בעיצומו של החופש הגדול, בפארק הבשור שבצפון הנגב, יתקיים פסטיבל מדהים של כדורים פורחים בשלל צבעים וצורות מרחבי הארץ והעולם! בין השאר מוזמנים אורחי הפסטיבל לצפות בצניחה חופשית של צנחנים מכדור פורח בגובה 6000 רגל (1.8 ק"מ), מופע NIGHT GLOW מרהיב, אקרובטיקה מסעירה באוויר, מופעי קרקס מהפנטים, שחקנים מחופשים, בריכות שכשוך ועוד.

פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי בצפון הנגב

גם השנה, בפעם ה-7, משיקה עמותת תיירות שקמה בשור את אחד האירועים הצבעוניים והמצליחים בארץ: פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי חוצה ישראל.

 

במהלך ימי הפסטיבל יכסו מגוון כדורים פורחים מרהיבים וייחודיים את שמי צפון הנגב בחגיגה משפחתית מסעירה עם שלל פעילויות ומופעים מרהיבים.

 

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 9-10 באוגוסט בגן הלאומי פארק הבשור (אשכול) בצפון הנגב, ויגיעו אליו טייסי כדורים פורחים מרחבי העולם, שיחברו לטייסים מקומיים וימריאו למטס כדורים פורחים מרהיב ויצבעו את השמיים בשלל צבעים.

 

בשעות החשיכה יתקיימו מספר מופעים עוצמתיים וסוחפים: מופעי קרקס של גיא ג‘אגלינג עם להטוטנים, נערות גומי וחישוקים, אומני בועות ובלונים שיצבעו את המתחם בשילוב ג‘אגלינג סוער וליצנות. שיאו של הערב במופע  NIGHT GLOW מרהיב, בו הכדורים מחוברים לקרקע ולצלילי מוסיקה קצבית נדלקת בהם אש בשלל צבעים - חוויה ייחודית ויוצאת דופן המרתקת את הקהל.

 

עם שחר, יוכל הקהל לחזות בתהליך ניפוח כדורי הענק על גבי הקרקע והפרחתם לאוויר במפגן צבעוני ומרגש.

עם עליית הכדורים לשמיים, ישתלשלו אקרובטים מתוך הכדורים ויבצעו פעלולים עוצרי נשימה בין שמיים לארץ. בנוסף, 2 צנחני BASEJUMPING שמגיעים לפסטיבל במיוחד מהולנד יקיימו צניחה מגובה נמוך מכדור פורח מגובה של 120 מטר בלבד!

 

האירוע כולל גם לינת שטח חווייתית ופעילויות, בריכות שכשוך ודמויות שטח שישעשעו את הילדים.

 

בין הכדורים הפורחים שיעלו לאוויר ניתן לראות את הבלון "המכשפה מבלגיה", שזה הפסטיבל הראשון אי פעם שבו הוא ישתתף. טייס הבלון, הבלגי יוהן וונדר, מגשים חלום לאחר שנים של עבודה בתחום, וסוף סוף יוצא להסתובב בעולם בבלון משלו.  הבלון "הספרה", הוא אחד הבלונים הצורניים הראשונים שיוצרו בעולם, ולאחר שנעלמו עקבותיו במשך 20 שנה, הוא נמצא במקרה ע"י הטייס הבריטי טרבור ריד, שנדהם לגלות את הבלון במחסן אצלו חברו, ונדהם עוד יותר לגלות שהוא נשמר כל השנים במצב מושלם. זה הפסטיבל הבינלאומי הראשון שריד יגיע אליו עם הבלון. הטייס הצעיר ג‘ורדי דיאז הוא מהנדס אווירונאוטיקה שעובד אצל יצרן הכדורים הספרדי Ultra magic ובונה את הכדורים הפורחים החדישים בעולם. לפני חצי שנה ג‘ורדי רכש את הבלון הצורני הראשון שלו ה"גמד הענק" אשר יוצר באנגליה והגשים חלום של להיות בעלים של כדור פורח צורני. הבלון "העכברוש רטאצ‘יז" מגיע מברזיל, והוא עוצב בהשראת העכבר מהסרט רטטוי. גובה הבלון 365 מטרים, ותפירתו הייתה כה מסובכת שנמשכה כמעט שנה שלמה. הבלון hopper Cloud  הוא ייחודי מאוד בכך שמדובר בבלון בלי סל בכלל, כאשר הטייס יושב בתוך רתמה כשרגליו באוויר ומבערי הבלון מעל ראשו.

 

בגזרה הפטריוטית, בפסטיבל הבלון הצורני הראשון בישראל -  "זולו הקוף המעופף", לצד שני כדורים נוספים אשר מוטסים על ידי טייסים ישראליים.

 

הפסטיבל בסיוע משרד התיירות, הרשות לפיתוח הנגב, קק"ל, מפעל הפיס, רשות הטבע והגנים ונובל אנרג‘י.

 

 

לפרטים נוספים: https://www.habsor.co.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!