את המדור שלי השבוע אני כותב לכם מאחת הערים היפות והצבעוניות בעולם: העיר ונציה שבאיטליה, שממש בסוף השבוע הקרוב מתחיל בה קרנבל המסכות הגדול והצבעוני בעולם.

קרנבל מסכות ונציה

הגעתי לכאן לכמה ימים להרגיש ולחוש את אווירת הקרנבל, ואכן, כל העיר מלאה בתחפושות ומסכות. זה מאוד יפה לראות את האנשים מכל העולם הולכים כך ברחובות, ויש במות בכל מקום עם אמנים, רקדנים ותזמורות. אני גם נהנה מהייחודיות של העיר עצמה שבנויה בתוך הים והרחובות שלה הם תעלות מים ששטים בהם אנשים עם סירות שונות שהידועה בהן היא הגונדולה.

על פי ויקיפדיה מקור הקרנבל הוא בימי הביניים, ב-1094. הפסטיבל מוזכר במגילת זכויות של דוכס ונציה ויטאלה פאליירו, הוא כנראה הופיע לראשונה במאה ה-10, הפך לרשמי בתקופת הרנסאנס, נפסק לתקופה ארוכה ואז חזר לפעול במהלך המאה העשרים, מאז הוא מתקיים משנת 1979 במתכונתו הנוכחית.

כיום הקרנבל מושך אליו המוני מבקרים הבאים מכל העולם להשתתף בחגיגות בכל שנה וכיום הקרנבל בוונציה הוא כנראה החגיגה המתוקשרת ביותר והגדולה ביותר באירופה.

הקרנבל של ונציה שונה מאוד מקרנבלים אחרים באירופה: הוא מתנהל ללא תהלוכות או אירועים מאורגנים ולמעשה הכלל היחידי שתופס כאן הוא שאין כללים! כך למעשה יכולה כל פעילות שגרתית להפוך בין רגע לחלק מהחגיגות, בזמן שאתה מחכה למעבורת עשויה לקום לידך להקה שתנגן ותסחוף את כולם אל מסיבת ריקודים שעשויה להימשך אל תוך הלילה ומופע תיאטרון מרתק עשוי להעלות כשאתה בתור לכספומט...

את החגיגה הזאת אי אפשר להפסיק ובטח שאסור לפספס!

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי רז ואני בת 11. יש לי שאלה שמאוד מביכה אותי אבל דרך המדור שלך אני בטוחה שאף אחד לא יזהה אותי. יש לי חברה בכיתה שאני מאוד אוהבת וכשאני רואה אותה אני מרגישה שאני רוצה לחבק אותה ולהיות לידה כל הזמן. היא אמרה לי שאני מגזימה באהבה שלי אליה. אני רוצה לדעת אם זה אומר שאני אוהבת בנות ולא בנים אני מבולבלת מה אני צריכה לעשות? תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: רז החמודה, ילדים רבים בגילך מוצאים את עצמם מבולבלים בכל הנוגע להתפתחות המינית שלהם, לגיל ההתבגרות ולשינויים ההורמונאליים שגופם עובר. אני מציע לך לא לשמור בבטן את התחושות והחששות ולא להתמודד לבד עם שאלות קשות שיש בדרך. לכי לדבר על כך עם היועצת בבית הספר, אני מאמין שהיא תשמור על סודיות ותעזור לך בהתמודדות הקשה שלך ותעשה לך סדר בראש או תפנה אותך למי שיכול להעניק לך תמיכה. בהצלחה.

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על שכנים שלי בבניין בו אני גר, משפחת סעייד הרב אוריאל ואשתו ציבי מארגון "מעיינות" שעוסקים בקרוב לבבות בין דתיים וחילוניים.

השבוע, לכבוד ט"ו בשבט, הם הזמינו לביתם את כל השכנים וערכו סדר ט"ו בשבט עם שירים וסיפורים סביב החג וכך הם עושים בכל חג, פותחים את ביתם בפני כל השכנים. זה מעשה טוב של קירוב לבבות ואהבת הזולת.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על הספר "בארי לוזר 3 - אני כבר ממש לא לוזר", השלישי בסדרה הפופולארית והמצליחה שכתב ואייר גים סמית, בהוצאת "דני ספרים".

בארי לוזר, גיבור הסדרה, מנסה בכל כוחו ובאמצעות הומור, דמיון פורה ותעלולים משעשעים להוכיח שהוא לגמרי מגניב. 

בשפתו המצחיקה והמיוחדת ובליווי איורים משובבי נפש ומלאי הומור, מספר בארי על חייו ועל תעלוליו השובבים, המצאותיו המקוריות וניסיונותיו המצחיקים להפוך למגניב: "אמא שלי מביכה אותי מספיק בתור אמא, אבל עכשיו, כשהיא זכתה בתחרות של מיקו-מרקט, העניינים יצאו לגמרי משליטה. כמו בפעם ההיא, כשאני והחבר הכי טוב שלי באנקי חזרנו הביתה מהלימודים, ועברנו ליד סניף של מיקו-מרקט וראינו פוסטר של אמא שלי קורצת ומחזיקה ביד חבילת נקניקיות".

סביב בארי לוזר שלל דמויות משעשעות: חילזי, חלזון המחמד שלו, הוריו, חברו הטוב באנקי שעמו הקים את חבורת המגנובים, ננסי קרמשניט השכנה הלוזרית של באנקי ובעלת אוסף הבולים, אנטון עובש והחבר הדימיוני שלו, גורדון שויץ השוויצר ברמות על, וכמובן דארן דארונופסקי המציק, שסובל מבעיית גיהוקים. 

הספר מעולה לראשית קריאה, הכתב גדול ומנוקד, הפרקים קצרים ומלווים באיורים הומוריסטים, השפה פשוטה ובגובה העיניים של הילד והסיפור משעשע ומצחיק מאוד.

 

הבדיחה השבועית

שאלה: מה משותף לגשם ולמופע סטנד אפ?

תשובה: כיף להסתכל עליו, אבל כשהוא יורד עליך, זה כבר לא כיף...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!