האם הילד שלי מקובל? האם ילדים אחרים אוהבים לשחק איתו? כיצד פותר הילד שלי את המריבות שלו עם ילדים אחרים בגן? האם הוא דומיננטי או נאלץ לוותר כל הזמן לילדים אחרים? ספר הדרכה מעשי ומפורט להורים.

לגדל ילד חברותי

"יכולות חברתיות הן שפה, וכמו כל שפה הכרחי לרכוש אותה בשנות החיים הראשונות", "יחסים חברתיים קובעים את היכולת שלנו להצליח בחיים" אלו עובדות קיימות במציאות שלנו.

 

"לגדל ילד חברותי" הוא ספר הדרכה מפורט להורים, תוצר של עשרים וחמש שנות מחקר, עבודה בשטח, ייעוץ והדרכה למאות הורים וגננות, והוא מפרט לעומק את הדרכים באמצעותן יכולים הורים לגדל ילדים חברותיים, פתוחים ואהובים על אחרים ועונה על שאלות רבות ומורכבות.

 

בין הנושאים בספר תמצאו:

* איך ללמד את הילד להגיב במקרים של מריבות, קונפליקטים, תוקפנות ועוד?

* איך ללמד את הילד להצטרף לקבוצה של ילדים?

* איך ללמד את הילד לשתף פעולה עם ילדים אחרים לטובת כולם?

* איך אפשר ליהנות יותר וליצור חברויות בגן המשחקים השכונתי?

* איך לתקשר עם הגננת בצורה היעילה ביותר כדי לקדם את הילד שלכם?

 

עבור ילדים צעירים, חברות היא אחד הקשרים החשובים ביותר בחייהם, לעתים אף יותר מקשרי המשפחה. ילדים מדברים על חבריהם בהתלהבות ותוך כדי כך מתארים את המשחקים המשותפים, את ההנאה ואת החיבה ההדדית. ילדים דואגים לחבריהם ומנסים לזהות לְמה הם זקוקים כדי שיוכלו לעזור להם. הם רוצים לחוש שגם החבר תומך בהם. כל מה שהם רוצים זה חבר אחד לפחות, חבר שלם.

 

את הכישורים החברתיים של כל ילד יש לפתח כבר מהימים הראשונים שלו בעולם. ילדים כיום נולדים וגדלים לתוך מודל החיים האינדיבידואליסטי, ולכן חשוב כבר מגיל צעיר מאוד לפתח אצלם את החברותיות, האמפתיה והערבות ההדדית.

 

ד"ר עדה בקר היא יועצת התפתחותית ומומחית להתפתחות חברתית בגיל הרך. מפקחת ומדריכה בגנים ובמעונות יום, מרצה בנושאי חינוך, התפתחות ופסיכולוגיה של הגיל הרך בפני הורים, אנשי מקצוע, וסטודנטיות לגיל הרך במכללות ובאוניברסיטאות בישראל. ספריה הקודמים: "עם מי שיחקת בגן היום?" וספר ההדרכה "חברים – זה כל הסיפור".

 

 


עוד באותו נושא

טיול בשבילי הצבע

בטיול בשבילי הצבע נכיר את הצבעים ונתוודע ליופי שבשוני ביניהם, נראה כיצד הם ממלאים את העולם, נהנה מן המראות...

התגובות שלכם ...

חוות דעת

החל מגיל צעיר יש לילד צורך בכישורים חברתיים בעולם. הכישרון / היכולת ליצור ולהתמיד בקשרים כאלה הוא אחד החשובים ביותר לכל אחד.

 

אבל בעולם שלנו, שמעלה על נס את האינדיבידואליות, שהרבה פעמים הקשר עם האחר הוא באמצעות הפלאפון או המחשב ולא במפגש פנים אל פנים, יש רבים שמתקשים ברכישת קשרים חברתיים באופן טבעי.

 

הספר "לגדל ילד חברותי" בא לעזור במקרים אלה, עונה על שאלות חשובות שיכולות לצוץ אצל הורים, ונותן כלים מעשיים שבאמצעותם הורים יכולים ללמד את ילדיהם להיות חברותיים.

 

הספר עוזר ללמד את הילד להצטרף לקבוצת ילדים, לשתף פעולה, לתקשר בצורה מיטבית ועוד, והכל בשפה בהירה וקלה עם המון דוגמאות וסיטואציות מהחיים האמיתיים.

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!