עכשיו חורף אבל הילד לא מסכים ללבוש מעיל? הילדה רוצה לצאת דווקא עם סנדלים? מה עושים?

ילדים שלא מסכימים ללבוש בגדי חורף

ילדים רבים מתקשים לעבור מבגדי הקיץ והשרוולים הקצרים לשרוולים ארוכים. ואם לא די בכך, כעת הם נדרשים להוסיף סוודר ומעיל... והוויכוחים גוברים.

מה אתם עושים?

לדעתי צריך להקשיב לילד. לעצור לרגע את זה שהוא אומר לנו לא ובאמת לנסות לשמוע מה מפריע לו. אולי תגלו שסוג מסויים של מעיל לא נח לו ודווקא סוג אחר כן יהיה בסדר. אולי הצבע. אולי הוא רוצה לבחור בעצמו... לפעמים פשוט צריך לצאת מהוויכוח ובאמת לשמוע ולנסות למצוא פתרון.

 

נניח שהלכתם לחנות ובחרתם ביחד את המעיל והילד עדיין מסרב ללבוש אותו מה אז?

אני מציעה ראשית לבדוק האם לילד יש הפרעות בוויסות החושי. לילדים רבים מציקים בגדי החורף עקב בעיית הוויסות וזה כלל לא קשור להתנהגות.

 

לאחר מכן נסו מד מעלות. ברגע שמד המעלות מורה על טמפרטורה מסויימת שתחליטו הילד חייב ללבוש מעיל. מעל הטמפרטורה הזאת הילד יכול לצאת עם סוודר בלבד. עדיף כמובן לבדוק את הטמפ‘ ערב קודם ולקבל אתההחלטה לגבי מעיל כבר בערב על מנת לא למצוא את עצמכם נגררים לוויכוח בבוקר...

 

זכרו שפתרון שמוסכם על הילד ואף מגיע מצידו או בשיתופו יעזור לכם בשעות הבוקר הלחוצות. עדיף לנו פתרון מוסכם, שחשבנו עליו וקצת התאמצנו לבדוק מעלות ולדבר עם הילד מאשר להתווכח איתו כל בוקר ולהכריח אותו לשים מעיל רק כי אמרנו.

 

 

אפשר בהחלט ללמד את הילד על חשיבות הלבוש החורפי. הווירוסים אינם מתפשטים בחום, הם מתרבים דווקא בקור ולכן ילד שקר לו יכול להיות חולה הרבה יותר מילד שחם לו.

 

כמובן שאפשר להוסיף טבלת הצלחות לילד שהצליח ללבוש מעיל בלי וויכוחים בבוקר.

 

 

בהצלחה וחורף בריא!

 

 

על הכותבת:
רעות פרץ,
הנחיית הורים אישית וקבוצתית
הצטרפו אלי בפייסבוק: רעות פרץ - הנחית הורים אישית וקבוצתית

 


עוד באותו נושא

התמודדות וטיפול בקשקשת

קשקשת הינה תופעה נפוצה המתבטאת בהופעת תאי עור יבשים או גלדי שומן בשיער הראש, הנראים כפתיתים לבנים. טיפים להתמודדות וטיפול בקשקשת

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!