כריש, לוויתן ואולי דווקא פינגווין – מי יזכה בתואר אלוף השחיינים? ספידי, במבי או גיל הנמר – מי מהם המהיר ביותר? אולימפיאדה בג'ונגל הנה זה קורה  -אף אחד לא טורף, כל אחד מתחרה. אלה רצים, אלה קופצים ואלה זורקים, כולם מתאמצים: תנין וגם היפו, נמלה וגם פיל. נקרא ונראה כיצד זה התחיל.

מסתבר שבעלי החיים שמעו על אולימפיאדת ריו שזה עתה הסתיימה, ורוצים גם!

"אנחנו ספורטאים טובים פי כמה", הם אומרים...

 

"מגיע הקוף דורון, יוזם המשחקים, ומביא "שלושה נשרים חכמים שמבינים בתכנונים". הנשרים קובעים חוקים וכללים למשחקים: "אף אחד לא טורף, מי שטורף לא מצטרף", "יהיה שוויון בין המינים, יתחרו בנות נגד בנים", "כולם משתתפים, אף אחד לא מחרים". החיות בג‘ונגל מתנדבות לעזור: הנמלים מקימות את האצטדיון, הפינגווינים יהיו סדרנים, הקופים יארחו, האריות ישגיחו ("יהיה כאן סדר בזמן המשחקים. יודעים שאיתנו לא מתעסקים") ועוד ועוד.

 

טקס הפתיחה חגיגי ומרהיב, החיות נותנות כבוד לדמויות ג‘ונגל מפוארות מהעבר. בטקס הדלקת הלפיד, ברגע השיא של אירוע הפתיחה מתכבדות דמויות אנושיות מיתולוגית שהן חלק בלתי נפרד מהיסטורית חיות הג‘ונגל להדליק את הלפיד: "טרזן שלנו, צריך להזכיר? טרזן שלנו מי לא מכיר, מגיע. עומד מולו "ד"ר דוליטל ממדמנה אשר בגיא השלוליות, ד"ר דוליטל הרופא של החיות". אז מכריז הקוף דורון על פתיחת המשחקים: "עכשיו למשחקים ולתחרויות ריצה, קפיצה, שחיה, כדורגל, כדורסל. דרמות, מתח, שערוריות, הפתעות".

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של איגור קוביאר, שמאיר בשלל צבעים את הסיפור והוסיף לייחודיות שלו.

 

הספר מיועד לגילאי 7-3.

 

רמי ארז, נשוי ליעל ואב לשלוש, יליד קיבוץ החותרים, גדל בקרית מוצקין וכיום תושב ירושלים. ארז הוא יועץ ארגוני, עוסק בתכנון אסטרטגי ובתכניות הבראה לארגונים וחברות. "אולימפיאדה בג‘ונגל" הוא ספרו השני אחרי הספר "שמיכת הקסם של נגה" (הוצאת ספרי צמרת, 2013).

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אנחנו בבית חובבי אולימפיאדות. השנה, באולימפיאדת ריו, למשל, נשארנו ערים כל הלילה על מנת לצפות בטקס הפתיחה שהתחיל ב 2:00. ואחר כך יש את כל המשחקים הספורטיביים, התחרויות, האוירה החגיגית ושבירת השיאים. זה מרגש.

 

הגעתם של ספורטאים מכל העולם, להשתתף בחגיגת הספורט הזו, והעובדה שמיליונים של צופים, שבדרך זמן כה שונים זה מזה, יכולים לקחת פסק זמן למשך תקופה מסויימת ולהתעניין במשהו משותף – היא קסומה בעיני.

 

הספר "אולימפיאדה בגונגל" מצליח להעביר את התחושה של חגיגיות האולימפיאדה והיותה אירוע מיוחד, של ליכוד ואחדות בין כל החיות, את האוירה הספורטיבית וגם את ההתרגשות הגדולה, כל זאת בעברית יפה ובחריזה נהדרת, ומלווה באיורים נפלאים.

 

מומלץ.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?