ספר מקסים שעוסק באחד הערכים החשובים בחיים: השמחה, ובאותו זמן מדרבן את הילדים לסקרנות ויצירתיות.

"מַדּוּעַ יֵשׁ צוֹרֶךְ בְּמִלִּים, שֶׁלֹּא מִן הַמִּלּוֹן?"

"בִּגְלַל הַמִּשְׁפָּחָה," הָאָדוֹן עָנָה.

"בִּגְלַל הַהוּמוֹר," צָחֲקָה הַיַּלְדָּה.

"בִּגְלַל הַשִּׂמְחָה," חִיְּכָה הַגְּבֶרֶת.

"בִּגְלַל שֶׁזֶּה מְיֻחָד רַק לָנוּ," לָחַשׁ הַיֶּלֶד.

(מתוך הספר)

 

בעולם המילים יש מדינות רבות ושפות רבות. אבל במדינה קטנה, ברחוב קטן, בבית קטן – גרה משפחה שמחה ונהדרת. בני המשפחה מדברים בשפה שונה, אחרת. יש להם תחביב מאד מיוחד לקשט את המילים ולהמציא "מילים שמחות" לכל נושא ועניין. מילים המייחדות את הווייתם ושייכות רק למשפחתם.

השמועה על "המילים השמחות" הכתה גלים והגיעה עד עיר הבירה "מלל" למועצת המילים. מונתה ועדה מיוחדת למצוא פתרון לבעיה הסבוכה. שהרי לא יתכן שמשפחה אחת תמציא מילים בשפה לא מוכרת ותפר את כל הכללים שנקבעו במדינת המילים..

לאחר ימים ולילות שלא הניבו תוצאות, מחליט השופט העליון לצאת לבית הקטן שדייריו עשו בעולם המילים בלגן ולרדת בעצמו לשורש העניין.

מה הוא מגלה וכיצד הוא פותר את הבעיה?

 

"אגדת המילים השמחות" הוא ספר מקסים ומרגש שעוסק באחד הערכים החשובים בחיים: השמחה, ובאותו זמן מדרבן את הילדים לסקרנות ויצירתיות.

כמו כן מעודד לא לפחד מאימוץ נורמות חדשות גם אם הן שונות מהמקובל, ויוצרות התנגדות, כי בסופו של דבר הן יקרינו על מעגל חיינו הקרוב ויצרו שינוי מיטיב גם במעגלים רחוקים ורחבים יותר.

 

הספר מיועד לקטנים (6-3) וגם לגדולים, כתוב בחריזה מלאת הומור המותאמת לעולם הילדים, אך קורץ גם למבוגרים. הפורמט יוצא דופן ושונה מספרי ילדים אחרים. האיורים יפהפיים, מושכים את העין והלב ומשרים תחושה של טיול בתוך אגדה.

 

בסופו של הספר יש תוספת של דפים לשימוש הקוראים – ילדים ומבוגרים, בהם הם יכולים לכתוב את המילים השמחות שהם משתמשים בהן.

 

"אגדת המילים השמחות" לא נולד סתם כך.

חלי, המחברת, גדלה על ברכי שתי שפות: הבולגרית והלאדינו, שהן בשימוש יומיומי של הוריה, עד היום. הבולגרית מלכתחילה היא שפה מאד "מקושטת". כמעט לכל מילה יש סיומת של חיבה, אבל חלי גילתה במהלך השנים שהיא משתמשת במילים שדוברי הבולגרית לא הכירו אותן. הסתבר לה שמילים רבות הומצאו בתוך משפחתה – סתם, רק כדי שיהיה מעניין, יצירתי ושמח. בלי משים, כשהפכה לאמא, מצאה עצמה ממציאה מילים, שמות חיבה, מושגים ומשמעויות, המיוחדים ושייכים רק לתא המשפחתי שלה.

"אגדת המילים השמחות" הוא ספרה השני, קדם לו הספר "לסיפור שלי יש חבר.

 


עוד באותו נושא

רני ולייקי מנצחים את הפחד

ספר חביב העוסק בנושא חשוב מאין כמוהו: פחד חברתי של ילדים ופחד מפני כעסם של ההורים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

"אגדת המילים השמחות" הוא ספר ילדים מקסים, מעוטר באיורים חמודים וצבעוניים וכתוב בחריזה נפלאה, אשר מעניק לקורא את התחושה שאכן, כשמו כן הוא, סיפור אגדה.

ובאגדה זו לוקחת המחברת את הקוראים לעולם מופלא ועצום- עולם המילים.

בעולם המילים יש מדינות רבות, וגרות בהן אינספור מילים ומילים נרדפות. אבל כמו בכל עולם וכמו בכל מדינה גם בעולם המילים, מסתבר, יש כללים...

ומה קורה למשפחה שמתחילה יום אחד להמציא מילים בשפה מקורית ולא מוכרת?

קראו ותגלו!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?