כולנו שמנו לב למזג האוויר שכבר התחיל להתקרר, לחורף שהגיע ולערבים שהפכו קרים ממש ברוב אזורי הארץ. בבתים עם ילדים, ובעיקר עם תינוקות, רצוי שיהיה חמים ולא פחות חשוב – גם בטוח. אבל מהי הדרך הטובה, הבטוחה והחסכונית ביותר לחמם?

חורף: איך מחממים בית עם ילדים?

ברוב חודשי השנה בישראל ניתן ליהנות מהאפשרות של דוד שמש וממש אין צורך בהסקה מרכזית, אך בימים קרירים או סגריריים כמו עכשיו, רוב האנשים נאלצים לחמם את הבית וכמובן לדאוג למים חמים. כשיש ילדים, בעיקר תינוקות, רצוי שהבית יהיה חמים ונעים, וגם בטוח. ושיהיו מים חמים מוכנים כל הזמן.

 

אז איך מחממים את הבית ואת המים בצורה הטובה, המהירה והחסכונית ביותר?

 

גם אם יש לכם דוד שמש בבית, הרי שבחודשים הקרים יש צורך בהוספת דוד חשמל או חימום בגז לצורך חימום קבוע של המים. כמו כן קיימת מערכת חימום מים של משאבת חום שקיימת כיום ביותר בתים פרטיים ומוסדות ציבוריים. כמו כן חשוב להחליט מראש אם להתקין מזגן בחדר, מזגן מפוצל בכל הדירה, או להשתמש ברדיאטורים וסוגים אחרים של תנורי חימום הקיימים בשוק.

בנוסף לחימום הבית חשוב לזכור שצריך לאוורר את הבית גם במהלך הימים הקרים, בעיקר את חדרי הילדים. כאשר הם אינם בחדר- פתחו מעט את החלון ואווררו את החדר. כאשר אתם מחממים את החדר הוא נהיה יבש ומקשה על הנשימה ולכן מומלץ להוסיף לחות לאוויר עם מכשירי אדים למיניהם או קערה עם מים (הרחק מהישג ידם של הילדים)

 

איך נחמם את הבית?

מכיוון שהטמפרטורה המומלצת לחדר בו שוהה תינוק הינה 24 מעלות צלזיוס רצוי להקפיד על טמפרטורה קבועה זו בזמן החודשים הקרים ואפשר לוודא זאת על ידי שימוש במדחום קיר.

 

בנוסף- דאגו שהמקומות בהם הילדים והתינוקות זוחלים ומשחקים יהיה מחומם ומרופד- שמיכה מתחת לשטיח וחימום האזור טרם הנחת התינוק.

 

במידה ואתם מחממים בתנור או רדיאטור יש לבחור מוצר שעומד בתו התקן הישראלי ושהוא בטיחותי לשימוש בחדרי ילדים ובכל מקרה להרחיקו מילדים ותינוקות. במידה ובחרתם במזגן עדיף להפעילו טרם השהות בחדר ולא במהלך השהות על מנת לא לייבש את האוויר.

 

כיום מערכת החימום החסכונית ביותר בחשמל הינה מערכת חימום המופעלת על ידי משאבת חום, שמשתמשת באוויר החם שבחוץ לצורך חימום פנימי של הבית. חשוב שכל מערכת שתבחרו תעמוד בתקן של מכון התקנים הישראלי ותעבור בדיקה תקופתית, בעיקר אם מדובר במערכת שפועלת על גז.

 

מקלחת חמה בחורף - חובה!

מעבר לשמירה על טמפרטורה חמה וקבועה בבית יש צורך בלא מעט מקלחות לעיתים יותר ממקלחת אחת ביום. כשמדובר במים למקלחת חשוב לדעת שגם כאן יש מספר אופציות לחימום המים- דוד חשמלי, מחמם מים המופעל על גז ודוד המופעל על ידי משאבת חום. לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. כאשר גם כאן המערכת החסכונית ביותר היא מערכת חימום מים שפועלת על משאבת חום שנחשבת גם למערכת האקולוגית ביותר.

 

דוד חשמל אמנם נתפס לבטיחותי יותר מדוד גז והתקנתו גם היא בעלות נמוכה יותר, אך דורש הפעלה של מספר שעות לפני כל מקלחת ומספיק למספר ספור של מקלחות בכל פעם. מחמם מים מידי המופעל  בגז מאפשר מים חמים באופן קבוע לאורך זמן ללא קשר למספר הנפשות בבית. ברגע שזורמים המים בברז- הם חמים, תמיד, שזהו יתרון גדול ביותר כאשר יש צורך להפשיט, לקלח, ולהלביש תינוק מבלי לחכות שהמים יתחממו.

 

לפני שהלילות והימים יהיו קרים מדי ותמצאו את עצמכם מתלבטים איך לחמם את הבית ואת המים במקלחת - חשוב שתבדקו את המוצרים שהחברות המובילות והמוכרות בשוק מציעות ושהן כמובן עומדות בתו תקן של מכון התקנים הישראלי.

 

שיהיה חורף חם ובטוח!

 

 

על הכותב:
חברת מחמ ישראל בע"מ לחימום מים בגז
http://www.ahs.co.il

 


עוד באותו נושא

שלבים בהזנת התינוק

בחירת המזון המתאים לתינוק בכל שלב מגיל אפס. איך בוחרים את תחליף החלב העדיף? מתי מתחילים לתת דייסה ואיזה סוג? ועוד שאלות חשובות בכתבה שלפניכם.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!