ספר מקסים ומרתק שנכתב כדי להרחיב את היכרותם של בני נוער (והוריהם) עם תעשיית ההייטק, הקמת חברות סטארט אפ, הון סיכון וכדי לחשוף אותם לאי הוודאות המאפיינת את עולם החדשנות והיזמות.

גיבור הספר הוא ניר כרמלי, תלמיד כיתה ז‘ החולם לכבוש את העולם עם רעיון למוצר חדשני. הוא יוזם הקמת סטארט אפ עם בני משפחתו - דפנה ואיתן, הוריו, מעיין אחותו וכמה חברים שמצטרפים להרפתקה. אנה, בת כיתתו של ניר, שותפה לרעיונות ומעורבת ביזמות כשבין השניים נרקמת ידידות ואולי אהבה ראשונה.

חבורת הסטארטאפיסטים נדרשת לגלות תעוזה ומחשבה מקורית ויצירתית, היא פוגשת אנשי תעשייה מיפן, משקיעים מארה״ב, מדענים ואנשי מקצוע ממגוון תחומים הפועלים בעולם ההייטק.

הסיפור, הכתוב בשפה עדכנית ומלאת הומור, מיטלטל בעליות ובמורדות בין הצלחה לכישלון וחושף בפני הקורא את עולם העסקים האתגרי.

 

המחבר, ד"ר דב רייכמן, אב ל-3 ילדים, עוסק מעל 25 שנה בניהול בכיר בתחומי המחקר והפיתוח, החדשנות והיזמות ובתחומי השיווק והפיתוח העסקי בשוק הבינלאומי.

רייכמן הנו שותף במספר חברות ומנכ"ל ובעלים של חברת "ספקטרה אנליטיקס" שעוסקת בליווי טכנולוגי/עסקי לחברות, משקיעים ויזמים ובהשקעות בחברות טכנולוגיות. הוא עוסק בקידום תכניות חדשנות ופיתוח עסקי בחברות הייטק, חברות סטארט אפ, בתעשייה המסורתית ובענפי השירותים. הוא משמש כסגן נשיא למסחור טכנולוגיות ופטנטים בתחומי הכימיה והפיזיקה באוניברסיטה העברית (חברת יישום) ויועץ עסקי למשרד הכלכלה והתעשייה. נוסף לכך הוא דירקטור במספר חברות טכנולוגיות ציבוריות ופרטיות ומרצה בתחומי החדשנות, היזמות והטכנולוגיה המתקדמת.

 

ד"ר דב רייכמן הוא בעל דוקטורט בכימיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, המומחיות הטכנולוגית שלו היא בתחומי החומרים המתקדמים, הננוטכנולוגיה, התעשייה הירוקה והטכנולוגיות הביטחוניות. הוא רשום כממציא פטנט בתחומי טכנולוגיה שונים, שימש כמנטור של המיזם "מקדמיה" שזכה בפרס הראשון בקבוצת המיזמים הראשונית של מאיץ הסטארטאפים SifTech, חברת מקדמיה פועלת בהצלחה לשנות את האופן בו צעירים וצעירות בוחרים מה ללמוד ובמה לעסוק והיא זוכה לשבחים רבים. נוסף לכך שימש כמנטור ב"קרן פרידברג" המשקיעה במיזמים כדי לטפח ערכים של יזמות וחדשנות טכנולוגית.

 

 

לפרטים נוספים: http://www.dovreichman-startup.com.

 

 


עוד באותו נושא

השביעיה הסודית

אחת סדרות הספרים המוכרות ביותר חוזרת בתרגום מחודש

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר נחמד לבני נוער שמתחילים להגות רעיונות ולנסות להוציא אותם אל הפועל – מה תפקידנו כהורים אם לא לעודד את היצירתיות ולתת להם כלים כדי שיוכלו להתפתח ולהגיע למקסימום שהם יכולים להיות?

 

וככל שיהיה להם יותר ידע, גם במונחים האלו שעד היום היו פחות נגישים, כך יהיה יותר טוב.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?