סבלנות לא קונים בשום חנות... או שאולי כן? בספר ילדים חדש זה נתלווה אל הילדים במסע החיפושים שלהם אחר חנות בה אפשר לרכוש את התכונה הכל כך חשובה.

ספר ילדים חדש שלוקח את הקוראים הצעירים למסע חיפושים אחר חנות בה אפשר לרכוש סבלנות.

 

המסע שעוברים הילדים כולל מסע פנימי אשר משתקף בדרך אל המקום שבו שוכנת החנות, מחיי היום יום העירוניים העמוסים בגירויים בלתי פוסקים ואל נוף בראשיתי בו שוררת הרמוניה בין מרקם החיים האנושי לטבע ואשר קצב החיים בו אחר לגמרי.

 

הגרון של יאיר מציק וכואב וסבא ממהר לקחת אותו לקופת הבריאות במרכז העיר. רופאת הילדים, ד"ר מאיה יקיר, אשר אין איש בעיר שאותה אינו מכיר, ממהרת לרשום ליאיר הצעיר מרשם לאנטיביוטיקה, אך מוסיפה לו מרשם נוסף ומאוד מיוחד שניתן לרכוש רק בחנות אחת: על פתק קטן בצבע תכלת מופיע מרשם לסבלנות.

 

יאיר תוהה באיזה בית מרקחת נמכרת הסבלנות והרופאה ממהרת לצרף למרשם מפה ל"חנות לסבלנות". יאיר ממהר עם סבו ושאר בני המשפחה לחנות המיוחדת שאת שמה עד היום לא שמע.

 

הדרך מובילה אותם אל נוף קדומים ראשוני בעל אוויר נקי וצלול. בקצה שרשרת חנויות הם רואים שלט: "חנות לסבלנות", מולה שפע חניה ועל דלתה על שלט קטן ודהוי ובו מפורטים המבצעים שהיא מציעה.

 

בתוך החנות מגיעה הסבלנות בשלל סוגים, צורות וצבעים. יש בסירופ, באבקה או בכדורים. מצופה בשוקולד, בניחוח תפוזים. בקופסאות, בצנצנות... ממלאת את המדפים. המוכרים האדיבים מתנהלים ברגיעה ובנחת וסביבם שלל אביזרים שיהיו להם לעזר גם במקרה שתהיה הפסקת חשמל והמכשירים המודרניים יפסיקו לעבוד: מאזני משקולות וטלפון חוגה...

 

בסוף הספר מצורפים בצבעים נפלאים תפזורת, מבוך, ציטוטים ואיורים של הדמויות שהילדים יוכלו להשתעשע בהם ולהוסיף הנאה לחוויית הקריאה בו. בעמוד האחרון מופיע יומן סבלנות שנותן לילדים אפשרות לתעד את פיתוח מידת הסבלנות שלהם.

 

על איורי הספר המרהיבים אמון הצייר יניב גולשטיין והגרפיקאי ינקי זולדן ממלכות וקסברגר ששילב אותם ביצירתיות מיוחדת. האיורים בגווני פסטל צבעוניים להפליא שלוכדים את עין המתבונן. על רקע צבעוני מתחלף שמתאים לאירועים אותם הוא מתאר נפרש טקסט מנוקד בפונט מוגדל ובחרוזים.

 

זהבה שרגל, תושבת ראשון לציון, אם ל-5 וסבתא ל-9, בעלת תואר ראשון באנגלית ובהיסטוריה באוניברסיטת בר אילן, בעברה מורה לאנגלית.

 

עוד באותו נושא

אנציקלופדיה העולם שלי

מהדורה מחודשת ומרעננת הפותחת בפני ילדים סקרנים דלת אל העולם המרתק של הידע והמידע.

שני בתים לאוהד

ספר חדש מאת עדי קוליק המספר על ילד להורים גרושים שמתגורר לסירוגין בשני בתים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הספר חנות לסבלנות מציע רעיון יפהפה אשר יישומו, לצערי, מפוספס.

 

הסיפור, כמו מסעם של הילדים לחנות הנכספת, הוא ארוך ומיגע, מתאים יותר למי שכבר רכש סבלנות לפני הקריאה ולא לילדים צעירים בעידן ה"כאן ועכשיו" שאנחנו חיים בו, הטקסט הוא עמוס מאד והחרוזים מאולצים.

 

מה שמציל, במידה מסויימת, את המצב אלה האיורים המקסימים של יניב גולשטיין שמוסיפים המון לחוויה.

 

אהבתי את הפעילויות שמצורפות בסוף הספר: תפזורת, מבוך, ציטוטים ואף יומן סבלנות שמאפשר לילד לתעד את סבלנותו.

 

מוצרי החודש

שטיח גן ילדים חיות

שטיח רצפה pvc לינולאום עמיד במיוחד מתאים לגני ילדים ומאפשר משחקי חיות שונים (למידת הצלילים, הליכה וכו׳).
גודל 150x250 ס״מ.

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?