ספר מותח ואקטואלי מתמיד לבני הנעורים בישראל ובמרכזו חשיבות לימוד ההגנה העצמית בארצנו.

הגנה עצמית

לא קל ולא פשוט להתבגר במדינה מוכת טרור כשלנו. חייהם של חמישה נערים תל-אביביים אמורים היו להתנהל על מי מנוחות – לימודים, בנות, בילויים ומותרות. אבל, המציאות שונה. גל האלימות השוטף את ישראל במישור הלאומי-ביטחוני ובמישור החברתי, מגיע גם אליהם ומאיים על שלומם, כמו על שלומו של כל אזרח אחר במדינה.

 

הם היו חמישה, ואף קראו לעצמם כך, "החמישה". יואב, רון, שמואל, אייל ודן, כולם בגיל שבין ארבע עשרה לחמש עשרה. אי אפשר היה להבחין בהבדלי הגיל ביניהם, אך בהחלט היה אפשר להבחין בהבדלי האופי. קשה מאוד לציין במדויק אימתי הם הפכו להיות "החמישה", ועוד הרבה יותר קשה להסביר כיצד הצליחו ליצור טבעת חברות כה הדוקה ואמיצה.

אירוע קיצוני שהחמישה עדים לו – קטטה אלימה במועדון לילה, שהסתיימה בדקירת סכין קטלנית – מטלטל אותם עמוקות והם מחליטים לצאת מאזור הנוחות, להביט למציאות ישר בעיניים וליטול אחריות על ביטחונם האישי. חיפוש באינטרנט מוביל אותם לירון-עו"ד שעבר הסבה מקצועית ועוסק כיום בחינוך בני נוער להגנה עצמית, לא רק ברמת האימון הפיסי, אלא גם ברמת התודעה. כתוצאה מכך, הם משתנים, חייהם משתנים, ולבסוף, במבחן רגע האמת, הם משנים גם את המציאות עצמה ומסכלים בזכות תושייתם נסיון פיגוע טרור בקניון רמת-אביב.

 

חמשת הנערים מוכיחים כיצד חבורת נערים אמיצה המאמינה בהגנה עצמית, יכולה לקטוע באיבו את אחד מאירועי הטרור, שהיו עלולים להתרחש בישראל.

 

"הגנה עצמית" המיועד לבני הנעורים, הוא ספרו השני של אוריאל לין לילדים. קדם לו הספר "ליעד והעורבים" סיפור על חברות אמיצה ולא שגרתית בין ילד לעורב.

 

אוריאל לין, נשיא לשכת המסחר תל-אביב והמרכז ונשיא איגוד לשכות המסחר, עורך דין במקצועו, בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת "ברקלי" בקליפורניה. שימש כמנהל רשות ההשקעות בצפון אמריקה, הממונה על הכנסות המדינה ומנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות. היה חבר כנסת מטעם המפלגה הליברלית ויו"ר וועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת ה-12, במסגרתה השלים חקיקתם של לא פחות מ-95 חוקים.

 

הספר "הגנה עצמית" מבטא את עמדתו של אוריאל לין, אותה ביטא לא פעם, לפיה אחד האמצעים ההכרחיים לגדוע מתקפות טרור באיבן, הוא הרחבת מספר התושבים הכשירים לשאת כלי ירייה על מנת שתהיה להם היכולת להגן על עצמם, יד ביד עם לימוד בני נוער הגנה עצמית.


עוד באותו נושא

ליבי מגדלת מפלצת

בספר זה אנו קוראים על ילדה בשם ליבי ועל המפלצת שהיא, כמו ילדים רבים כמוה, מגדלת בתוכה - מפלצת בשם חרדה...

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר עלילתי ומותח לבני הנעורים על החיים המורכבים בארצנו בצל הטרור.

 

בני גמא את 116 העמודים בשקיקה והתלהב ממעשה הגבורה של חמשת הנערים שמצליחים למנוע פיגוע, ואילו אני תהיתי אם לא היה מקום להחדיר בספר כמה מילים של אופטימיות לעתיד משותף וטוב יותר בארצנו במקום כל ההפחדה והלחץ שהוא נטע בלב הילדים שקוראים בו...

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!