האם לגשם יש ידיים? האם גם לבעלי החיים יש גן וגננת? איך נראה ראשו של ההר? מדוע זקוקה הרגל לכף? ואיך מרגיש אבא כשסוחטים אותו? ספר ילדים מקסים שמלמד את הקטנטנים ביטויים בעברית ושיגרום לכם להתאהב בה מחדש!

הספר עוסק בלשון, במטאפורות ובביטויי הלשון בצורה בה ילדים לומדים לדבר, ומעניין לראות כיצד הם מבינים את השפה העברית.

מושגים וביטויים שלנו המבוגרים מובנים מאליהם נשמעים באוזני הילדים בצורה שונה. הם קולטים את המושג כפי שהוא באופן מילולי, ולכן בהתחלה מוזרה להם השפה.

 

"ראש ההר", לדוגמה, נתפס בעיני הילדה כראש שיושב על ההר כפי שהראש "יושב" על הצוואר, ועלינו להסביר לה שמדובר על הפסגה. כשמעייני שומעת את אמה מספרת על "גשם שתפס" היא מעלה בעיני רוחה גשם שיש לו ידיים ואצבעות ויש לו יכולת לתפוס אנשים. גם כשהיא שומעת את אמה מדברת על "כף רגל" היא צוחקת כי היא מודעת לכך שיש כף שבעזרתה אוכלים ומשעשעת אותה העובדה שאנו משתמשים במושג זה.

תוך כדי קריאה ניתן לחפש מושגים וביטויים נוספים ולהסבירם לילד או לבקש מילדים לחשוב על מילים נוספות כאלה (הם שומעים בבית ובגן).

 

בספר מוצגת התקשורת בין ההורים לילדים כאשר ההורים מנחים ושופכים אור על הביטויים. דמויות ההורים אינן של אם במטבח ואב שעובד, אלא אב שמכין ארוחת ערב, קורא סיפור לפני השינה ולוקח את הילדה ליום "כיף" לבד. האימא היא אישה עובדת ואין חלוקה דיכוטומית בבית, אלא משהו שמזכיר יותר את המציאות כיום.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של נסה ראיין שהפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו.

 


עוד באותו נושא

ספרים רבותי ספרים...

אז איך אפשר לעודד את הקריאה של ילדינו?

שלושה ספרים מומלצים על גמילה ממוצץ

רק המוצץ בפה עדיין מסמל שהם לא באמת גדולים. והגיע הזמן להתחיל לטפל גם בזה. לפניכם כמה ספרים מומלצים בדיוק בנושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספרים על השפה העברית תמיד מושכים אותי, וגם הפעם לא התאכזבתי.

 

הספר "מעייני מדברת עברית" הוא מקסים, הן מבחינת האיורים המהממים שלו והן מבחינת הביטויים שהוא חושף בפני הילדים הצעירים, ביטויים שאכן נמצאים בשימוש בחיי היום יום ושמעולם לא חשבתי לקחת רגע ולהסביר אותם.

 

מומלץ בחום.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?