החופש הגדול כבר פה, ובין הבילויים והאטרקציות השונות, אנחנו מוצאים את עצמנו לא פעם ולא פעמיים תוהים כיצד עדיף לנו להתנייד ממקום למקום תוך שמירה על חסכון כלכלי, ניצול זמן יעיל ופונקציונליות.

כך תתניידו בין אטרקציות בחופש הגדול

אז מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד בחופש הגדול עם הילדים?

ישנן כמה דרכים עיקריות: תחבורה ציבורית, רכב פרטי, מוניות, מוניות שירות ורכב שכור.

 

רכב פרטי

שימוש ברכב הפרטי לצרכי ימי כיף יכול להועיל לכם מאוד מאחר וכך לא תהיו תלויים בזמני תחבורה ציבורית הקבועים מראש, ותוכלו לעבור ממקום למקום בשעות ובזמנים שנוחים לכם. יחד עם זה, שימוש ברכב פרטי מוביל לחיפושי חנייה ארוכים כמו גם עמידה בפקקים.

יתר על כן, אם מתוכנן לכם טיול הרחוק מעיר מגוריכם, כמות הקילומטראז שתעברו עשויה להפחית מערכו של הרכב, לכן במקרה זה אולי רצוי שתשקלו להתנייד באמצעי תחבורה אחר.

 

השכרת רכב

השכרת הרכבים כבר מזמן אינה נחלת עולם העסקים בלבד, זאת מאחר וניתן לשכור רכב כמעט לכל שימוש, לרבות טיולים וימי כיף. השכרת רכב ליום, תאפשר לכם להתנייד בין האטרקציות השונות, להגיע ממקום למקום מבלי "לבזבז" קילומטראז ברכבכם הפרטי. נוסף לכך, אם אתם מתכננים טיול שטח ואין ברשותכם רכב שטח ייעודי, תוכלו אף לשכור רכב 4*4 שיעניק לכם חוויית שטח בלתי נשכחת.

 

קיימות סוכנויות רבות להשכרת רכב ליום ברחבי הארץ, ניתן לשכור את הרכב באזור מגוריכם או לחלופין, באזור בו אתם מתכננים לטייל. זכרו שאת הרכב יש להשיב לסוכנות ההשכרה במועד שנקבע לכם ומחובתכם למלא את מיכל הדלק לפני החזרת הרכב.

 

תחבורה ציבורית

מערך התחבורה הציבורית נמצא תחת פיקוח ממשלתי ועירוני, זאת משום שהתחבורה פעילה בתוך הערים ואך בדרכים בינעירוניות. ישנן כמה אפשרויות להתנייד בתחבורה הציבורית, כמו אוטובוסים, רכבות והרכבת הקלה. כמו כן, קיימים קווים קבועים ומסלולים מוגדרים מראש לצרכי הציבור. אחד היתרונות שבשימוש בתחבורה הציבורית, הוא הפחתת כמות הרכבים הנמצאים על הכביש מידי יום מה שמוביל להפחתת תאונות. מעבר לזה, התחבורה הציבורית מאפשרת עומסים קלים יותר בכבישים מאשר העומסים שהיו נוצרים אם כולם היו משתמשים ברכבים פרטיים. כאמור, ניתן להשתמש בתחבורה הציבורית בדרך בינעירונית ואף בתוך העיר עצמה.

 

אם אתם מתכננים למשל יום כיף בתל אביב, רצוי מאוד להיעזר בתחבורה הציבורית העירונית, כמו גם להגיע לאזור באמצעות רכבת ישראל. מאחר ותל אביב היא עיר פקוקה ועמוסה. תוכלו להגיע אליה ללא עמידה בפקקים (במידה ותעשו זאת באמצעות רכבת) ואף תוכלו להתנייד בתוכה בעזרת קווי האוטובוס השונים, מה שיחסוך לכם את חיפושי החנייה המעיקים.

 

מוניות ומוניות שירות

בין כלי התחבורה עמם ניתן להתנייד, נמצאת גם המונית. זהו רכב המעניק שירות הסעות בתשלום ובאופן פרטי, כלומר לא קיימות עצירות קבועות או מסלולי נסיעה ייעודיים. התשלום עבור נסיעה במונית יהיה לרוב יקר יותר מתשלום בנסיעה בתחבורה הציבורית, לכן לא תמיד הנסיעה במונית משתלמת, אך לעיתים היא הכרחית. ניתן להזמין מונית ספיישל מיעד ליעד או "לתפוס מוניות" ברחובות העירוניים.

 

מעבר לזה, קיימות גם מוניות שירות, אלה מוניות שיש להן מסלול קבוע ולעיתים גם קווים מסודרים. בדרך כלל הנהג יתחשב בנוסע ויעצור גם אם לא מדובר בעצירה מסודרת בתחנה. היתרון במוניות שירות הוא הזמינות שלהן לציבור כמו גם נסיעות הלילה שמתאפשרות באמצעותן.

 

כפי שוודאי שמתם לב, ישנן דרכים שונות להתנייד ברחבי הארץ. בחרו את דרכי הניוד המשתלמות והפונקציונליות ביותר עבורכם על מנת שתוכלו להגיע למחוז חפצכם בביטחון ובמועד הנדרש.

 

 

שיהיה חופש נפלא ובטוח בדרכים!!

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!