נער השיקויים הוא ספר ראשון בסדרת פנטזיית הקומיקס הישראלית החדשה "מיקו בל", שהגיבור שלה הוא נער בן 11 בשם מיקו.

מיקו בל 1 – נער השיקויים

חייו של מיקו הם לא פשוטים. אביו נפטר כשהיה תינוק וגם אמו חלתה לא ידוע מתי, וכעת הוא מתגורר אצל סבא שלו, איש מוזר ומתבודד. גם בביה"ס כל הזמן מציקים לו ולא מבינים אותו.

 

ואולם חייו משתנים כאשר יום אחד לוקח מיקו בטעות את בקבוק המשקה הלא נכון לביה"ס ושותה ממנו... אז הוא גם מגלה את הסוד שניסו להסתיר ממנו כל השנים: במרתפו של הסב מתנהלת חנות שיקויים קסומה ואליה מגיעים כל מיני אנשים ויצורים מופלאים מכל העולם.

 

אבל עכשיו הסבא נעלם ומיקו מוצא את עצמו בליבה של הרפתקה מסחררת ומפחידה מעבר לכל דמיון.  

מי הם כל האנשים המסתוריים האלה שעוקבים אחריו? האם יכול להיות שהם מנסים לשים את ידם על מרתף השיקויים של הסבא? והאם יחזור מיקו לעצמו לאחר ששתה מן המשקה המוזר?

 

ליאת רוטנר היא סופרת רבי מכר לילדים ולנוער בסוגות הפנטזיה, הדרמה וההתבגרות. מאחוריה 13 ספרים שאחדים מהם הגיעו למעמד ספרי זהב וספרי פלטינה. הייתה עורכת עיתון הילדים "אותיות", וכיום מעבירה הרצאות וסדנאות כתיבה בבתי ספר ברחבי הארץ.

 

ארז צדוק, יוצר קומיקס, מאייר וקריקטוריסט. בוגר המחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנות "בצלאל". הוציא לאור באופן עצמאי חוברות קומיקס רבות לילדים. זהו ספרו הראשון.

 


עוד באותו נושא

יצירות קטנות – חוויה יצירתית לילדים ולילדות

ספר הדרכה שופע רעיונות יצירה המכיל עשרות רעיונות יצירות לילדים, בהן יצירות שימושיות לבית ולמתנה, הדרכה על חומרים ושילובים מעניינים, הנעה של הילדים לעשייה ולביטוי הכישרון והיצירתיות המצויים בהם.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

יש לי שני בנים מקסימים אך שונים מאד זה מזה.

 

האחד, אוהב מאד לקרוא ואין לילה שהוא ישירות על הכרית ולא על ספר כלשהו. את השני לא תתפסו עם ספר ביד אלא אם כן הוא שייך לחומר הלימוד למבחן כלשהו של ביה"ס.

 

אבל כשקיבלנו את הספר "נער השיקויים" שני הבנים ישבו על הספה וקראו אותו יחד מהתחלה ועד הסוף בלי לעזוב אותו מהיד אפילו פעם אחת!

 

אז נכון, לא מדובר ביצירת מופת ספרותית, אבל אני חייבת להגיד שכשהם סיימו לקחתי לעיין בספר בעצמי והוא חמוד, מותח, משעשע והאיורים בהחלט נהדרים.

 

ומעל לכל - היה נחמד לראות את הילד סוף סוף עם ספר ביד וחיוך על הפנים בעת ובעונה אחת...

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!