בכל בוקר, לפני שאמא של רוני יוצאת לעבודה, היא מלטפת את החתול ובכל לילה הוא זה שמתכרבל איתה במיטתה. כל זה גורם לרוני להרגיש מוזנחת, וכשעליה להביע משאלה היא מבקשת... להיות חתול.

מנחם הכהן, שופט מוערך ופורץ דרך בבית המשפט לענייני משפחה, היה תמיד ער למצוקתם ומקומם של הילדים בהליך המשפטי. הוא הקפיד לכבד את זכותו של הילד להישמע ישירות בפני שופט, עוד לפני שהנושא עוגן בחוק.

בימים אלה ראה אור ספר ילדים פרי עטו, שנולד ממפגשים עם מאות ילדים לאורך 19 שנות עבודתו השיפוטית, ושסיפרו לו על כאבי ליבם, תסכוליהם, משאלותיהם וחלומותיהם.

 

"הילדה שרצתה להיות חתול" מספר את סיפורן של רוני ואימה, רופאת ילדים שעובדת שעות ארוכות מחוץ לבית.

כשאמא של רוני מגיעה בערב הביתה, היא מותשת מעבודתה ולא תמיד יש לה כוח להתעניין בחיי בתה ובמעשיה. במקום זה, היא נחה כשבזרועותיה מכורבל החתול המשפחתי.

רוני עצובה וכועסת, מקנאה בחתול על כל תשומת הלב והאהבה שאימה מרעיפה עליו. יום אחד במהלך טיול כיתתי לכותל המערבי, המורה מציעה לילדים לכתוב פתק עם משאלה ולהטמינו בין אבני הכותל. כל ילד והמשאלה שלו.

נחשו מה ביקשה רוני?

 

על הסופר - מנחם הכהן

אב לשלוש בנות וסב לארבעה נכדים. נולד ב-1951 בירושלים בה התגורר עד לפני כשלוש שנים אז עבר לחיות בת"א. לאחר השירות הצבאי למד משפטים ועבד כעורך דין בתחום הפלילי ובתחום דיני משפחה. השתלם במשך שנה באונ‘ הארווארד בבוסטון בגישור בדגש על גישור משפחתי. עם שובו בשנת 2000 הוקמה הערכאה החדשה של בית המשפט לענייני משפחה והוא מונה לשופט משפחה.

לפני מספר שנים מונה לסגן נשיא בית משפט השלום בירושלים ולפני מספר חודשים פרש מכהונתו כשופט. כיום הוא מרצה באוניברסיטה העברית ובמספר מכללות בנושא דיני משפחה. וכן עוסק בגישור משפחתי בו התמחה במהלך כהונתו (רבים מהתיקים שדן בהם הצליח לסיים בהבנה והסכמה תוך הפעלת טכניקות גישוריות).

בזמנו הפנוי הוא כותב סיפורים קצרים, אחד מהם "הבדלה" זכה בתחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ".

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

איזה אמא לא מוצאת את עצמה מדי פעם מותשת מחיי היומיום, חסרת אנרגיות, כשכל מה שהיא רוצה זה לנוח ולהתכרבל עם מישהו שלא יבלבל לה את המוח? שמרוב עייפות אין כוח להאזין למרות שהילדים כמהים לתשומת לב וכל כך מבקשים לשתף במה שעובר עליהם?

 

ספר הילדים "הילדה שרצתה להיות חתול" עוסק בדיוק בנושא החשוב הזה, דרך סיפורן של הילדה רוני ואימה, ואני חושבת שילדים רבים יוכלו להזדהות עם גיבורת הסיפור.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?