פליטות תדירות היא תופעה שכיחה מאוד בקרב תינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה. כדי לעזור באתגר, השיקה לאחרונה חברת מטרנה לראשונה בישראל תחליף חלב מיוחד לתינוקות פולטים המכיל פרוביוטיקה ייחודית שהוכחה מחקרית כמסייעת להפחתת תדירות הפליטות.

מטרנה Extra Care A.R

מטרנה Extra Care A.R. הינו תחליף החלב היחיד לפליטות המכיל פרוביוטיקה ייחודית (מסוג REUTERI.L ) שהוכחה מחקרית כמסייעת להפחתת תדירות הפליטות בקרב תינוקות. בנוסף, מכיל הרכב שמנים קל לעיכול ועמילן להסמכה המסייע למזון להישאר בקיבת התינוק.

 

הוראות ההכנה פשוטות וקלות בדומה לתחליף חלב רגיל - פשוט מוסיפים לבקבוק עם מים ומנערים היטב עד להמסת האבקה.

 

קצת על תופעת הפליטות

פליטות הן תופעה פיסיולוגית ונורמלית של עלייה לא רצונית של חלב במעלה הושט אל הלוע והפה והוצאתו החוצה, לרוב מיד לאחר הארוחה או עד כשעתיים לאחריה. התופעה, הקשורה לחוסר בשלות של סוגר הקיים בין הושט לקיבה, מגיעה לשיא בגיל 3 חודשים ולרוב חולפת בין גיל חצי שנה עד שנה עם הבשלת הסוגר וכשהתינוק מסוגל להחזיק את עצמו באופן יציב.

 

רוב התינוקות פולטים לפחות פעם ביום, אך אם הדבר קורה בתכיפות, הורים נוטים להיות מודאגים ושואלים את עצמם האם התינוק מקבל מספיק אוכל, האם זה תקין, האם זה מפריע לו והאם יש לכך השלכות.

 

ממחקר אימהות של TNS עולה שכמחצית מהאימהות דיווחו כי תינוקן סובל או סבל בעבר מבעיית פליטות. ממחקר רופאים שנערך ע"י Medic insight עולה, כי הפנייה השכיחה ביותר לרופאי הילדים בנושאים הקשורים לעיכול ותזונה בתינוקות היא בנושא פליטות.

 

כיצד ניתן להקל או להפחית את התופעה?

  • לא כל בכי מעיד על רעב ולכן יש להימנע מהאכלת יתר שרק תגביר את התופעה.
  • יש להתאים את הפטמה לקצב ההאכלה הרצוי על מנת להימנע מכניסה של אוויר ובליעה מהירה מדי.
  • לא להאכיל בשכיבה ולהחזיק את התינוק זקוף בתום הארוחה ולוודא הוצאת אויר (גרפס).
  • להימנע מהושבתו בסל קל מיד בתום הארוחה.
  • מומלץ להגביה מעט את מזרון מיטתו.
  • להקפיד על סביבה ללא עישון.
  • לשקול מעבר לתמ"ל ייעודי לפליטות.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!