למעט שקית נייר אחת שמשמשת לה כשמלתה החדשה וכך, לבושה בשמלת נייר וחדורת מוטיבציה יוצאת  הנסיכה אליזבת למסע אמיץ מחוץ לגבולות הארמון שממנו היא כבר לא חוזרת אותה הנסיכה..

אליזבת מגלה בעצמה כוחות חדשים, אמונה, הרבה אומץ ונחישות ובדרך זו- מוצאת את מערתו של הדרקון, עם קסם אישי, תחמנות וחריפות מח מתגברת על הדרקון ומצילה את אהובה-הנסיך והם חוזרים לארמון, שם מקבלת את פניהם המשרתת רוזה.

לגילאי 3-9

 

מיזנאפלס

מר קורנישון הוא הטבח המדופלם והשף הקשוח. הוא דורש מצוותו להכין את המנות המובחרות אך כאשר הוא נאלץ לעזוב לרגע את המטבח – הדברים יוצאים מכלל שליטה. העובדים רבים , נופלים ומתבלבלים, אבל הכי גרוע –משחקים עם האוכל!!! השף נזעק להפסיק את האנדרלמוסיה .. אך העניינים ממשיכים להשתבש ומתוך המנות גדלים בנייני ענק , סערה ושלג בחוץ אך בפנים הבננה נותנת קונצרט שירה כובש לבבות עד שלפתע מגיעה חללית מסתורית...ומר קורנישון מבין שאין הוא מנהל מטבח אלה מנהל תיאטרון גם אם השחקנים הראשיים בו הם החציל ותפוח האדמה...

לגילאי 5 ומעלה.

 

לפרטים נוספים: www.tmu-na.org.il


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!