לקראת לידה, בעיקר בלידה ראשונה, את לא ממש יודעת לקראת מה את הולכת. אז נכון שאת לא יכולה לשלוט בכל מה שיהיה, אבל את כן יכולה להגיע כמה שיותר מוכנה, פיזית ונפשית, מה שיסייע ללידה להתקדם בצורה קלה וטובה יותר. הנה כמה טיפים שיעשו את ההבדל.

6 טיפים ללידה קלה יותר

לידה. הרגע לו את מצפה בכיליון עיניים אבל גם חוששת ממנו. וזה טבעי ומוכר ובסדר!

אם את לקראת לידה, בעיקר אם מדובר בלידה ראשונה, את לא ממש יודעת לקראת מה את הולכת, מה גם שכל לידה היא משהו אחר לגמרי. אמנם את לא יכולה לשלוט בכל מה שיהיה אבל את כן יכולה לבוא כמה שיותר מוכנה ולתרגל פעולות ותנוחות שתסייענה לך בלידה עצמה ללדת בצורה קלה וטובה יותר.

 

תרגלי תנוחות

תנוחות זקופות ותנועות סיבוביות טובות יותר מתנוחות סגורות ומשכיבה מכיוון שהן פותחות את האגן בצורה טובה יותר ללא "חסימות" כמו בשכיבה למשל. תנוחות אלה תעזורנה לתינוק להתברג בצורה מיטבית בתעלת הלידה. תרגלי תנוחות לפני הלידה, התייעצי עם אשת מקצוע אילו תנוחות עדיפות ובדקי איך הכי נוח לך.

 

נטרלי רעשים

במהלך ההיריון והלידה ישנם המון הורמונים שלכל אחד תפקיד שונה וחשוב! תאמיני או לא יש אפילו הורמונים שתפקידם להפחית את הכאב ובכך להרפות את הגוף ולקדם את הלידה. הורמונים אלה נקראים אנדורפינים.  

ישנו גם את הורמון האוקסיטוצין שנקרא גם "הורמון האהבה" שמשתחרר במהלך הלידה וגם הוא מרגיע ומקדם את הלידה.

על מנת שההורמונים המקדמים יופרשו כמה שיותר, עלייך להיות נינוחה, רגועה ועם כמה שפחות "הפרעות" מסביב. נטרלי אנשים, רעשים, אור וכל דבר חיצוני שעלול להפריע לך לפני ובמהלך הלידה.

 

בחרי מלווים

בלידה יכולים להיות איתך שני מלווים. בחרי את המלווים שירגיעו אותך ויתמכו בך ויוכלו להכיל אותך בכל שלבי הלידה!

אין פה מקום ל "לא נעים"... למלווים תפקיד חשוב ביותר בהתקדמות הלידה ולכן כמה שהליווי יהיה יותר תומך כך היולדת תהיה יותר נינוחה ועם יותר ביטחון והלידה תתקדם בצורה חיובית יותר.

 

הכיני תוכנית לידה

תוכנית לידה לא מתאימה רק לאימהות חדשות אלא לכולן. חשוב שאת והמלווים שלך וגם הצוות המקצועי ידעו מהם הרצונות והצרכים שלך. הגיעי ללידה עם תכנית לידה קצרה וברורה. תקשרי עם הצוות ועם המלווה שלך ואל תתביישי לבקש מידע, תמיכה ואווירה מרגיעה בחדר הלידה.

 

אל תקשיבי לסיפורי לידה

אחרי שתלדי ותרצי גם לספר את שלך זה בדיוק הזמן והמקום לדבר ולשתף ולשמוע. אין טעם להקשיב לסיפורים לפני ולהיכנס לחרדות וחששות מיותרים.

 

השתמשי בדמיון מודרך

לידה היא אקט טבעי. האמיני בעצמך והאמיני בגופך וביכולת שלו ללדת. חשבי חיובי, הרפי את גופך ככל שניתן. זה יעזור לצוואר הרחם להתקצר ולהיפתח וללידה להתקדם בקלות.

אל תישארי לבד עם חששות או שאלות- פני לאשת מקצוע, העזרי בצוות בחדר לידה והגיעי ללידה כמה שיותר מוכנה.

 

 

בהצלחה ולידה קלה!

 

 

על הכותבת:
אירית כהן
דולה, מדריכת הכנה ללידה ומטפלת בשיאצו
https://lp.vp4.me/epxe

 


עוד באותו נושא

ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים אחרי לידה

אין ספק שלאחר הריונות ולידות, הגוף מגיב לשינויים של התהליך הטבעי הייחודי ולוקח לו זמן רב...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!