סיפורה של הילדה טליה, שבחדרה ארון קסמים בתוכו עולם של פיות וקוסמים ורק דברים טובים. כשטליה חוזרת מעולם הקסמים אל המציאות, אמה מצליחה לשכנע אותה שגורלה בידיה והיא יכולה להפוך את עולמה לעולם קסום.

ארון הקסמים של טליה

המסר המרכזי בספר הוא שעולם של פיות וקסמים הוא עולם נפלא, אבל אנחנו חיים בעולם אחר. עולם שעל אף שהוא ממש לא קסום, בידינו האפשרות להפוך אותו לעולם הרבה יותר טוב.

 

"טולי, אומרת אימא בקול בטוח, החלומות הם יפים, ופיות עפות ברוח. אך את המציאות אנחנו עושים, ובידינו האפשרות חלומות להגשים". (מתוך הספר)

 

הספר מתחיל בעולם הדמיון ומתחבר אך מתחבר בהמשך עם החיים האמיתיים, כשבסוף הסיפור ישנו מוסר השכל שהוא למעשה שיא הסיפור.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של נוגה גולדשטיין בת ה- 15, אשר הפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו.

 

גיל טרונסקי, 49, נשוי ואב לירין ולטליה מספר "התייתמתי מהורי כשהייתי בן 17. החיים לימדו אותי שמאד נעים לחיות בעולם הדמיון, אבל במציאות גורלנו אך ורק בידינו. את הספר התחלתי לכתוב לפני כ-10 שנים כשבתי טליה הייתה בת שנתיים (היום היא בת 12) והוא מוקדש לירין וטליה, ילדיי, שלימדו אותי איך להיות אבא".

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר ילדים מקסים, שמצד אחד לוקח אותנו למסע בעולם של קסם ומצד שני משאיר אותו מאד-מאד עם הרגליים על הקרקע ואף מציע זוית הסתכלות אופטימית לחיים.

 

הילדה טליה, כמו ילדים רבים, לא רוצה להתעורר בבוקר. אבל לטליה יש סיבה טובה: היא יצאה דרך הארון הקסום שבחדרה לטיול בארץ של פיות, צבע ופלא ביחד עם חבריה.

 

הטיול היה כיף וארץ הפלאים כה נעימה, "עולם בלי ריב, בלי סכסוך ומדון", מה הפלא שטליה הצעירה לא רצתה ממנה לחזור?

 

אבל אז הסבירה לטליה אִמה החכמה, שגם בעולם המציאות לנו יש השפעה רבה על גורלנו, "ובידינו האפשרות חלומות להגשים. אם רק נאמין שיש לנו הכח, אם רק נתמודד ולא נבחר לברוח, נוכל לעשות כאן עולם כה מקסים, רק אולי בלי ענקים שרוכבים על ננסים...".

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!