ספר ילדים בניחוח של פעם, שנכתב ואוייר לפני עשרות שנים אך התגלה רק בימים אלה על מדפי ההוצאה והנה התוצאה, פרי שיתוף פעולה של הוצאת מ. מזרחי ודני ספרים - להנאת הקוראים הצעירים.

"שני ידידים" הוא סיפורו של הילד יונתן בן השמונה שמוצא גור כלבים קטן בין שיחי הצבר. הוא קורא לו דידי ומאז הם החברים הכי טובים. יחד הם מטיילים, משחקים ויוצאים להרפתקאות. אבל יום אחד דידי נעלם. יונתן יוצא לחפש אותו ואז... את מה שקרה ליונתן ולדידי מספרים עד היום במושב שלהם.

 

הספר מלווה באיורים המקוריים והססגוניים של זיוה שישא, אשר הפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו.

 

אוריאל אופק היה סופר ילדים ונוער וחוקר ספרות ילדים, מחבר "לקסיקון אופק לספרות ילדים". זכה בפרס זאב לספרות ילדים 1976 על ספרו "אין סודות בשכונה".

 


עוד באותו נושא

ספר משחק מספרים

ספר משחק מקסים לילדים בכריכה ובדפים קשיחים. מכיל המון לשוניות, שבעזרתן ילמדו הילדים לספור בדרך מהנה ומעשירה.

מחוננים: מעבר לגבול היכולת

ספר מרתק העוסק בתופעה חשובה שעד היום כמעט שלא זכתה לתשומת לב: תופעת התלמידים "משיגי היתר" – מחוננים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר מקסים שמדגים לילדים כיצד יש לטפל במסירות בחיות המחמד שלהם ואיך לדאוג להן וכן כמה אושר יכולות אלה להביא לחייהם.

 

עלילת הספר "שני ידידים יונתן ודידי" לקוחה מחיי היום יום, וגם הגיבור שלו הוא ילד רגיל לגמרי: ילד שמוצא גור כלבים ומבקש מהוריו לאמץ אותו...

 

לשמחתו ההורים מסכימים, והילד יונתן מאמץ את הכלב ואף קורא לו דידי - כי הוא ידידו הטוב ביותר. ככל שיונתן וכלבו נקשרים זה לזה כך מתפתחת ביניהם אהבה גדולה אותה מצליח הסופר להעביר לנו בצורה נפלאה לכל אורך הספר, ולכן כמובן כאשר דידי נעלם בוקר אחד, יוצא יונתן לחפש אחריו...

 

סיון שלי בת ה-5 האזינה לסיפור (הלא קצר) מרותקת (ומאחורינו הבחנתי שגם מתן האזין בתשומת לב להשתלשלות העלילה) ונהנתה מאד גם להתבונן בתמונות המיוחדות.

 

מומלץ בחום.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?