"גבירותי, רבותי, ילדים, ילדות, שימו לב לעסקה שאציע: צעצוע בזול למי שישלם פחות, אתם צריכים רק להגיע!"

הילד שמכר את הצעצועים שלו

ספר ילדים המבוסס על מקרה אמיתי ושבא להעניק לילדים ערך חשוב לחיים: המסרים העיקריים המועברים בספר הם השמירה על אופטימיות ונושא המחזור.

 

הספר "הילד שמכר את הצעצועים שלו" נוגע למעשה לכל ילד, כי לכל ילד בימינו יש משחקים רבים והילדים כיום מתמכרים לשפע העצום שסביבם. ובכל זאת, לכל אחד מגיע רגע במהלך חייו שגם הוא צריך להיפרד מצעצועיו כי נמאס, כי כבר די, כי אימא אמרה שצריך להחליף, כי התבגרת, כי החברים צוחקים או כי אבא מטיף...

 

מאיזו סיבה מוכר הילד את צעצועיו?

הילד, גיבור העלילה הוא כל אחד מאיתנו. לכולנו יש משהו שמלווה אותנו כמה שנים ואנחנו כבר לא משתמשים בו, פריט לבוש, ריהוט, ספרים ומה לא. לרוב עוברת בנו המחשבה לזרוק את זה. מה שעשו הילד ואימו בסיפור זה מה שעלינו לעשות – להפוך את החיסרון ליתרון.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים של אלכסנדר לויטס, אשר הפיח חיים בסיפור והוסיף לייחודיות שלו.

 

הספר מיועד לגילאי 4-6.

 

עפרי פרץ, מחבר הספר, גדל והתחנך בנהריה וכיום תושב ראשון לציון ומזה שנים כותב שירים וסיפורים קצרים למגירה או מפרסם אותם בקרב חברים קרובים. "במהלך שירותי כקצין בצה"ל", הוא מספר, "תכננו מספר קצינים יום שמשלב חינוך והנאה בתל אביב. במסגרת ההכנה ליום זה יצאו שני קצינים לסיור מקדים בתל אביב, וכשחזרו סיפרו שברחוב רוטשילד הם ראו ילד שמוכר את הצעצועים שלו. הם לא ידעו מאיזו סיבה הוא בחר למכור אותם, אבל הקצין שראה אותו הוסיף שזה רעיון לספר ילדים. משם הדרך לתחילת כתיבת הסיפור הייתה קצרה".

 

"המסר העיקרי בספר הוא לשמור על אופטימיות. כשנתקלים בשם "הילד שמכר את הצעצועים שלו", עולות המחשבות "למה?" "הוא היה צריך כסף?" התשובה היא לא. צריך רק לבחור להסתכל אחרת. להסתכל אופטימי. מעבר לכך – ניתן לגלות בספר הזה מסר חשוב של מחזור - הילד לא זרק את המשחקים לפח, אלא העביר אותם לאחרים, תכונה חשובה מאד בחיים".

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ילדים בימינו מגלים בגיל צעיר למדי את המציאות לפיה כל דבר בחיים כרוך בתשלום, וגם אם ההורים מעניקים סכום מסוים כדמי-כיס, הרי שהוא אף פעם לא מספיק לכל מה שהם רוצים לקנות לעצמם.

מה עושים?

הספר "הילד שמכר את הצעצועים שלו" הוא ספר שמלמד ילדים לעשות עסקים, פשוטו כמשמעו.

 

לילד גיבור הסיפור יש טונות של צעצועים, הרבה יותר מכפי שהוא זקוק להם, ולכן הוא מחליט למכור אותם.

"צעצוע בזול למי שישלם פחות" או "תזכו להנחה מראש" - ממולח מאד...

 

אהבתי את העובדה שהספר מציג אמא שמחנכת את בנה לעצמאות כלכלית מגיל צעיר, ללקיחת אחריות על חייו ועל הדרך גם החלפה של צעצועים ישנים במקום השלכתם לפח - מקסים וחשוב לדעתי.

 

מבחינת החריזה, היא לא מושלמת והרבה פעמים הרגשתי שהיה עדיף לוותר לגמרי על הניסיון להתחכם כי נוצרה תחושה מאולצת, אבל בדרך כלל נהניתי מהסיפור וגם מהאיורים המקסימים והמפורטים בסגנון רטרו שגם סיון שלי אהבה מאד.

 

הדבר היחיד עליו הייתי מוותרת הוא הפרס אותו נתנה האמא לילד על הצלחתו במכירה: גלידה. ראשית הילד כבר היה מבסוט עד השמיים מההצלחה האישית שלו ולא היה שום צורך לחזק אותו מעבר לזה, ושנית אני באופן אישי לא מאמינה בפרסים בצורת ממתקים...

 

מומלץ.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!