שעות סיפור מומחזות * סיורים תיאטרליים * מסע בעקבות חייו של מנחם בגין במוזיאון האורקולי * חידון אינטראקטיבי למשפחות * מפגש עם הסופרת גלילה רון פדר * סיורי ערב בימי חמישי * ועוד...

מרכז בגין חוגג 20 שנה עם 20 פעילויות קיץ לכל המשפחה

מרכז מורשת בגין, מרכז תרבות ותיירות בלב ירושלים, החוגג בקיץ הזה 20 שנה מזמין את הציבור לחגוג עמו במגוון פעילויות לכל המשפחה: 20 פעילויות ואירועים לכל המשפחה בשלושת השבועות האחרונים של אוגוסט!

 

בין הפעילויות:

מוזיאון בגין: מסע אורקולי בעקבות חייו של מנהיג

מוזיאון בגין פותח את שעריו לקהל הרחב גם בשעות הערב, לחוויית ערב קסומה אל מול חומות העיר העתיקה. הציבור מוזמן לחוויה אורקולית הלוקחת את המבקרים למסע בזמן בעקבות סיפור חייו של ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל. דרך סיפורו של המנהיג שסחף המונים, מזמן המוזיאון מפגש עם כמה מהאירועים הדרמטיים והמרגשים בתולדות מדינת ישראל.

למוזיאון תרגום סימולטני לשפות אנגלית, פורטוגזית, צרפתית, רוסית, ספרדית וערבית.

 

כל השכונה במה – סיורים תיאטרליים

הרחובות הסובבים את מרכז בגין קמים לתחיה בסיורים תיאטרליים לכל המשפחה. סיור שהוא הצגה בין הסמטאות, הבוסתנים והמערות שמסביב למרכז מורשת בגין, בהם התחוללו רבים מן האירועים שהפכו את ירושלים למה שהיא. בסיור, יקפצו המבקרים במכונת הזמן קדימה ואחורה לתקופות שונות. יבקרו בימי בית ראשון ושני, יפגשו את הנועזים שבאנשי המחתרות וישמעו חיילים בריטים, רומאים, תורכים, מלכים וכובשים, אבל גם קבצנים ושיכורים ויגלו למה כולם הגיעו דווקא –לירושלים?! והכל בצורה מרתקת, תיאטרלית ומלאת הומור. שעתיים של קסם מעורב ירושלמי.

 

חידון אינטראקטיבי לכל המשפחה

חושבים שהילדים שלכם יודעים הכל על ההיסטוריה של ישראל? בטוחים שהבת שלכם היא גולדה מאיר הבאה? משוכנעים שהמשפחה שלכם שוחה בתולדות הציונות כמו כרישים? בואו ונראה אתכם!

במרכז מורשת בגין יתקיים חידון אינטראקטיבי נושא פרסים לכל המשפחה.

 

מפגש עם הסופרת – גלילה רון פדר

סופרת הילדים האהובה מגיעה למרכז בגין לספר על ספריה ועל המפגשים המיוחדים עם מנחם בגין.

 

שעת סיפור מומחזת

מכשפות, מלכים, חפצי בית ושאר אורחים יקפצו מתוך הספרים ויספקו שעה של קסם לילדים (וגם להורים).

 

לקחת פסק זמן - סיורי ערב

גם להורים מגיע ליהנות מפעילות מיוחדת בקיץ! מרכז בגין מפיק בקיץ הזה סדרה של שלושה סיורים מרתקים בשעות הערב הקסומות - בעקבות סיפורים ירושלמים, מקומות נסתרים ופינות לא מוכרות:

1. אהבה בין הסמטאות

סיור ייחודי לכבוד חגיגות טו‘ באב בעקבות סיפורי אהבה ירושלמיים. המבקרים ילכו בעקבות המשוררים והסופרים שהביעו אהבתם לעיר ביצירתם ויפגשו זוגות אוהבים ירושלמים: מהזוג שפוצץ את מתחם התחנה ביום חתונתו לזוג שהקים שכונה על שמו. מבנו של אליעזר בן יהודה ובחירת ליבו, לראש הממשלה שאשתו הייתה הראשונה לה הודה עם בחירתו.

משך הסיור: שעתיים, הסיור יתחיל במרכז מורשת בגין ויסתיים בשכונת רחביה.

 

2. הנה באה הרכבת

בספטמבר 1892 נחנכה הרכבת המחברת בין ירושלים ליפו העתיקה ומאז ועד היום קורות מסילותיה שזורות בקורות העיר. מי היו הגבר והאישה המסתוריים שהביאו לפיצוץ תחנת הרכבת? מי ירד מהרכבת מיד אחרי כניסת השבת? מיהו הקיסר אותו פגש הרצל ברכבת? מי היו הנוסעים והשבים? מרכבת ישנה לפארק חדש, תהליכים חברתיים בירושלים.

משך הסיור: שעתיים, הסיור יתחיל במרכז מורשת בגין ויסתיים בשכונת מקור חיים.

 

3. על סופרים ומשוררים בירושלים

"לירושלים עירי רציתי לומר בקול מילים שאני לוחש על ליבה שתשמענה גם אוזניי אשר רוחש לה ליבי" (אמיר גלבוע). במהלך הסיור ילמדו המבקרים את אשר רחש לב משוררים וסופרים על ירושלים. מיהודה עמיחי לשלום עליכם, מעמוס עוז לרבי יהודה הלוי, מיצחק שלו לש"י עגנון, ואף יזכרו בבנותיו של טוביה החלבן, ובמיכאל שלי של עמוס עוז. יתגעגעו לירושלים עם רבי יהודה הלוי, ויתהלכו בסמטאות ורחובות העיר ירושלים עם כתביו של ש"י עגנון. זוהי חוויה תרבותית מעשירה מסקרנת ומעניינת.  

משך הסיור: שעתיים, הסיור מתחיל במרכז מורשת בגין ומסתיים בשכונת רחביה.

 

בית פלוגת הכותל

רבות סופר על תקופת המנדט הבריטי בארץ ישראל, על ירושלים שהיתה מוקד למלחמות ומאבקים, אך היוותה תמיד מקור לתפילות ולכיסופים בקרב העם היהודי. מיצג חדש בלב הרובע היהודי מביא לראשונה את סיפורה של פלוגת הכותל- סיפור שכמעט ונשכח מהיסטוריית הישוב היהודי בארץ ישראל. סיפורה של חבורת צעירים שפעלה בגבורה מול המנדט הבריטי לשימור המסורת והקשר בין העם היהודי לכותל המערבי.

 

"מוטל - והכותל" סיור תיאטרלי חוויתי ברובע היהודי

הרובע היהודי בירושלים היה מאז ומתמיד מקום אפוף אווירת מסתורין וקדושה אך אין ספק שבמאה השנה האחרונות חלו בו תמורות מרהיבות בקצב היסטורי מסחרר. המבקרים מוזמנים להצטרף להרפתקה שמתחילה בסוף המאה ה-19 ומסתיימת בימינו אנו. יפגשו את מוטל -בן הרובע, שסיפור חייו המופלא, הוא סיפורו של הרובע היהודי מהמאה ה19 ועד ימינו.

מוטל יוביל את המבקרים בין סמטאות הרובע וישתף אותם בחיים המורכבים בירושלים העתיקה בדורות האחרונים, החל מהשלטון העות‘מני, דרך הכיבוש הבריטי, הירדני ועד לירושלים המאוחדת בישראל של ימינו. בדרך ישמעו סיפורים מרתקים (אך אמיתיים!) ויפגשו דמויות היסטוריות ססגוניות נוספות – החל מאחרון הקבצנים ועד למלכים קדמונים, לוחמים ונביאי זעם...

 

 

לפרטים נוספים: www.begincenter.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!