שימו לב, הורים מתוסכלים: הידעתם שהתעלמות מהתנהגויות מסוימות תוביל לשינויים חיוביים ומרחיקי לכת אצל ילדיכם?

תתעלמו!

לעתים קרובות מדי אנו מוצאים את עצמנו מתווכחים, מתמקחים, מרימים את הקול ואפילו מתחננים בפני הילדים שלנו, רק בכדי לקבל כתוצאה מכך התנהגות גרועה עוד יותר.

עם כל ההתבכיינויות, התלונות והתחינות, הורות עלולה להיראות יותר כמטלה מאשר כהנאה. לד"ר קתרין פרלמן, מהמובילות באמריקה בתחום ההורות, יש פתרון פשוט ועם זאת מהפכני: תתעלמו!

 

רוב ההורים מרגישים שכדי לשנות התנהגות רעה אצל ילדיהם הם חייבים להגיב, אך במקרים רבים הם מגיבים על התנהגויות שהיה עליהם להתעלם מהן, ומתעלמים מהתנהגויות שהיה עליהם לטפל בהן. ספר זה מלמד כיצד להבחין בין השניים.

 

הספר משתמש באסטרטגיות מוכחות הנתמכות במחקרים, כדי להראות להורים איך להימנע ממעורבות במאבקי כוח ולהפסיק להשתמש בתשומת לב כפרס על התנהגות לקויה. בעזרת תהליך בן ארבעה שלבים, המשלב אסטרטגיות אפקטיביות עם גישות שעמדו במבחן הזמן, פרלמן מלמדת הורים מתי ואיך עליהם לבחור להפנות את הגב כדי למנוע מתן חיזוקים להתנהגויות מרגיזות.

 

ד"ר קתרין פרלמן

ד"ר קתרין פרלמן, אמא לשניים, היא עובדת סוציאלית קלינית מוסמכת, בעלת תואר דוקטור בעבודה סוציאלית מ"ישיבה יוניברסיטי", בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית מ"אוניברסיטת ניו יורק".

עובדת עם ילדים ומשפחות למעלמה מ-20 שנה, ומרצה לעבודה סוציאלית ב"אוניברסיטת ברנדמן". הטור שלה Dear Family Coach הופיע בוול סטריט ג‘ורנל ובכתבי עת רבים בתחום ההורות. עצותיה מתפרסמות בעיתונים ומגזינים מובילים בארצות הברית.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

"תתעלמו!" הוא ספר חדש ומרתק להורים, אשר מצליח לבאר את הסיבה להתנהגויות שונות אצל הילדים, ובעיקר- את הדרך להפסיק אותן.

 

לא מאד הופתעתי מההצעה של המחברת להתעלם מחלקן של ההתנהגויות השליליות של ילדים, אבל היא בהחלט הצליחה להסביר מדוע הם פועלים כפי שהם פועלים, ומדוע עלינו ההורים להגיב – או יותר נכון לא להגיב – כפי שהיא מציעה, בהתעלמות.

 

"תתעלמו!" גדוש בתובנות, טיפים, תרחישים, תשובות לשאלות נפוצות של הורים וגם בהרבה מילות עידוד להורים המתוסכלים.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!