פחד מחושך הוא אחד הפחדים המוכרים ביותר אצל ילדים. החושך הופך חדר מוכר לזר, צליל אהוב לרחש חשוד וצל של בובה תמימה למפלצת אכזרית. החושך עשוי לגרום לילד חלומות רעים ולחששות עד שהוא לא יסכים להישאר לבד ללא ההורים.

הספר "גיבורים על מפלצות" נועד בדיוק עבור הילדים האלה, שעבורם עם רדת החשכה מתעוררים הפחדים והמפלצות יוצאות ממחבואן.

 

הסופרת דליה בר-אל והמאייר צבי פדלמן מלווים את הילדים בספר המקסים הזה החל מרגעי שקיעת השמש בערב ועד לזריחתה עם בוא הבוקר, מהשעות שבהן הפחדים מתעצמים ועד לרגעים בהם הם מתפוגגים. הילדים מזדהים עם התכנים ונהנים משלל עצות כיצד לפוגג את הפחדים: בעזרת מחשבות טובות, בעזרת ציורים, בעזרת אור ופרחים, בעזרת ההורים ורעיונות נוספים.

 

בספר 22 שירים שכולם על פחדים - פחד מחושך, מחלומות רעים, פחד להישאר לבד, פחד ממפלצות, פחד מהלא נודע. הספר מתחיל בתיאור הלילה שיורד על העולם ומביא איתו כוכבים, אבל גם חלומות רעים ופחדים. בהמשך מתוארים הפחדים, כשבכל שיר יש גם הצעה איך להתגבר על הפחד. הספר מסתיים עם סיומו של הלילה, זריחת השמש, והתפוגגות הפחדים.

בסיומו של כל שיר מופיעה שאלה שמכוונת את הקורא למחשבה נוספת. שאלה שמסייעת לקוראים לברר לעצמם את הרגשות שהתעוררו בהם בזמן הקריאה ומסייעת להם בהתמודדות עם הפחדים ובהשתחררות מהם.

 

הספר מיועד לילדים בגילאי 8-3 ולהוריהם, לקריאה לשם הנאה וכן מומלץ לעבודה חינוכית וטיפולית.

 

הסופרת, דליה בר-אל, נשואה ואם ל- 3, סופרת ומשוררת שפרסמה עד היום 41 ספרים, רובם לילדים. יצירותיה נכללות באנתולוגיות ונלמדות בבתי הספר היסודיים. כתיבתה מתאפיינת ברגישות לעולמו הפנימי של הילד ולחוויותיו בבית, בחברת הילדים ובעולם המבוגרים.

 

 

Save


עוד באותו נושא

גן הרגשות שלי

אינטליגנציה רגשית היא חיבור מודע ומושכל של מחשבה ורגש, זהו ספר לפיתוח האינטליגנציה הרגשית מגיל צעיר.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר נהדר!

 

מזמן לא יצא לי להיתקל בספר שממש נראה שהצליח להבין את הפחד של ילדים, להתחבר אליהם בגובה העיניים ולגרום להם לתקשר ולבטא את החששות בקול רם, ומתוך כך גם להיפתח למצוא רעיונות להתמודד איתם ואפילו להתגבר עליהם.

 

הספר מכיל 22 שירים שכל אחד מהם מבטא זוית אחרת של הפחד מהחושך וממפלצות, וכשקראנו אותם בהרבה מקרים היה נדמה לי כאילו הספר נועד בעצם עבור ההורים, כי לילדים היה פשוט ברור שכל מה שכתוב שם על מפלצות הוא מדוייק ונכון ורק אני גיליתי את זה בפעם הראשונה (אמא ברור שהמפלצות מפחדות מקרן אור, בגלל זה הן לא יוצאות במשך היום, מה לא ידעת?! )...

 

וכמובן עלי לציין את האיורים המקסימים של צבי פדלמן שמצליח מצד אחד להביע כל כך הרבה רגש בדמויות ובמפלצות ועדיין להשאיר אותן חמודות וידידותיות ולא מפחידות.

 

מומלץ בחום לילדים ולהורים אמיצים במיוחד!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?