מה עושים ואיך מתנהלים כשיש ילד, ולפעמים יותר מאחד, חולה בבית?

לכמה מאיתנו קרה שהילד חלה, או אפילו שני ילדים, בעיקר בתקופת החורף ועדיין יש לנו רשימה ומשימות לעשות וחייבות להספיק הכל...?

אין מה לעשות- ברגע שמשהו משתנה בתוכניות המקוריות, צריך לחשב מסלול מחדש.

ילד חולה מחייב הורה נגיש בבית, לפנק, לתת יחס, לטפל, לדאוג- בייחוד אם מדובר בילד קטן שלא מעסיק את עצמו או חולה מאוד וצריך טיפול צמוד.

זה מבטל תוכניות, מונע יציאה מהבית, אי אפשר להזמין חברים...

אז כאמור - חישוב מסלול מחדש!

 

קודם כל והכי חשוב- קחי נשימה.

את לא האמא הראשונה שנשארת בבית כי הילד שלך חולה וזאת בטח לא הפעם האחרונה. כמה שזה מבאס ומעצבן- מותר לכעוס לרגע, אבל לא עליו כי הוא לא אשם. וסך הכל התבטלו כמה תוכניות שאפשר לתכנן מחדש- והכי חשובה הבריאות של הילד!

 

עכשיו, אחרי שנשמת ונרגעת, פינקת את הילד ודאגת לו שירגיש טוב- זה הזמן לסדרי עדיפויות חדשים. לקחת את הרשימה של המשימות שלך- ולהתחיל לתעדף- מה דחוף, מה חשוב, מה יכול לחכות ליותר מאוחר כשתהיה לך עזרה או למחר.

 

הנה כמה דוגמאות שכולן בטח מכירות:

 

* קבעתן פגישות? לפני שאתן מבטלות תבדקו אם המחלה של הילד מאפשרת להעביר את הפגישה אליכן הביתה. במידה ולא, בדקו את האפשרות לפגישה בסקייפ או אפילו טלפונית. מקובל לדחות פגישה אם אין ברירה- גם לצד השני יש והיו ילדים חולים!

 

* התחייבתן להרצאה או הדרכה? בדקו מול בן הזוג אם בשעות האלה הוא יוכל לשמור על הילדים ותאמו ביניכם, ואם אפשר העזרו בסבא ובסבתא ואפילו בשכנים ובדודים.

 

* יש לכן טלפונים חשובים ומיילים דחופים? הכי חשוב זה לעדכן את הצד השני במצב הנוכחי ולתת זמן חדש לביצוע המשימות, שידעו מתי יתבצעו ולא יחכו. בזמן שהילדים נחים או צופים בסרט, תבצעי את כל מה שדחוף לאותו יום. את מה שאפשר- דחי לערב אחרי שיירדמו.

 

* עובדת שכירה? גם לך יש פתרון. יש תוכנות חינמיות שניתן להשתלט מרחוק ולעשות את העבודה הדחופה שלא ניתן לדחות.

 

ותאמיני או לא - יש גם יתרונות לילד חולה!

כלומר לילד שנשאר בבית, לא העובדה שהוא חולה... את יום שלם בבית והסיבה לא משנה- זו הזדמנות להספיק את כל מה שאת מתכננת ולא מספיקה במהלך השבוע, לנקות לסדר, לארגן ולסיים את כל מה שאת יכולה בזמן שאת בבית. 

בנוסף, נצלי את הזמן להיות איתו- לראות סרטים, לשחק, לישון ואפילו רק לנמנם- להיות איתו ולהתייחס אליו כי כידוע כשמרגישים רע רוצים פינוק ואיזה מזל שאת פה.

 

אל תרגישי רע אם את צריכה להתקשר לבוס שלך בבוקר להגיד שלא תגיעי כי הילד חולה, ואם את עצמאית אל תרגישי רע על יום עבודה "מבוזבז" בסופו של יום את לא היחידה ולא הראשונה ובטח שלא האחרונה. מה שהכי חשוב זה להיות בבית זמינה עבורו, ולסדר לעצמך את התוכניות להבא- כמו תמיד, זה הכול עניין של תכנון נכון ויעילות בזמן . גם כשהילד חולה!

 

 

רק בריאות!

 

 

על הכותבת:
יעל לב-רן
השלווה הפיננסית שלך
יועצת עסקית ומתמחה בייעול זמן
https://bit.ly/2BVmEmj

 


עוד באותו נושא

דיכאון חורף בילדים – איך להימנע ואיך להתמודד?

הילד חסר אנרגיה, לא מתעניין בכלום, ממעט לאכול ומסתובב עם פרצוף מסכן? ייתכן שהוא סובל מדיכאון חורף! איך אפשר להימנע וכיצד מתמודדים?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?