נדיר שנתקלים בחדשות אמיתיות בעולם המוצרים להורים. ברוב ההשקות מדובר באותה גברת בשינוי אדרת ותו לא. אבל מדי פעם זוכים לראות משהו באמת מעניין שגם עשוי ממש לעזור לנו בכל הנוגע לגידול ילדים...

הזניקו את המשפחה למאה ה-21 עם הבית החכם של בזק

כזאת היא מערכת בית חכם של בזק אותה קיבלתי להתנסות. פייר התמכרתי. ההתנסות עומדת להסתיים וכבר ברור לי שבקרוב אשלם עליו את דמי המנוי (המצחיקים, מדובר ב19.9 לחודש. ברור שלא אוותר על זה). מוצרי הבית החכם הם מגוונים ורבים ויוצרים יחד מערכת שלמה שמתקשרת ישירות עם הסלולרי שלך ושולחת ישר אלייך התראות באמצעות אפליקציה (מאיזה סוג שתבחרו) ישירות לסמאטרפון, לסיטואציות שהגדרתי מראש וגם מקרים חשודים.

 

היות והמצלמה בודקת גם תנועה אבל גם טמפרטורה, רעש, לחות ותאורה, ניתן לקבל התראות על כל אחד מהם. הברורים והמיידים שתרצו לדעת מה קורה בבית אם קורה משהו בם רעש ותנועה, הרי אם יש רעש ותנועה בבית כשאתם לא שם, כנראה שמשהו חשוד מתרחש. אבל תארו לעצמכם מצב שבו הטמפרטורה בבית עולה ל40 מעלות? מה נראה לכם שקורה? כנראה שמשהו עולה שם באש, או לפחות בדרך לזה, לא תרצו לקבל על כך התראה?

המצלמה החכמה היא הכוכבת. מעבר לאפשרות לבדוק את הבית גם כשאני לא שם, היא גם מאפשרת להשמיע אזעקה (חזקה מאוד!) במקרי חירום. אבל גם מאפשרת ממש לדבר עם האנשים הנמצאים בבית. הילדים רבים? אפשר לדבר אליהם! יש בלאגן בבית? אפשר להגיד להם לסדר לפני שמגיעים הביתה! אתם סתם מתגעגעים אליהם? בקשו מהם נשיקה! הם שומעים אתכם, ואתם שומעים אותם. אתנחתא נהדרת באמצע יום עבודה, או אם סתם לא נמצאים בבית ומתגעגעים. אותו דבר עובד גם לגבי בייביסיטר אגב...וברור שהיא מעודכנת וזורמת.

 

למצלמה הזו מצטרף צבא שלם של אביזרים ותוספים (מערכת בית חכם, כבר אמרתי?). החל מחיישן לפתיחת דלת, שכמובן שיכול להתריע במקרה והדלת נפתחת כאף אחד לא אמור להיות בבית, אבל יכולה לסייע גם במקרים של ילדים שבדיוק לומדים לפתוח דלתות, או לוודא שהילדים חזרו מבית ספר כשהיו אמורים, או גם במקרים של מבוגרים עם בעיות זיכרון או תפקוד ושמירה עליהם מרחוק.

 

קיים גם שקע חכם שיכול להתחבר ולהעביר חשמל לכל מוצר חשמלי מרחוק על פי פקודה מהסלולרי. למשל להדליק ולכבות את התנור בכדי שהילדים יגיעו הביתה לאוכל חם. יש גם נורה חכמה שמאפשרת להדליק או לכבות את האור לפני שנכנסים הביתה או מגיעים לחניה. להדליק לילדים את האור בקומה התחתונה כשהם יורדים לשחק בבוקר בלי להעיר אותך (הרבה), המלאכים הקטנים.

 

ולכל הטוב הזה הצטרף גם פקד למזגן. מעבר להדליק ולכבות את המזגן מרחוק, הוא גם יכול לקבוע מהסלולרי, לפני שמגיעים הביתה, מתי להדליק אותו, באיזו תוכנית ובאיזה טמפרטורה. ממש כמו השלט של המזגן. רק בדרך חזרה מהים...

 

לסיכום? קחו את המשפחה שלכם למאה ה-21 ותפנקו אותם בעוד קצת חוכמה לבית. זה כייפי, מגניב. ועוזר לשמור על קונטרול בבית גם כשאתם לא באזור.

 

תתחדשו.

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

עוברים את החנוכה בנס...

אבל, החג גם טומן בחובו סכנות הנובעות מהאש והשמן הרותח. מה עושים על מנת שהחג היפה והמואר יהיה גם בטוח?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!