כולם אוהבים את הקיץ! לצאת החוצה בלי ללבוש עשרים שכבות, ליהנות מערבים מוארים, להוציא אנרגיה בגינה וכמובן - לעשות שלל פעילויות שכוללות מים... עם זאת, תקופה ארוכה של חופש יכולה לשבש גם את הורה השנה וגם את הילד הכי טוב. מה עושים?

7 דרכים מקוריות להעביר את הקיץ בכיף עם הילדים

כיצד, אם כן, ניתן להעביר את ימי הקיץ בכיף?

הכנו לכם 7 דרכים מבטיחות לקיץ נפלא, אך מראש נציין שרצוי לקחת דף ועט ולהעלות בעצמכם עוד המון רעיונות מקוריים, ולו רק על מנת להוסיף אופציות לרשימה.

ובכל מקרה, בין אם תבחרו ברעיון כזה או אחר, הבטיחו לעצמכם שהחופש הזה עומד להיות כיף. ארוך ומעייף, אך גם כיף!

 

גבהים של שיכרון חושים

אתם זוכרים את הפעם ההיא שבתור ילדים לקחו אתכם להפנינג בעיר והיו מתנפחים, זוכרים איך התרגשתם לעלות, לקפוץ ולהגיע לגבהים חדשים? ובכן, הנאה מסוג זה אינה דועכת בין הדורות ועל כן הגיע הזמן שגם אתם תעניקו את אותה החוויה לילדים שלכם. זה הזמן לעשות מפגש שמח במיוחד עם כמה משפחות של חברים ולקנות מתנפחים, וכך בזמן שאתם עושים על האש ומרימים עוד כוס של בירה קרה, הילדים קופצים ונהנים. גם המבוגרים רוצים? תשמחו לדעת שיש מתנפחים שמותאמים למשקל של מבוגרים - כי גם לכם מגיע.

 

בריכת מים

יש לכם גינה והקיץ חם? להלן הפתרון המושלם והמשתלם ביותר - רכשו מגלשת מים. מדובר ביריעת פלסטיק שבצדדים מכילה חלק מתנפח עם חורים ייעודיים לזרימה של מים. הילדים כ"כ ייהנו להתגלש, כך שלא תשמעו שום בקשה ללכת לבריכה (יציאה שמצריכה פתיחה של תכנית חיסכון). רוצים להאדיר את החוויה? קחו את האוהל הישן, תפתחו אותו במרכז הגינה, הניחו בו קערת פירות ובקבוקי מים (חשוב לשתות מים ולא רק לשפוך מים) והילדים לא ירצו ללכת לשום מקום. מה אתכם? קחו ספר או שימו בגד ים, בכול מקרה מדובר בזמן מושלם.

 

הזמן לבקר משפחה וחברים

מאתרים כמה משפחות של חברים ובני משפחה שגרים רחוק ומתכננים חופשה בחינם. במה מדובר? בונים לו"ז כך שבכול שבוע יוצאים אל יעד אחר, בו מתארחים אצל חברים, משלימים פערים, מחברים בין הילדים, מטיילים באזור ובעיקר משנים אווירה ומנצלים את ההזדמנות להיפגש עם אנשים אהובים שביום יום לא רואים. כמו כן, אין לשכוח להחזיר טובה - להציע הצעה פתוחה לאירוח אצלכם.

 

שף משפחתי

מזמינים חברים לארוחה אותה מכינה כל המשפחה ביחד, כאשר מראש רצוי להגדיר שני חוקים: הארוחה צריכה לכלול אלמנטים בריאים (שלא תתקעו עם ארוחה בה מוגשת עוגה למנה ראשונה וגלידה למנה שנייה) ופעולות מסוכנות משאירים להורים. בנקודה זו יש לפתוח ספרי מתכונים וביחד עם הילדים לבחור תפריט ולחלק תפקידים. מה עוד? ראוי להשקיע בעיצוב השולחן ובכלי הגשה מיוחדים. הרעיון הוא ליצור ארוחת מלכים שכוללת דברים שכולם אוהבים.  

 

יוצרים קולאז‘ מצולם

החליטו על נושא (ים, שמיים, טיול, נסיעה וכדומה) ותיצרו תמונת קולאז‘, אותה יוצרים ממגוון אביזרים שמצויים בבית. האביזרים יכולים לכלול שמיכה, גרביים, פסטה, קערות, גלילי נייר טואלט, כפתורים וכדומה. לפני היצירה מוטב לראות תמונות השראה ולאחר מכן להיסגר על רעיון ולאסוף חומרים. בנקודה זו יש להתחיל להציב את הדברים במגוון קומפוזיציות ולצלם, עד שתתקבל התמונה הטובה ביותר, אותה מומלץ לפתח בגדול ולתלות במרכז חדר המשפחה (או לחלופין בחדר הילדים).

 

חוגגים יום הולדת משפחתי

נכון שיום הולדת הוא רק פעם בשנה, אך בחופשת הקיץ אין חוקים ועל כן ניתן לקבוע שבוחרים ביום מסוים בו חוגגים יום הולדת. זה יכול להיות יום הולדת למשפחה, יום הולדת לשמש, יום הולדת לחופש וכדומה - כל רעיון בסגנון יתקבל בברכה. באותו יום מקשטים את הבית במלא בלונים ומשחקים את כל המשחקים עליהם גדלנו: כיסאות מוזיקליים, השחלת נר לבקבוק, חבילה עוברת, תחרות עיטוף בנייר טואלט, תחרות קפיצה בשק, תחרות הליכה עם ביצה על כף שמוחזקת בפה וכדומה.

 

כותבים סיפור משפחתי

הרעיון הוא לבנות ביחד סיפור ולהוציא אותו לאור (באמצעים ביתיים). מה עושים? ראשית נכנסים לאווירה (אפשר ללכת לחורשה הקרובה, או לבנות אוהל בחדר מוחשך), יושבים ביחד במעגל וכל אחד בתורו ממציא משפט מהסיפור, אותו ממשיך בן משפחה אחר. אחד מבני המשפחה מתעד את הכול (ולו באמצעות רשמקול) ובסוף כותבים את הסיפור על בריסטולים גדולים, מוסיפים ציורים, מחוררים ומאגדים את הדפים. יצא מוצלח? הכינו ספר המשך!

 

הזדמנות חשובה!

מה עתה? נצלו את הקיץ הקרוב כדי לפתח עם הילדים תחביבים שימלאו את שעות הפנאי בהמון כיף עבור הילדים איתכם ובלעדיכם. ואל תשכחו להוסיף עשרה רעיונות משלכם, תחכו לקיץ הקרוב, תהיו יצירתיים ותזכרו שגם בבית אפשר לבלות, דמיון תמיד מועיל, בלגן הוא חלק מהחופש ומדובר בתקופה בה ניתן להתחבר למה שילדים אוהבים, כך שמוטב לנצל זאת - מדובר בהזדמנות נהדרת!

 

 

שיהיה קיץ נפלא!!

 

 

שלכם,
צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

תחפושת ביתית של צייד רוחות

הנה תחפושת מקורית, יפה וקלה להכנה פרי דמיונו של מתני שלי מלפני מספר שנים!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!