כבר מגיל צעיר הרגישה רעות פרץ, היום נשואה ואם ל-3, תחושת שליחות. היה לה צורך עז להשפיע על ילדים, לחנך, להעניק כלים שיוכלו לעזור להם בחיים.

רעות פרץ - הנחיית הורים אישית וקבוצתית

את הקריירה המקצועית שלה התחילה רעות בהוראה. היא עשתה תואר במכללה היוקרתית בית וגן, ולאחר מכן לימדה מספר שנים בבית ספר יסודי. "לימדתי מדעים, והקפדתי לעשות את זה בדרך חווייתית כך שכל ילד ייהנה מהשיעור ולא רק ישנן בעל פה".

 

אבל אחרי מספר שנים כמורה במערכת החינוך, היא הבינה שאם היא רוצה באמת לגרום לשינוי בחיי הילדים, באמת לעזור להם, אזי עליה לעבוד ישירות עם ההורים, שהם בסופו של דבר אלה שמהווים דוגמא ושמשפיעים בצורה הרבה ביותר על עיצוב אישיותם של הילדים.

 

ולכן היא שמה בצד, לעת עתה, את תחום ההוראה והלכה ללמוד הנחיית הורים במרכז י.נ.ר ליעוץ נישואין ומשפחה, שם גם עשתה את הסטאז‘.

תחילת הדרך

הגישה של רעות בכל הנוגע לחינוך אומרת שהכל מתחיל בבית, והיא מאמינה שהטיפול צריך להיות בהתאמה ובשיתוף פעולה עם ההורים. "אין מתכון קסם אחד שיכול לפתור כל בעיה", היא אומרת, "אני מתאימה את הפתרון לכל הורה, לכל משפחה ולכל מצב".

 

"ההורים שמגיעים להנחיה צריכים להרגיש בנוח במהלך הדרך כי רק ככה הם יהיו שלמים עם התהליך שהם עוברים ורק כך יהיה אפשר להתמיד בטיפול ולהגיע לתוצאות", היא מסבירה.

 

הנחיית הורים אישית וקבוצתית

המטרה של רעות היא למצוא את הדרך לתקשורת טובה בין הילד להורים. לגרום לילד להרגיש בנוח לשתף אותם במה שעובר עליו מצד אחד, ולתת כלים להורים לחנך ולהציב גבולות מצד שני.

 

"הרבה בעיות בימינו נובעות מחוסר או מטשטוש גבולות", אומרת רעות "זה יכול לקרות כי ההורים לא פנויים מספיק לנהל תקשורת אלא רק מחלקים הוראות, או כתוצאה מסכסוך בין ההורים, בעיקר במקרים של הורים גרושים, וקיימות עוד הרבה סיבות. אבל בשורה התחתונה ילד שגדל ללא גבולות ברורים מרגיש שהעולם שסביבו הוא מפחיד ונטול סדר, ועשוי לפתח חרדה, אי שקט וחוסר וודאות בחיים".

 

במצבים כאלה נכנסת רעות לתמונה. הקליניקה שלה אמנם נמצאת בירושלים, אבל מגיעים אליה הורים מכל הסביבה, ובאלה שנמצאים רחוק יותר היא מטפלת באמצעות הטלפון או הסקייפ.

בתמונה:הפרחת מוצץ על ידי בלון הליום כחלק מתהליך הגמילה.


היא מקבלת הורים לילדים בכל הגילים, כולל מתבגרים, לטיפול אישי, ובנוסף מעבירה סדנאות להורים לילדים בגיל הרך, ולהכנה לכיתה א‘.

 

תחומי ההתמחות של רעות הם מגוונים, וביניהם:

* הורות ללא ייסורי מצפון

* יחסים בין אחים

* לידת אח חדש

* פינוק – כן או לא?

* הצבת גבולות

* ניהול שגרה בבית

* גמילה – גמילה מחיתולים, גמילה ממוצץ וכו‘

ועוד...

 

מה בהמשך?

"בליווי והנחיית הורים שאני עושה היום אני מרגישה סיפוק גדול, אני רואה את עצמי ממשיכה לעשות את זה, ומצליחה לעזור להרבה הורים ומשפחות".

 

"אבל בנוסף", מספרת רעות, "אני מתכוונת להמשיך להתפתח ברמה המקצועית, ושוקלת ללמוד טיפול התפתחותי קוגנטיבי ב CBT, שייתן לי עוד כלים בעבודה עם הורים וילדים".

 

איזה טיפ היית נותנת להורים אחרים שפתחו עסק?

ללכת עם הלב ולא לפחד מהשינוי. זה מפחיד לעבור מעבודה כשכיר לעצמאי באמצע החיים, אבל אני חושבת שכל אחד צריך ללכת עם האמת שלו. ביחד עם זה, אני ממליצה לעשות את זה בצעדים קטנים, במיוחד אם אתם הורים לילדים קטנים ויש לכם עוד כמה דברים על הראש...

 

ליצירת קשר עם רעות

טלפון: 052-8198048

דוא"ל: reut_9@walla.co.il

פייסבוק: רעות פרץ - הנחית הורים אישית וקבוצתית

 


עוד באותו נושא

ביום הבחירות

ביום הבחירות עובדי בתי הספר, גני הילדים הפעוטונים והמשפחתונים יוצאים גם הם לשבתון והקלפיות ממוקמות לרב בבתי הספר

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!