בקרוב יסתיים החופש הגדול, הילדים יחזרו למסגרות, ההורים לעבודה, והשגרה הנעימה והמוכרת תשוב. ידוע, שגם במהלך שנת הלימודים חשוב להקדיש זמן שיהיה משותף, הורים וילדים. אבל מה לעשות בזמן זה וכיצד נוודא שהוא גם יועיל לילדים, במיוחד אלה הסובלים מלקויות למידה? קראו.

זמן איכות עם ילדי קשב וריכוז

חשוב לנצל את הזמן המשותף של ההורים עם הילדים כדי לבצע פעילויות מהנות אך גם כאלו שמועילות לילדים ועושות להם טוב, במיוחד אם הילד סובל מלקויות למידה למיניהן כשהבולטת ביניהן היא הפרעת קשב וריכוז.

 

לפניכם כמה רעיונות לפעילויות שטובות מאוד לילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז:

 

טיול בטבע

רוב הילדים, בין אם יש להם הפרעת קשב וריכוז ובין אם לא, אוהבים לבלות בטבע. טיולים בטבע, במיוחד אם הם כוללים פעילויות ספורטיביות כמו רכיבה על אופניים או טיול רגלי במקומות מעניינים מעולים לילדים עם הרבה אנרגיות שרק מחפשות לעשות משהו. בניגוד לפעילויות ספורט אחרות כמו כדורגל או כדורסל, אין פה רגעים של חוסר מעש, הגוף תמיד יהיה בתזוזה ובפוקוס.

 

מוסיקה

רבות הפעילויות שמשפיעות על צד אחד במוח. חלק מתמקדות בצד ימין וחלק בצד שמאל של המוח, אך מוסיקה באופן מפתיע משפיעה על שניהם ועוזרת לילד למעשה לאמן את היכולות שלו בריבוי משימות. בנוסף, אם הילד שלכם משתתף בתזמורת או להקה, הוא ישפר את יכולות שיתוף הפעולה שלו והעבודה בקבוצה תוך הנאה מרובה מהמוסיקה.

 

שחייה

אחד השחיינים המובילים באולימפיאדות האחרונות הוא מייקל פלפס, אשר סובל בעצמו מהפרעת קשב וריכוז. פלפס אובחן בגיל 9 ושחייה הייתה משמעותית מאוד עבורו. אין סיבה שזה לא יהיה כך גם עם הילד שלכם. הפעילות הגופנית והמשמעת העצמית שהשחייה דורשת הם שילוב מעולה.

 

דיבייט

תחום הדיבייט הוא תחום חשוב מאוד לחיים. דיבייט לילדים עם הפרעת קשב וריכוז זה דבר טוב מכיוון שזה לא רק משלב את הילד בקבוצה עם אינטרסים משותפים, אלא שזה יכול לשפר אותו מבחינה אינטלקטואלית, גם אם זה אתגר לא קטן. כישורי שיחה ושיפור השנינות והמנהיגות גורמים לילדים רבים לרצות לחזור לסדנאות וקורסי הדיבייט למיניהם.

 

משחקים

אנשים נוטים לחשוב שהמשחק בינגו הוא למבוגרים, אבל דווקא משחקים פשוטים וקלים כמו בינגו הם מעולים לאנשים עם תשומת לב לטווח קצר. משחקים קצרים עם ניצחונות קטנים בונים בקלות יותר את הביטחון העצמי של הילד. ישנם עוד משחקים רבים שיכולים לעזור לילד לשפר את הביטחון והדימוי העצמי שלו. משחקים שהילד טוב בהם במיוחד עדיפים על פני משחקים בהם הוא פחות טוב כי תמיד כדאי לחזק את הצדדים החזקים בילד עוד יותר ולהעצים אותו.

 

 

על הכותב:
נכתב בשיתוף 
המרכז הארצי ללקויות למידה
https://www.ncld.co.il

 


עוד באותו נושא

עיר המלכים באילת

מסע בעקבות הזמן, קסום ומסתורי שכמותו לא ראיתם בשום מקום- חוויה לכל המשפחה על מלכים קדומים, מערות נסתרות

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!