ספר ילדים חדש המתאר, בחמישה סיפורים קצרים וחמודים, את עלילותיו של סבא יעקב. סבא שנראה כמו מבוגר מבחוץ אך מבפנים – יש לו נפש של ילד.

"הוּא מַצְחִיק, הוּא אַמִּיץ, הוּא נָדִיב וּמֻכְשָׁר. לִפְעָמִים שַׁכְחָן, יַלְדוּתִי וְנִמְהָר. הוּא נוֹשֵׂא אִתּוֹ אוֹצָר, נִסָּיוֹן שֶׁל שָׁנִים, שֶׁכֻּלּוֹ סִפּוּרִים מוּזָרִים וּמְשֻׁנִּים". מתוך הספר

 

בחמישה סיפורים קצרים ומפתיעים אנחנו מתוודעים במהלך הספר לסבא יעקב, לומדים להכיר אותו ואת דמותו המיוחדת, הצבעונית והאנושית כל כך.

 

אנחנו מגלים אדם אמיץ וגם פוחד, שובב וגם אחראי, שאפתן שלא תמיד מצליח לממש את שאיפותיו, מקבל ביקורת מהסובבים, אך מספיק אמיץ לעמוד על שלו והכי חשוב – אוהב את משפחתו ודואג לה. הוא נלחם בפחדים בלונה פארק ובאויבים רחוקים בלב ים. כדי להספיק לעשות הכול הוא לעולם לא ישן, ובשעות הפנאי הוא מתעקש לשיר, למרות שאפילו ראש הממשלה הוציא צו מיוחד שדורש מהזייפנים להפסיק. אבל יותר מכל (אולי חוץ מהשמן הסודי שלו) הוא אוהב את הנכדים. בתוך כל סבא מסתתרים להם סיפורים מופלאים שממתינים להזדמנות לצאת לאור. אלו הסיפורים של סבא יעקב.

 

עוד יש לשבח את האיורים המקוריים והססגוניים של אורי גינזבורג, שמאירים בשלל צבעים את הסיפור ומוסיפים לייחודיות שלו.

 

הסופר, דידי פרימור, הוא נשוי ואב לשלושה, מתעסק כ-20 שנה בתחומי הטכנולוגיה השונים. בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל בטכניון, תואר שני ושלישי מאוניברסיטת ת"א. את התואר השלישי ביצע בשליחות מטעם האוניברסיטה במכון המחקר CERN בז‘נבה. דידי אוהב לראות את החיים באור אופטימי ואירוני ופורק את המתחים היומיומיים בשחייה וריצות ארוכות (מרתון). כבר מספר שנים הוא כותב בלוג סאטירי בשם Diditells הזוכה לתפוצה רחבה.

 

על ההשראה לכתיבת הספר הוא מספר: "פעמים רבות שמענו סיפורים מוזרים, מצחיקים ומפתיעים על ילדותו של אבי יעקב. לפני כחמש שנים בתי הגדולה החליטה לכתוב אוסף סיפורים על אבי, הסבא שלה, במסגרת בי"ס. כאשר עזרתי לה בנושא, התחלתי במקביל לכתוב חלק מהסיפורים בעצמי. מיד אחרי הסיפור הראשון הבנתי שהסיפורים האלה דינם לצאת לאור".

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר חמוד וקליל שמצליח להעביר את דמותו האהובה של סבא אמיתי ואנושי וביחד עם זאת אהוב, פעיל וכזה שכל ילד ירצה לעצמו.

 

נראה שדווקא הסיטואציות השגרתיות שמתוארות בספר, כמו משחק מחבואים עם הנכדים, בילוי בלונה-פארק או שירה עם זיופים, הן אלה שגרמו לילדים להרגיש קרובים לסבא יעקב ולרצות להאזין לסיפור שוב ושוב.

 

עלי לציין שאני באופן אישי פחות התחברתי לחרוזים והרגשתי שחלק מהם קצת מאולצים. לילדים, כאמור, זה ממש לא הפריע.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?