ישיבה יחד בקומזיץ, שירה בצוותא או סיפורי צ'יזבטים, מה יש בחמימות הפשוטה הזו סביב המדורה, עם הילדים, שכל כך חביבה על כולנו? ומה ממנה נוכל ליישם גם בשאר הימים?

לג בעומר חג הפשטות

בחג הקרוב לא נשב סביב השולחן לאכול, עם מפה לבנה וכלים יקרים ואוכל משובח. זהו חג של פשטות. בל"ג בעומר אנחנו יושבים יחד סביב המדורה, על הארץ, על אבנים או כיסאות מאולתרים, מתחממים לאור האש, יושבים ליד הילד ויכולים לתת לו חיבוק ולהרגיש אותו קרוב קרוב.

 

נכון, יש גיל שבו כבר לא נמצאים יחד סביב המדורה, הילדים מעדיפים לשבת עם חבריהם לכיתה ולצלות מרשמלו, שגם זה בסדר.

 

אבל בואו נעצור לרגע ונחשוב מה יש בחמימות הזאת סביב המדורה שאפשר ליישם גם בחיי היום יום, וגם בלי ל"ג בעומר:

 

1. אור חיובי

הרבה פעמים אנחנו נוטים להעביר ביקורת ולהתייחס באופן שלילי. זה הזמן להאיר את החוזקות של הילד, גם אלו המובנות מאליהן. בכל ילד אפשר למצוא מעלה טובה ולהאיר אותה (דאגה לאחים הקטנים, הקשבה להורה, הכנת שיעורי הבית ללא ויכוחים), כל דבר שנראה לכם פשוט מאוד ויום יומי, וכמובן - גם התנהגות יוצאת דופן שלא תמיד יצא לכם לחזק.

 

2. קרבה ומגע

בל"ג בעומר, אנחנו מסירים את המחיצות, אין שולחן מפריד ולא כיסא מוגדר, המרחב האישי מצטמצם ואפשר לשבת אחד ליד השני קרוב קרוב. לדבר, לספר, לגלות, וגם לשרוף דברים כואבים. גם בבית - חום, חיבוק, הזזת הטלפון הצידה בזמן סיפור של ילד מקורות היום, כל אלו יסירו את המחיצות ויעזרו לקשר להתהדק.

 

3. חוויות משותפות

הצחוק והשירה, הכיף והביחד סביב המדורה, נשמרים אצל הילד לנצח. חוויות מהנות יזכרו אצל הילד לטובה הרבה יותר מכל משחק חדש. גם כשהמדורה תיכבה, אפשר ליצור חוויות מהנות יחד מיצירה, האזנה למוזיקה או כל בילוי משותף אהוב עליכם.

 

 

אז שיהיה לכם חג שמח, כל השנה!!

 

 

על הכותבת:
רעות פרץ
הנחיית הורים אישית וקבוצתית
https://www.facebook.com/%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA%D7%99%D7%AA-267594923694259/?pnref=lhc

 


עוד באותו נושא

חוגגים ל"ג בעומר בבית? הכינו בנופי מדורה... בתנור!

הנה הגיע ל"ג בעומר, ועדיין לא חזרנו לגמרי לשגרה... אז כדי שבכל זאת נרגיש קצת את המדורה, בואו נכין משהו כיפי בתנור במקום זאת! ההנאה מובטחת!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!