משפחות צעירות בדרך כלל מחזיקות ברכב יד שנייה כדי לחסוך עלויות. בין אם בקנייה, בתחזוקה או במוצרים משלימים לרכב, לפעמים מדובר בחסכון משמעותי ממש. אז כיצד ניתן לעשות את זה? ואיזה הרגלים כדאי ואף רצוי לשנות בנושא? בכתבה הבאה.

אין איך לברוח מזה, משפחות עם ילדים זקוקות לרוב לרכב שישמש בעיקר להסעות לגנים, נסיעות קצרות, מקרים דחופים וטיולי סופ"ש.

 

רובנו אנשים שקולים ומחושבים, וגם אם לא חסר לנו כסף – אנחנו יודעים להשתמש בו בתבונה. רכישת רכב חדש אמנם נעשתה נגישה יותר לציבור הרחב, אך לא כולם מעוניינים באחד חדש מהניילונים לצרכים משפחתיים ואם אתם מחפשים איך לחסוך למשפחה בהוצאות, התחרות מתגלגלת הלאה גם אל רכבי יד שנייה.

 

המחירים המצוינים בהם ניתן להשיג היום רכב יד שנייה קורצים ומפתים מאד, אך בבואנו לרכוש רכב כזה עלינו להסתכל על המכלול. עלויות נלוות כגון דלק, ביטוח, תחזוקה וכדומה עלולות להפוך את המכונית המשומשת שלנו למשאבת כסף שפועלת נון-סטופ. הנה כמה טיפים והמלצות שיעזרו לכם להתנהל נכון ברכישת רכב מיד שנייה.

 

מי הנהג, איזה רכב, וכמה הוא שווה

לפני שקונים רכב משומש כדאי לחשוב עבור מי ומה אנחנו קונים אותו. אין טעם לרכוש מכונית יקרה גם אם היא במחיר משתלם, אם היא תשמש אותנו רק להקפצות לגנים בבוקר. גם עלות הביטוח לרכב הם מהמרכיבים שאנחנו מעוניינים לחסוך בהם ולכן מומלץ מאד לערוך השוואת מחירי ביטוח מקיף כדי לקבל תמונה טובה יותר. ניתן לבצע השוואת מחירי ביטוח מקיף און ליין ולקבל מנעד גדול יותר של מידע על הכיסויים ומחירים לפני שניגשים לרכישה עצמה.

 

שינויים בהרגלי הצריכה

כאשר אתם רוכשים רכב חדש שימו לב למפרט שלו שיציין את נתוני צריכת דלק. בפועל הנתונים האלו בדרך כלל נמוכים יותר מהכתוב, אך ככל שהרכב חדש ושמור יותר – צריכת הדלק שלו נמוכה יותר. עלויות הדלק בישראל, כידוע, הן מהגבוהות בעולם, והמשקל הכספי המצטבר שלהן יכול להכריע את הכף לטובת או נגד הרכב שאתם רוכשים. אם כבר רכשתם את הרכב – הקפידו לטפל בו היטב ובזמן, ונסו להקפיד על נהיגה נכונה וחכמה – שתפחית לא רק את צריכת הדלק, אלא גם את בלאי המנוע – חסכון לאורך זמן.

 

על חלפים ותוספים

הנחת היסוד היא שרוב הרכבים המשומשים בישראל נרכשו עבור שימוש יעיל ולא עבור ניקור עיניים. לכן, שימוש בחלפים מקוריים או תוספים יוקרתיים אינו מחייב. שוק הרכב בישראל מלא בחלפים מקבילים או משומשים שיעשו עבודה מצוינת עבור רכבכם, בלי לפגוע בבטיחות או באיכות. אל תהססו לחפש אותם ולהשתמש בהם.

 

יש על מי לסמוך

התחזוקה השוטפת של הרכב תחייב אתכם לעבור אחת לתקופה במוסך. מוסכים מורשים מציעים לא פעם מחירים גבוהים, ויש לא מעט מוסכים שיכולים לתת שירות מצוין במחיר נמוך יותר. מה שבאמת חשוב לזכור ולהפנים בעניין הזה – הכל מתחיל ונגמר באנשים. המוסכניק שיטפל לכם ברכב הוא קודם כל בן אדם. אם העבודה שלו חשובה לו וגם שמו – הוא ידע לתת מענה מקצועי ולבסס את הקשר עימו על אמינות והוגנות, בידיעה שתיפגשו שוב. מכונאים אמינים ומקצועיים לרוב אף ידעו לייעץ לכם ברכישת רכב, וינסו לעזור לכם לצמצם עלויות מתוך מטרה להמשיך לשתף איתכם פעולה.

 

משומש, לא חולה

לסיום, חשוב לזכור כי מטרת הרכב היא לעבוד עבורכם, ולא שאתם תעבדו עבורו. זה לא פוטר אתכם מתחזוקה שוטפת ונכונה שלו על בסיס קבוע: טפלו בו בזמן, ערכו בדיקות מים ושמן באופן עקבי, מלאו אוויר בצמיגים וגשו למוסך אם עולה הצורך. החסכון הכספי פה ברור, אך גם המישור הבטיחותי מגולם בנושא זה, ולזה אין מחיר.

 

 

על הכותב:
זאב נחמנזון,
בן 44, אב ל-2 ילדים
עוסק בתחום הכתיבה

 


עוד באותו נושא

סיכות mylee לשמירה על ראש נקי מכינים

מי לא מכיר את ההרגשה המתסכלת והמייאשת כאשר הילדה שוב חוזרת מתגרדת מהגן או מבית הספר?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?