לקראת לידה, בעיקר בלידה ראשונה, את לא ממש יודעת לקראת מה את הולכת. אז נכון שאת לא יכולה לשלוט בכל מה שיהיה, אבל את כן יכולה להגיע כמה שיותר מוכנה, פיזית ונפשית, מה שיסייע ללידה להתקדם בצורה קלה וטובה יותר. הנה כמה טיפים שיעשו את ההבדל.

לידה. הרגע לו את מצפה בכיליון עיניים אבל גם חוששת ממנו. וזה טבעי ומוכר ובסדר!

אם את לקראת לידה, בעיקר אם מדובר בלידה ראשונה, את לא ממש יודעת לקראת מה את הולכת, מה גם שכל לידה היא משהו אחר לגמרי. אמנם את לא יכולה לשלוט בכל מה שיהיה אבל את כן יכולה לבוא כמה שיותר מוכנה ולתרגל פעולות ותנוחות שתסייענה לך בלידה עצמה ללדת בצורה קלה וטובה יותר.

 

תרגלי תנוחות

תנוחות זקופות ותנועות סיבוביות טובות יותר מתנוחות סגורות ומשכיבה מכיוון שהן פותחות את האגן בצורה טובה יותר ללא "חסימות" כמו בשכיבה למשל. תנוחות אלה תעזורנה לתינוק להתברג בצורה מיטבית בתעלת הלידה. תרגלי תנוחות לפני הלידה, התייעצי עם אשת מקצוע אילו תנוחות עדיפות ובדקי איך הכי נוח לך.

 

נטרלי רעשים

במהלך ההיריון והלידה ישנם המון הורמונים שלכל אחד תפקיד שונה וחשוב! תאמיני או לא יש אפילו הורמונים שתפקידם להפחית את הכאב ובכך להרפות את הגוף ולקדם את הלידה. הורמונים אלה נקראים אנדורפינים.  

ישנו גם את הורמון האוקסיטוצין שנקרא גם "הורמון האהבה" שמשתחרר במהלך הלידה וגם הוא מרגיע ומקדם את הלידה.

על מנת שההורמונים המקדמים יופרשו כמה שיותר, עלייך להיות נינוחה, רגועה ועם כמה שפחות "הפרעות" מסביב. נטרלי אנשים, רעשים, אור וכל דבר חיצוני שעלול להפריע לך לפני ובמהלך הלידה.

 

בחרי מלווים

בלידה יכולים להיות איתך שני מלווים. בחרי את המלווים שירגיעו אותך ויתמכו בך ויוכלו להכיל אותך בכל שלבי הלידה!

אין פה מקום ל "לא נעים"... למלווים תפקיד חשוב ביותר בהתקדמות הלידה ולכן כמה שהליווי יהיה יותר תומך כך היולדת תהיה יותר נינוחה ועם יותר ביטחון והלידה תתקדם בצורה חיובית יותר.

 

הכיני תוכנית לידה

תוכנית לידה לא מתאימה רק לאימהות חדשות אלא לכולן. חשוב שאת והמלווים שלך וגם הצוות המקצועי ידעו מהם הרצונות והצרכים שלך. הגיעי ללידה עם תכנית לידה קצרה וברורה. תקשרי עם הצוות ועם המלווה שלך ואל תתביישי לבקש מידע, תמיכה ואווירה מרגיעה בחדר הלידה.

 

אל תקשיבי לסיפורי לידה

אחרי שתלדי ותרצי גם לספר את שלך זה בדיוק הזמן והמקום לדבר ולשתף ולשמוע. אין טעם להקשיב לסיפורים לפני ולהיכנס לחרדות וחששות מיותרים.

 

השתמשי בדמיון מודרך

לידה היא אקט טבעי. האמיני בעצמך והאמיני בגופך וביכולת שלו ללדת. חשבי חיובי, הרפי את גופך ככל שניתן. זה יעזור לצוואר הרחם להתקצר ולהיפתח וללידה להתקדם בקלות.

אל תישארי לבד עם חששות או שאלות- פני לאשת מקצוע, העזרי בצוות בחדר לידה והגיעי ללידה כמה שיותר מוכנה.

 

 

בהצלחה ולידה קלה!

 

 

על הכותבת:
אירית כהן
דולה, מדריכת הכנה ללידה ומטפלת בשיאצו
https://lp.vp4.me/epxe

 

עוד באותו נושא

דכדוך לאחר לידה, דיכאון לאחר לידה ומה שביניהם

מחצית מהנשים לאחר לידה (החל מההיריון ועד לשנה לאחר הלידה) חוות דכדוך, ואילו אחת מכל שמונה נשים חווה דיכאון. 

בריחת שתן בהריון

אני בשבוע 20 להריון ובכל פעם שאני מתעטשת בורח לי קצת פיפי, מדוע זה קורה? מה אפשר לעשות?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

שטיח גן ילדים חיות

שטיח רצפה pvc לינולאום עמיד במיוחד מתאים לגני ילדים ומאפשר משחקי חיות שונים (למידת הצלילים, הליכה וכו׳).
גודל 150x250 ס״מ.

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?