ספר שני בסדרה מקסימה לילדים, הכולל שמונה סיפורים בחרוזים העוסקים ביחסים במשפחה, בילד ומשפחתו, ובבעיות של כולנו - גדולים כקטנים.

הסיפורים מתארים דרכים שונות באמצעותן מתמודדים ילדים עם מצבים שונים בעולמם, כשהמשפחה והדמיון לצדם. הסיפורים עוסקים בנושאים שהנם מהותיים לעולמם של ילדים צעירים והתמודדות ההורים עם ילדיהם למשל במצבים של: פרידה, געגועים, ילד נוסף במשפחה, פחדים וחרדות.

 

שתי אחיות מפליגות לאמריקה. מה קורה כאשר הים סוער וסוחף אותן? עדן איבדה את הכפכפים ואינה מוכנה לנעול נעליים אחרות. איך תלך לגן מעכשיו? מה תעשה כאשר ירד גשם? אימא של נועה נוסעת לכמה ימים. נועה מאוד עצובה להיפרד. איך אימא והמשפחה עוזרים לה להתמודד? שירה תמיד רצתה אחות או אח. מה קורה כאשר מצטרפת למשפחה גליה? פיראטים עומדים להתקיף ילדה קטנה. איך הפך אבא לסירה ולמה? מה קורה כאשר אבא יורה באוויר?

 

על שאלות אלה ואחרות תמצאו תשובות בספר. הקריאה המשותפת והשאלות המתעוררות יכולות להיות דרך להתקרבות רגשית.

 

בנוסף, לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של יונת קציר, שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

 

ד"ר אירית שקדי, נשואה ואם לשלושה, תושבת תל אביב. הייתה מורה ומחנכת, יועצת חינוכית, שימשה כמנהלת בית ספר "צהלה" בתל אביב במשך 15 שנים, כמו כן למדה ועסקה בטיפול משפחתי. בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן, דוקטורט בפסיכולוגיה, השתלמה בטיפול משפחתי בתל"ם התחנה שליד סמינר הקיבוצים, חברה באגודה לטיפול משפחתי. "ההפלגה לאמריקה" הוא ספרה השני לילדים, "חיפושית עם פסים" הוא הספר הראשון בסדרה.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כמו הספר הראשון בסדרה, "חיפושית עם פסים", גם הפעם מדובר בספר מקסים לילדים שכיף לקרוא ביחד לפני השינה או בכל הזדמנות משותפת אחרת.

 

הקריאה המשותפת בספר עוזרת הן במתן תשובות לשאלות רבות שילדים שואלים (המרגיזה ביניהן היא כמובן "למה?", אבל כמובן שיש שאלות במגוון רחב של תחומים כמו זהות אישית, תינוק חדש, פרידה, ועוד), והן בצורך של הילדים לעצם שאילת השאלות לפעמים – הרצון לעוד זמן משותף עם ההורה...

 

מומלץ בחום.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?