לכבוד חג פורים, שהנו כידוע חג הצחוק וההיתול, התחפושות והדמיון, מזמין מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים לחגיגה של מראות מעוותות, הדגמות מדעיות, מופעי ליצנים ועוד שעשועים. יהיה כיף!

חגיגת פורים של מראות והשתקפויות במוזיאון המדע בירושלים

בא לכם להכנס לקליידוסקופ ענק? לדעת מה הופך חפץ למראה? ללכת לאיבוד במבוך מראות? ליהנות משלל פעילויות והפתעות משתקפות ומשעשעות בפורים הקרוב? בואו בחופשת פורים למוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, ותיהנו ממגוון של פעילות ייחודית ומהנות לכל המשפחה.

 

מראה בהפתעה – מתחם פעילות

משתעשעים עם מראות מעוותות, מראות קמורות, קעורות וגליליות, מסיירים במוצגי מראה ברחבי המוזיאון ומבינים: מה הופך חפץ למראה? למה המראה הופכת "שמאל-ימין" ולא למעלה למטה?

 

סדנת בניה

בונים "מראה מכפילה", מניחים במרכזה חפצים ורואים מה גורם למספר ההשתקפויות השונה בכל פעם ש"פותחים-סוגרים" אותה. בונים, מתנסים בעקרונות מדעיים ולוקחים הביתה למזכרת. (מגיל 4)

 

הדגמה מדעית

"קסמי מדע" - הדגמה מדעית אינטראקטיבית מרתקת במהלכה יצפו המשתתפים וייקחו חלק בהדגמה המראה את המדע שמאחורי הקסמים המפורסמים כמו מים שנעלמים מהכוס או כד שהמים בו לא נגמרים, בד שלא נרטב ועוד.

 

"נדמה לי, דומה לי"

מופע ליצני פורימי במיוחד, לכל המשפחה, בו כולם מתחפשים - הבלונים, הקהל וכמובן שמוליק הליצן!

איזה מסכן שמוליק הליצן, התחפושת שלו יושבת עליו קצת מצחיק וגם הראי שלו ממש מוזר היום. מה קורה כאשר מחליט שמוליק לבדוק מה השתבש בדמותו המשתקפת? הצגה פורימית משעשעת עם מראות, בלונים, תחפושות ו...קהל.

 

סרט חדש בתלת ממד: "מסע אל החלל"

התחנה הבאה – מ א ד י ם! מוזמנים לחגור את רצועות הבטחון להתרווח במושב ולצאת למסע אל החלל...

סרט מרהיב ומרגש לכל המשפחה, הכולל צילומי פנים וחוץ ממסעות רכבי חלל שונים, ממשימות חלל לתיקון טלסקופ "האבל", ומראות מרשימים של כדור הארץ מהחלל שנחשפים לראשונה וכל זה מתוך נקודת מבט אישית של שני האסטרונאוטים של נאסא, כריס פרגוסון וסרינה אונון (אסטרונאוטית צעירה שנבחרה למשימות חלל עתידיות). הסרט נותן נקודת מבט על הישגי האדם בכיבוש החלל עד כה, משימות עכשוויות והתכניות לעתיד.

 

לפרטים נוספים: www.mada.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!