גם להיות אמא של, גם להיות בת זוג של וגם להיות בעלת עסק של... ולאו דווקא בסדר הנ"ל. מאתגר מאד, ללא ספק.

6 טיפים לאמא העצמאית

לא קל להיות אישה עצמאית שמנהלת גם משק בית, גם משפחה ובמקביל רוצה לנהל עסק. לא קל, אבל אפשרי. ואין פה אבקת קסמים או נוסחה סודית- יש ייעול זמן והתמדה!

הדבר החשוב ביותר והבסיסי הוא בניית לוח זמנים בו את מגדירה בעצמך לעצמך זמן עבודה, זמן זוגי, זמן ילדים, זמן חברות וגם כמובן לא מוותרת על זמן לעצמך.

 

היתרון שלך בתור עצמאית זה שאת יודעת באיזה חלק של היום את מרגישה הכי ממוקדת ומתאפשר לך לעבוד ולפי זה את צריכה לבנות את לוח הזמנים שלך. ופה יש אבל גדול - אם את יותר מרוכזת בערב או בלילות את צריכה לדעת להכניס זמן לחזור ללקוחות שלא תמיד זמינים בשעות שאת עובדת.

נכון, את עצמאית ויכולה לשחק עם הזמן שלך אבל הגדרת זמני עבודה היא חשובה במיוחד- עצמאית חייבת להגדיר לעצמה זמני עבודה ולהתייחס לזה כאילו מדובר בדבר קדוש, כמו ששכירות לא גולשות לדברים אחרים בזמן העבודה כך גם לך אסור (כן, הכביסה צריכה לחכות לאחרי העבודה שלך, והיא תחכה!).

 

איך תעקבי אחרי לוח הזמנים?

1. השתמשי ביומן: בין אם בנייד או פיזי, נהלי את כל הפגישות שלך בסדר יום מסודר ומנוהל ביומן בו תוכלי לבדוק כל הזמן מה יש לך.

 

2. עשי לעצמך הרגל: בדקי כל ערב מה יש לך למחרת וכך תוכלי לדעת מה צפוי לך ולהיות מוכנה ליום הבא.

 

3. אל תעמיסי על עצמך: בכל יום בדקי מה יש לך בלוח הזמנים המתוכנן, ואם את מוסיפה משימות לאותו יום (מגביה ועד כביסה) וודאי שאלה משימות שניתן לעמוד בהן, ונסי שיהיו באותו תחום (כגון חשבוניות אז להוציא חשבוניות, קבלות, הכנה ליועץ מס וכו‘) זה עוזר לריכוז ונותן מוטיבציה.

 

4. קבעי סדר עדיפויות: לדעת לעשות סדר עדיפויות בלוח זמנים שלנו אם יש לנו להגיש עבודה בתאריך מסוים לדעת לשים את זה בראש העדיפויות ובאותו יום הכלים בכיור בסדר עדיפויות הכי נמוך (בגבולות הזמנים שהגדרת לעצמך בהתחלה!).

 

5. אל תתפתי: כלל חשוב זה לא להתפתות לעשות דברים שלוקחים מאתנו זמן כגון מדיה חברתית, קבוצות ווטסאפ וכדומה.

 

6. פרגני לעצמך: כל משימה שאת מסיימת - סמני בווי או במרקר, אלה ההצלחות שלך!!

 

חשוב שתדעי לתכנן קדימה, ולא רק את היום הבא.

נצלי את העובדה שמדובר בתחילת שנה אזרחית והכיני תכנון שנתי כללי, וממנו תתחילי לפרק לרבעונים, חודשים, שבועות וימים - ככה את ממשיכה להיות ממוקדת בעשיה ומתקדמת לעבר היעדים והמטרות שלך וכמובן להגשמת החלומות שלך.

התייחסי לחופשים וחגים, חופשות מתוכננות ונסיעות לחו"ל - כל אלה צריכים להיות מתוכננים מראש ולהיכנס ללוח הזמנים.

 

אז כפי שאת רואה, זה  לגמרי אפשרי להיות גם עצמאית וגם אימא הכול עניין של תכנון נכון ויעילות בזמן. יצאת להיות עצמאית לנפש שלך ולא כדי להיות כל הזמן בעשייה ולהרגיש שחוקה- הפכי את החסרונות ליתרונות.

 

 

על הכותבת:
יעל לב-רן
השלווה הפיננסית שלך
יועצת עסקית ומתמחה בייעול זמן
https://bit.ly/2BVmEmj

 


עוד באותו נושא

מתבגרים ודרכם לעצמאות

גיל ההתבגרות הוא גיל מתעתע. מצד אחד המתבגרים שלנו זועפים, קשוחים, רק החברים שלהם מעניינים אותם. מצד שני הם עדיין זקוקים לתמיכה שלנו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!