ספר הילדים החדש "קסם השמחה" מביא לנו את סיפורה של ילדה שעוברת מסע לגילוי הכוחות הטמונים בה. בעזרת חיבוק אוהב, חיבור לטבע, ליופי והקשבה ללב היא מגלה בתוכה את קסם השמחה.

ספרה החדש של איריס דהן, "קסם השמחה", מתבסס על האמונה כי חיבור לייחודיות ולרצון הלב שלנו יכול לסייע לנו לייצר את המציאות הטובה ביותר בשבילנו, ובעצם המסר העיקרי שלו הוא שאנו אחראים לשמחה שלנו.

 

יש משהו טבעי בשמחת החיים המתפרצת של ילדים. ממש כמו גיבורת הספר, הם מתעוררים כל בוקר ליום חדש ומצפים בהתרגשות למה שעתיד לעבור עליהם. בניגוד למבוגרים, שניסיון חייהם מוביל אותם להנמיך את הציפיות להתרגשות ביום חדש, העובדה היא שעבור ילדים העולם הנו מקום שלא מפסיק להפתיע, לחשוף את צפונותיו והופך כל מאורע לחוויה מסעירה. אך גם בחייהם של ילדים יש רגעים בהם השמחה מתפוגגת.

מטרת הספר היא ליצור חווית קריאה משותפת להורים ולילדים שתאפשר דיון בדרך בה יכול הילד להתמודד עם אותם רגעים ולהשיב את השמחה.

 

בגווני פסטל ובאיורים נאיביים ותמימים צובעת מחברת הספר איריס דהן את סיפורה של ילדה צעירה שמאבדת את השמחה ומגלה אותה מחדש. הקוראים מלווים יום אחד בחייה של ילדה שמתעוררת לבוקר חדש ומצפה בהתרגשות לדברים שיביא עמו.

 

הספר כתוב בגוף ראשון מבעד לעיניה של הילדה הצעירה שפונה ישירות אל הקוראים בני גילה. הסיפור מדבר בגובה עיניהם של הילדים ומאפשר להם להיות שותפים לחוויה שלה באופן בלתי אמצעי. פנייה זאת מעוררת בילד הזדהות ויכולה להוביל לדיון עם המבוגר, שקורא באוזניו את הספר, על החוויות השונות שעבר במהלך היום ולהזכיר לו לשאול את עצמו מה הרצון שלו ולבחור במה שנכון עבורו ועושה לו טוב.

 

על המחברת איריס דהן

איריס דהן, נשואה ואם לשלושה, היא מטפלת, הילרית. "בטיפול אני מלווה את האדם בתהליך בו הוא לומד להכיר את עצמו ואת כוחות הריפוי שבו ומתעורר לגלות את המתנות שקיבל ואת הייחודיות שלו ולהביאן לעולם. בטיפול יכול האדם להתבונן פנימה ולגלות- מי אני מעבר לדפוסים ולהרגלים הישנים, מעבר למה שמצפים ממני או מה שאני חושב שמצפים ממני? מהם רצונות הלב האמיתיים? ומהו האור המיוחד שלי?".

 


עוד באותו נושא

למה בריבוע: מסביב לעולם

למה הסקרן וחבריו מציגים לילדים את היבשות השונות, כמה מדינות בעולם וכן עובדות מרתקות על כל אחת מהן.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הספר "קסם השמחה" מלמד את הקוראים הצעירים, באמצעות סיפורה של ילדה קטנה אחת, שהשמחה שלהם נמצאת בתוכם ובאחריותם ולא במה שמקיף אותם.  

 

במהלך הקריאה הילדים מגלים את הכוח, את שרביט הקסמים, באמצעותו הם יכולים ליצור לעצמם מציאות טובה ונעימה שתביא לחייהם הנאה ושמחה בלי קשר לסביבתם ולגורמים החיצוניים, וכך הם יכולים לבחור עם מי לשחק, איך להגיב ואיך להרגיש, ובמקום להיפגע או להיעלב, לבחור להרגיש חזקים, אמיצים, אוהבים ושמחים.

 

אהבתי גם את האיורים המקסימים והילדותיים התורמים רבות לאוירה והופכים את הקריאה לנעימה ומשמעותית יותר.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?