"אוטיסטה 2" הוא השני בסדרת הקומיקס "אוטיסטה", שגיבורו ויוצרו הוא נער אוטיסט. בספריו, באמצעות ציורי הקומיקס, מראה דניאל באירוניה ובהומור מתובל בעוקצנות קלה שגם אוטיסטים יכולים לראות את העולם במבט משועשע.

באמצעות סצנות מחיי היומיום של דניאל ושל הסובבים אותו, הוא מתאר בספרו באופן הומוריסטי ואירוני על החיים שלו כאוטיסט. בספרו נאלץ דניאל להתמודד עם שדים מעברו, התקפי חרדה ואימא עקשנית שלא בוחלת בשום דבר כדי להביך אותו...

 

הוא מתאר מגוון סיטואציות שונות בחייו: איך אוטיסטים מתמודדים עם אוכל גרוע במסעדה? איך אוטיסטים מתמודדים עם שחייה בקבוצה? ואיך זה שאוטיסט, גיי וטרנסג‘נדר מתאמנים בחדר כושר בלי שזה נשמע כמו התחלה של בדיחה? ב"אוטיסטה 2", תקבלו את כל התשובות לשאלות אלה ונוספות ותכירו גם צד אחר של דניאל - כזה שלא ראיתם בעבר - של התבגרות וצמיחה, שבו דניאל לומד להשלים עם מי שהוא.

 

הספר "אוטיסטה 1" נכתב בתקופת הילדות והנערות של דניאל והספר "אוטיסטה 2", נכתב בתקופה של התפכחות, של הבנה של דניאל את עצמו כשבסוף הספר הוא לאט לאט משלים את תהליך הקבלה של עצמו עם החולשות והיתרונות הרבים.

 

"אוטיסטה 1" היה הצלחה ופתח ללא מעט משפחות לאוטיסטים דרך לקבל את עצמם כפי שהם! למרות שהספר יכול לעזור לאנשים עם אוטיזם, כל אחד, גם אם הוא לא אוטיסט, יכול להזדהות עם החוויה, עם הבדידות, עם שמחת החיים ועם ההומור שמלווה את הספר. כיום הוא יוצא במהדורה מחודשת.

 

על המחבר:

דניאל עמית, בן 21, קומיקסאי, מוזיקאי ואוטיסט גאה. נולד בשנת 1997 וגדל ברמת גן. דניאל אובחן בגיל שנתיים וחצי כילד עם אוטיזם. לאורך השנים למד לנצל את חושיו החדים ואת תכונותיו המיוחדות שבזכותן הוא שולט היטב בתחום האיור, הצילום והמוזיקה.

 

אחת האהבות הגדולות שלו היא ציור קומיקס, וציורי הקומיקס שלו הופיעו בין השאר גם בעיתון "זבנג!" ובגרסה המחודשת של "חבורת A4". נוסף לכך הוא מאייר קריקטורות פוליטיות ברשתות החברתיות. הוא הופיע לפני כשלוש שנים בתכנית הריאליטי "אקס פקטור" ומופיע ברחבי הארץ במופע אינטימי שכולל הרצאה על האוטיזם ושירים שכתב והלחין בנושא.

 

ספרו הראשון, "אוטיסטה", נכתב בגיל 17 ובו הוא מציג באמצעות ציורי קומיקס, באירוניה ובהומור מתובל בעוקצנות קלה שגם אוטיסטים יכולים לראות את העולם במבט משועשע. בספר סצנות מחיי היומיום של דניאל עמית ושל הסובבים אותו. לדוגמה הוא מספר איך אוטיסטים מתגברים על פרידה, איך מסתדרים עם כלבה שאינה מזהה חתול שהוא אויב ומה לעזאזל קורה לאוטיסטים אחרי גיל 18.

 


עוד באותו נושא

ליעד והעורבים

סיפור זה על חברות אמיצה ולא שגרתית בין ילד לעורב, ליעד בן העשר ועורבני העורב הצעיר.

יד הפלא 3 – נגד תאונות

כל אחד מאתנו היה רוצה שילדו ייוולד מודע לסכנות בכבישים, אולם לצערנו אנו עדים למחזה חוזר של ילד שרץ לכביש

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספרי "אוטיסטה" 1 ו-2 הם ספרים חביבים לנוער בכלל ולא רק לאוטיסטים.

 

הם מעבירים באופן נוקב את הקשיים עמם מתמודדים אנשים עם אוטיזם וגם מציעים, בחלק מהמקרים, פתרונות אפשריים.

 

באמצעות קומיקס צבעוני ומלא הומור מצליח דניאל להעביר מגוון סיטואציות מחיי היום יום שלו כנער אוטיסט בהן הוא נתקל בקשיי תקשורת שונים. הוא מתבל את הסצנות השונות בציניות והומור, ספק צוחק על עצמו ספק צוחק על הסובבים אותו, וכך לאורך הספר, הקורא מקבל הצצה לעולמם המורכב של בעלי האוטיזם.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?