ספר ראשון בסדרה מקסימה לילדים הכולל חמישה סיפורים שמתארים דרכים שונות באמצעותן מתמודדים ילדים, כשהמשפחה והדמיון לצידם, עם מצבים שונים בעולם.

הסיפורים בספר "חיפושית עם פסים" מתארים נושאים שונים בעולמם של ילדים צעירים ואופני התמודדות שונים של ההורים עם ילדיהם: שלבי התפתחות בחיי הילד, זהות ושייכות, בעיות אכילה, גבולות במשפחה ועוד.

 

מה עובר על החיפושית הקטנה כשהחליפה האדומה עם הנקודות יוצאת מהאופנה? מדוע חושבות הדבורים שעליה לטגן חצילים? גליה הקטנה לומדת לספור, יחד עם אבא היא מונה אצבעות בידיים, ימים עד לחפש הגדול ועוד. מה יהיה אם לא יספיקו המספרים? למה אבא של רומי- פרצוף- חמוץ אינו מוכן לצאת מהבית עם העניבה המקושטת במעוינים? ומי יישא את אמא כמו שק - קמח עד למסיבה?

 

על שאלות אלה ואחרות תמצאו תשובות בספר. הקריאה המשותפת והשאלות המתעוררות יכולות לשמש דרך לקירוב רגשי.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של יונת קציר שמאירה בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפה לייחודיות שלו.

 

ד"ר אירית שקדי, נשואה ואם לשלושה, הנה תושבת תל אביב. הייתה מורה ומחנכת, יועצת חינוכית, שימשה כמנהלת בית ספר במשך 15 שנים, כמו כן למדה ועסקה בטיפול משפחתי. בעלת תואר ראשון בהיסטוריה של המזה"ת ולשון עברית באוניברסיטת ת"א, לימודי תעודה ותואר שני בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן, דוקטורט בפסיכולוגיה באוניברסיטה באנגליה "אנגליה רסקין יוניברסיטי", השתלמה בטיפול משפחתי בתל"ם התחנה שליד סמינר הקיבוצים, חברה באגודה לטיפול משפחתי. "חיפושית עם פסים" הוא ספרה הראשון לילדים. "ההפלגה לאמריקה" הוא הספר השני בסדרה.

 

 


עוד באותו נושא

לשחרר נמר

מהי שפה משפטית? מהו חוזה? מהי עצומה, נייר עמדה, הצעת חוק, כתב תביעה? מהי שפת גוף ואיך אפשר להיעזר בה?

העולם סביבנו - סדרת ספרים חדשה

סדרת ספרים חדשה ומרהיבה הבאה ללמד את הילדים על העולם בו אנו חיים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר מקסים!

 

בשפה קולחת, עם הרבה הומור ורגישות, מביאה המחברת בספר המקסים הזה מגוון נושאים שמעסיקים ילדים והורים החל משאלות של זהות ושייכות, הרצון לחיות חיים שונים מאלה שיש לנו, השאיפה להיות "מקובלים" ועד בעיות אכילה שונות, ועוד.

 

הקריאה המשותפת היא גם נעימה לכל הצדדים, לילדים ולהורים, וגם מעניקה את ההזדמנות לשיחה על הנושאים השונים שלא תמיד יש איך לגעת בהם.

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?