היום הראשון ללימודים, בו מתחילים את השנה, הוא יום מיוחד. יום של התחלות חדשות, של חזרה לשגרה, וגם... יום קצת לחוץ ומאתגר. קבלו עשרה דברים שעשויים להשתבש ושכדאי לקחת בחשבון כדי לעבור את ה-1 בספטמבר בשלום.

עשר טעויות שהורים עושים ביום הראשון ללימודים

אז קחו לתשומת הלב, ושלא תגידו שלא אמרנו לכם:

 

1. כריכים

בקשות הילדים לארוחת בוקר הן רבות ומגוונות, במיוחד כשיש בבית מספר גדול יותר של ילדים. יש את הילד שיאהב רק את הכריך עם הגבינה, האחר יאכל רק כריך עם שוקולד, ויהיה את זה שאפילו בשעה עשר בבוקר יאכל פסטרמה עם מיונז.

היות וזהו היום הראשון ואנחנו קצת מתרגשים, אני מציעה לכם לבדוק פעמיים מה קיבל כל ילד, כדי שלא יחזרו הביתה בסוף היום ילדים רעבים... ועצובים.

 

2. פדיחות

אמנם אנחנו מאוד אוהבים לחבק ולנשק, ויכול להיות שבבית הילדים אפילו מסכימים לכך בכל גיל, אבל ליד שער בית הספר הכללים משתנים...

לכן, גם אם אתם מאוד מתרגשים, שמרו את החיבוקים לאחר כך, שמא מעמדו החברתי של הילד יינזק קשות כבר ביום הראשון ללימודים... (לפחות בדמיון של הילד).

 

3. הסעות

ודאו היטב אם ביקשתם מהורה אחר לאסוף את ילדיכם בסוף היום, הימים הראשונים יכולים להיות מבלבלים וחסרי סדר, לכן כדאי שתסדרו היטב את מערכת השעות ומי מגיע ואיך כל יום, כדי שלא תקבלו טלפון מבית הספר על ילד שננטש לבד בכיתה.

 

4. ספרי לימוד

וודאו היטב אם כל הספרים מעודכנים לכם במערכת לכל יום, ושאכן הצלחתם לקנות את הכל עד שעת האפס, ילד שיישאר בלי ספר בכיתה יאלץ להשלים המון עמודים ביום שאחרי, וזו מטלה מאוד לא נעימה.

 

5. הופ גדלנו בשנה

יתכן מאוד שתהיו מרוכזים בשיחת טלפון חשובה מהעבודה, או בכל דבר אחר שקצת יגזול את תשומת ליבכם בדרך מהבית לבית הספר, ואז מתוך הרגל תיסעו לגן הילדים במקום לכיתה א... (האמת אולי פה לא תצטרכו את התזכורת שלנו הילד כבר יצווח עליכם מספיק מהבוסטר מאחור...).

 

6. בגדים

אם בבית הספר נהוגה תלבושת, יהיה לכם קל יותר לארגן את הילד ליום הראשון כיוון שמגוון האפשרויות הוא מצומצם יותר, אבל אם בבית הספר נהוגה תלבושת חופשית, אנחנו ממליצים מאוד לבחור בגדים בערב הקודם, כדי למנוע מריבות וזמן מיותר שיתבזבז בשעות הבוקר.

 

7. מרווח זמן

עדיף שביום הראשון ללימודים תכוונו את השעון המעורר חצי שעה לפני השעה הרגילה, כדי שתוכלו לקום ולהתחיל את היום בשלווה.

אמא רגועה שכבר שתתה את הקפה בנחת, לפני שהילדים התעוררו, תהיה הרבה יותר שימושית וחייכנית, מאמא שהתעוררה ביחד עם כולם לבלגן של היום הראשון ללימודים.

 

8. ארוחת בוקר

הסעיף הזה הוא המלצה מצוינת לכל השנה, לשבור את הצום בו הילדים שרויים מאז ארוחת הערב במשהו קטן לאכול לפני שהם יוצאים לדרכם, אבל ביום הראשון ללימודים אפשר להתפנק בארוחת בוקר מרגשת וחגיגית יותר, שתיתן לילדים כח להתחיל את הבוקר והשנה בחיוך.

 

9. בדיקת שטח

אם הילד או הילדה עברו למסגרת חדשה או אפילו המשיכו באותה מסגרת, אל תחשבו שהחיים חזרו לשגרה כבר באחד בספטמבר... זכרו שבשבוע הראשון ימי הלימודים עוד מקוצרים, והצהרונים לפעמים אינם עובדים עדיין במסגרת מלאה.

לכן, נשמו עמוק והכינו את עצמכם לעוד שבוע של בלגן לפני שתחזרו לשלווה המיוחלת.

 

10. פקקים

ביום הראשון ללימודים נוצרים פקקים ענקיים בדרך לגנים ובתי הספר, אם אתם גרים באזור מרוחק מעט, חשבו את זה במרווח הנשימה שלכם, כדי שתגיעו קצת לפני הזמן, ולא בהיסטריה ביחד עם הצלצול...

 

סומכת עליכם לגמרי שתעמדו בכל המשימות בשלום, ומאחלת שנה רגועה ומחייכת.

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין,

האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

מחוננים - מעבר לגבול היכולת

מחוננים: מעבר לגבול היכולת

ספר מרתק העוסק בתופעה חשובה שעד היום כמעט שלא זכתה לתשומת לב: תופעת התלמידים "משיגי היתר" – מחוננים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!