לראשונה בישראל היינץ משיקה מוצר עם 50% פחות סוכר, 25% מופחת נתרן ו 100% אותו הטעם הייחודי והאהוב. לגבי המחיר... זה כבר סיפור אחר.

חדשות הקטשופ: היינץ מופחת סוכר ונתרן עכשיו על המדפים

השיח הציבורי סביב נושא הבריאות בכלל וסביב צריכת מוצרים מופחתי סוכר ונתרן בפרט הולך וגובר, ובחברת היינץ לא אדישים לנושא ומשיקים מוצר חדש עם 50% פחות סוכר, 25% פחות נתרן, וכמובן עם הטעם הייחודי שיש להיינץ המוכר והאהוב על כל משפחה.

 

לדברי יגאל ציפורי, סמנכ"ל שיווק וסחר דיפלומט: "המוצר מתכתב עם המלצות משרד הבריאות ומעניק לראשונה בישראל אלטרנטיבה מופחתת סוכר ונתרן, הן לילדים ובני נוער והן להוריהם" הוא מוסיף ואומר ש"האתגר היה ביצירת מוצר מופחת תוך שמירה על הטעם הייחודי והאהוב של היינץ, ואכן, בבדיקות התקבלות שערכנו, ציינו הטועמים כי לא מרגישים הבדל בטעם בין מתבל עגבניות רגיל למתבל החדש המופחת של היינץ".

 

המוצר החדש של היינץ מכיל ממתיקים ממקורות טבעיים. חלק מהסוכר הוחלף בשימוש בצמח הסטיביה, שמקורו בדרום אמריקה. הסטיביה בעל עלים מתוקים והוא משמש כממתיק טבעי וצמחי. בתמציות צמח הסטיביה יש עד 300 פעמים את המתיקות של הסוכר, אך ממקור טבעי.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

יש לי ילד שהדבר היחיד האדום שיכול להיכנס לפיו הוא קטשופ. טוב, וגם סוכריות אדומות או מיץ פטל אם להגיד את האמת, אבל הבנתם את הרעיון הכללי.

 

לכן שמחתי לקבל לניסיון את המוצר החדש של היינץ המופחת סוכר ונתרן, ולתת לילד לטעום אותו. עוד יותר שמחתי לשמוע ממנו ש"אין שום הבדל בטעם".

 

ועד שאמצא מתכון לקטשופ ביתי שעשוי מעגבניות אמיתיות (מוזמנים לשלוח לי כזה למייל info@imaba.co.il) אני אשאר כנראה עם קטשופ היינץ....

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!