מופע יחיד של ענת זאוברמן המתאר את מאבקיה של אישה צעירה להיפרד מהשדים המתוקים וההרסניים של התמכרויות נעוריה. מסע פרידה מאותם שדים הנרקם דרך סיפורי ילדותה העוסקים ביחסי כוחות, בפערי דורות, בהפרעות אכילה ובאהבה ראשונה.

רואים את הרגליים

ענת זאוברמן שואפת לדיון רגשי פתוח עם קהל של הורים וילדים, בוגרים וצעירים על כאבים שלא עוברים ועל התמכרויות נפשיות שאולי אפשר לגרש בזמן, לפני שהן מכות שורשים ומכתיבות למבוגר לעתיד את דפוסי חייו.

הטקסט שכתבה נשען על חוויות אישיות שלה כנערה בשילוב עם זיכרון ישראלי/יהודי קולקטיבי ובמופע היא יוצרת קשר ישיר בין מצבה של סבתה השוכבת בבית ילדותה לאחר אירוע מוחי ולבין מצבה שלה, מתפתח דיאלוג בין הרעב של הסבתא, ניצולת השואה, מול הפרעות האכילה של נכדתה, כאשר באמצעות אותו דיאלוג וממשק בין שני העולמות השונים, מבקרת זאוברמן את תרבות השפע של העולם המערבי ובעיקר את דימוי הגוף הכה בעייתי בקרב נערות רבות, התלות ותפיסת ה"אני".

 

המופע בנוי מסיטואציות, חלקן קשות, חלקן תהיינה מוכרות לרבים, כמו אהבה ראשונה, התנהגויות אופייניות של מתבגרים וכך הלאה, כאשר אלה מתנקזות לטקסי פרידה, טקסי היטהרות מהשדים של ילדותה תוך נגיעה ביחסי כוחות בתוך המשפחה, במוסדות החינוך, פערי הדורות ועוד.

 

הקהל מוזמן להשתתף בטקסי ההיטהרות והפרידה השונים שעוברת הנערה ולהעניק לכל אחד מהם את האינטרפרטציה שלו. המופע מתרחש בחלל מנטלי לבן ובו מיטה הקטנה ממידותיה של השחקנית. שפת ההצגה היא תנועתית ומסוגננת. בהצגה משולבת עבודת וידאו וסאונד, אשר נולדו בתהליך העבודה מתוך רצון להעמיק ולצבוע בצבעים עזים ככל האפשר את הנעורים המתפרצים, את הצורך העז להרגיש בכל מחיר ואת עולמה הפנימי, העשיר והחריג של הדמות.

 

 

זאוברמן הינה בוגרת בהצטיינות של החוג לאומנות התיאטרון באוניברסיטת תל-אביב, סטודנטית במסלול "שחקן-יוצר" בחוג לאומנות התיאטרון באוניברסיטת תל-אביב, בוגרת סדנאות שחקנים בינלאומיות לתיאטרון פיזי בקבוצת התאטרון "Chorea" בפולין, Ostrenko performing Arts Lab" OPAL" של מכון IUGTE באוסטריה ועוד. משיכתה ליצירת מופע על השלכות כאבי הנעורים על חיי האדם הבוגר נובעת בין השאר מפעלה כמנחת סדנאות תיאטרון לבני נוער בסיכון בשלוש השנים האחרונות.

 


עוד באותו נושא

קרקר פיטנס באריזות אישיות!

חברת נסטלה מתחדשת ומשיקה שני סוגים חדשים של קרקר פיטנס באריזות אישיות ונוחות לנשנוש גם מחוץ לבית.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!