יש לכם שני ילדים שחולקים את אותו החדר? האחד רוצה חדר כחול והשניה ורוד? מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של מותג הצבע החדשני BG paint מספקת טיפים לצביעה כשילדים משני המינים חולקים חדר.

איך לצבוע חדר ילדים כשחולקים אותו שני ילדים?

בחירת נושא המתאים לשני המינים

ילדים מאוד אוהבים גיבורים מסרטים, סדרות ועוד, ולכן כדאי לבחור דמות האהובה על שני המינים.

בגיל הרך הבנות מתחברות יותר לאלזה והבנים לסמי הכבאי, אבל אפשר למצוא סדרות עם קונוטציה המתקשרת לשני המינים, למשל בובספוג, ולצבוע את החדר באווירת הסדרה, לקשט במדבקות קיר מהסדרה, שפשוט מאוד להשתמש בהן, וגם להסיר כשנמאס.

אפשרות נוספת היא לא לבחור נושא מסויים, אלא אווירה כללית יותר כגון: בעלי חיים, ים, פרחים ועוד, ובהשראתם לעצב את החדר.

בחירת נושא לחדר תקל בהמשך גם על הריהוט המשלים, הוילונות והאביזרים. יש כיום מגוון עצום של טפטים, שבלונות, מדבקות ואביזרים שמעניקים לחדר הילדים מראה צבעוני ומעניין.

צבעים נייטרלים ללא קונוטציה מגדרית

הצבע הורוד הוא הצבע שמאוד אהוב על הבנות, אך בנים בגילאים צעירים יכולים להירתע ממנו, בעיקר מהתניות חברתיות (גוון ורוד הוא גוון נעים ומרגיע, ויוצר אווירה נעימה גם לנשים וגם לגברים).  

אם רוצים להימנע מוויכוחי בנים-בנות, ניתן לצבוע את החדר בגוונים נייטרלים המתאימים לשני המינים כמו צהוב, ירוק, כתום, גווני שמנת ועוד.

במידה וצבעתם את החדר בצבע נייטרלי, מומלץ להוסיף סממן עיצובי שכן ידבר לילדים, לדוגמא שבלונה של דמות האהובה על הילדה מעל מיטתה או תמונה של גיבור-על שהילד שלכם אוהב מעל מיטתו. ההמלצה העיקרית היא להתייעץ עם הילדים לכל אורך תכנון צביעת החדר - אילו צבעים הם אוהבים, איך משפיע עליהם כל גוון ואיזה צבע הם ירצו לראות כל בוקר שיגרום להם לפתוח את היום עם חיוך.

אפשרו לילדים להוסיף פן עיצובי לחדר באמצעות אביזרים משלימים שניתן להחליף לעיתים תכופות מבלי לשנות את המראה הכולל של החדר, גם אם זו לא הבחירה שלכם.

נצנצים על הכריות, וילון מנצנץ ומדבקות על הקירות עשויים ליצור חדר שכולו ניצנוצים, אבל אם זה מה שיעשה את הילדים שלכם מאושרים – דיינו.

חציית החדר מבחינת הצבעים

אם לא הצלחתם להגיע לעמק השווה בין הילדים ולצבוע את החדר בגוון המוסכם על שניהם, או אם החלטתם שאתם רוצים להעניק ייחודיות לכל ילד, ניתן לשלב בקירות כמה גוונים. כלומר, כל קיר שבצמידות אליו ישן הילד – יצבע בצבע שונה.

אם תבחרו לעשות זאת, בחרו את הגוונים בזהירות כדי לא ליצור צבעוניות יתר על המידה ועומס ויזואלי. זכרו שחדר הילדים הוא לא רק חדר משחקים, אלא גם המקום בו הילדים ישנים ונרגעים ולכן לא כדאי להשתמש בצבעים חזקים מדי ובטכניקות מורכבות. חשוב ליצור אוירה נעימה ונינוחה עם שניים עד שלושה גוונים.

 

שתפו את הילדים בתהליך הצביעה, התייעצו איתם כדי שהחדר יהיה מעוצב לטעמם ויהווה עבורם מקום חם שהם מתחברים אליו ברמה האישית. לשנות צבע קיר זה עניין פשוט, זול ומהיר ולכן אל תחששו לעדכן את הצבע אחת לזמן מה.

 

 

על הכותבת:
מירי פיקרסקי רובין,
המעצבת של BG paint - מותג הצבע החדשני מקבוצת אשטרום.
לפרטים נוספים: http://www.b-gtech.com או 08-6874236
וחפשו אותנו גם בפייסבוק
חברת בי. גי בונד, מקבוצת אשטרום, מתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות הדבקה, חיפוי, איטום ובידוד, חומרי שיקום לבטונים, ציפויים אפוקסיים, צבעים וציפויים דקורטיביים דבקים אקריליים לתעשייה ועוד. מוצרי החברה מיוצרים במפעל שבקיבוץ בית גוברין ונשענים על ידע טכנולוגי רב שנצבר במהלך עשרות שנות ניסיון. איכות המוצרים ושביעות רצון הלקוחות הם היסודות עליהם נשענת החברה. החברה מחויבת לחדשנות, שירות ואיכות ברמה גבוהה, והיא מוסמכת על ידי מכון התקנים ל ISO 9001.

 


עוד באותו נושא

שיתוף הילדים בתהליך סידור הבית

סידור הבלגן של הילדים הוא מתסכל מאד, ורבים מההורים שואלים, במיוחד כעת בעידן הקורונה, כיצד ומתי ניתן לשתף את הילדים בתהליך סידור הבית?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!